گروه: اخبار استان خبر: 109908 / تاریخ انتشار : 1397/5/22 ساعت : 14:51
در نشست با خبرنگاران مطرح شد:

انگیزه قاتل در ماجرای قتل خانوادگی هنوز مشخص نیست/رتبه برتر استان در نزاع های دسته جمعی/کشف بیش از 2 تن مواد مخدر در استان

سردار انصاری:فردی که پسر خود را به دلیل مشکلات خانوادگی به قتل رسانده است دستگیر شده که البته هنوز معلوم نیست دلیل آن عمدی یا سهوی بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در آیین تجلیل از اصحاب رسانه گفت: سعی می کنیم که همیشه رفاقت خود را با اصحاب رسانه حفظ کنیم تا در جهت ایجاد امنیت جامعه به یکدیگر کمک کنیم.

 

سردار مهدی انصاری به عصر سلطه ارتباطات اشاره کرد و گفت: به منظور در امان ماندن از آسیب هایی که در فضای مجازی جامعه را تهدید می کند، باید سواد رسانه ای را در جامعه افزایش دهیم و تنها با سواد رسانه‌ای است که می‌توانیم به خوبی از رسانه و فضای مجازی استفاده کنیم و با رسانه به جهت دهی و تنویر افکار عمومی بپردازیم.

وی افزود: تعامل با رسانه از اهداف مهم پلیس است و مهمترین ماموریت نیروی انتظامی بحث امنیت است که باید رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی خوب و هدفمند در ایجاد امنیت به پلیس کمک کنند.

 

انصاری به هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: خبرنگاران خدمات پلیس را در این هفته به گوش مردم برسانند.

 

فرمانده انتظامی استان درباره ارتباط پلیس با مردم گفت: در مساجد محلات جلسه پرسش و پاسخ با حضور روسای پلیس های تحصصی را برگزار می کنیم و همچنین هر دو هفته یکبار از طریق سامانه 197 پاسخگوی سوالات مردمی هستیم و همچنین نشست با علما، متنفذین و ریش سفیدان را در دستور کار داریم.

 

سردار انصاری به محلات مواد فروشی هم اشاره کرد و گفت: هیچ محل امنی برای فروشندگان مواد مخدر وجود ندارد و همیشه دچار وحشت هستند، در همین راستا 53 طرح عملیاتی را اجرا کردیم که 683 نفر تحت عناوین قاچاقچی،تهیه کننده، پخش کننده و مصرف کننده دستگیر شدند و 2 هزار و 60 کیلوگرم مواد مخدر نیز از آن ها کشف شد.

وی به جایگاه استان در پیشگیری از سرقت اشاره کرد و گفت: در این زمینه سومین استان کشور هستیم که کارنامه درخشانی برای پلیس استان است و در نزاع‌های دسته جمعی و کنترل آن بهترین استان کشور هستیم.

 

انصاری بیان کرد: تاکنون ۱۱۵ میلیارد ریال کشفیات کالای قاچاق داشتیم که ۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است و همچنین محموله پول های جعلی به مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال بود که همکاران ما آن را کشف کردند.

 

وی همچنین به ماجرای قتل دو شب قبل اشاره کرد و گفت: فردی که پسر خود را به دلیل مشکلات خانوادگی به قتل رسانده است دستگیر شده که البته هنوز معلوم نیست  دلیل آن عمدی یا سهوی بوده است.

 

فرمانده انتظامی استان در پایان گفت: در حوزه تصادفات درون شهری شاهد کاهش 31 درصدی تصادفات منجر به فوت بوده ایم و در تصادفات برون شهری به میزان 17 درصد افزایش وجود داشته است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.