گروه: اخبار استان خبر: 109853 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 ساعت : 16:36
با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم صورت گرفت:

برگزاری مراسم روایان مقاومت بزرگداشت شهدای خبرنگار مدافع حرم در لنده+تصاویر

مراسم یادواره شهدای خبرنگار مدافع حرم راویان مقاومت با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در حسینیه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروز صبح و با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از زحمات یکساله اصحاب رسانه و گرامیداشت روز خبرنگار، مراسم بزرگداشت راویان مقاومت شهدای خبرنگار مدافع حرم با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده، بخشدار مرکزی، جانشین منطقه انتظامی شهرستان لنده، رئیس ادارات تبلیغات اسلامی، بهزیستی، ارشاد اسلامی، جهادکشاورزی، بنیاد شهید، شهردار و رئیس شورای شهر، اداره منابع طبیعی،آموزش و پرورش ، راه و شهرسازی، شبکه بهداشت ودرمان و کمیته امداد و ادارات و نهادهای مختلف و قشرهای مختلف مردمی در حسینیه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده برگزارشد.

 

 

پس از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی با دعوت مجری برنامه فتاح بدری با حضور در پشت تریبون با گرامیداشت یاد  خاطره شهدای خبرنگار موافع حرم شهیدان باغبانی و خزائی و شهید محمود صارمی که این روز به نام وی نامگذاری شده است گفت: همه اذعان دارند که روز خبرنگار باید بهترین شکل ممکن برگزارشود چرا که رسالت سنگینی بر دوش رسانه ها است ولی متاسفانه این روز سال دیگر به فراموشی سپرده می شود.

 

 

وی افزود: خبرنگاران ما در حوزه های مختلف دارای مشکلات و گرفتاری های زیادی هستند که نداشتن زمین جهت ساخت مسکن، عدم حمایت کافی از اصحاب رسانه، وعده های که برخی از مسئولان در برهه های زمان در جهت رفاه خبرنگاران سر می دهند و عملا هیچ گونه تعهدی در خصوص آن ندارند.

رئیس انجمن خبرنگاران شهرستان لنده تصریح کرد: اعتقاد داریم که قلم خبرنگار باید در راستای امید آفرینی در جامعه و ایجاد وحدت فراگیر میان مردم و مسئولان در جامعه تبلور پیدا کند.

بدری اظهارکرد: باید اصحاب رسانه خدمات ارزشمند نظام را در فرقی نمی کند در کدام دولت است باید به اطلاع مردم برسانند.

وی تاکیدکرد: مردم انتظار دارند در کنار مباحث خبری خود نقد منصفانه مسئولان را نیز فراموش نکنند نباید اصحاب رسانه نقش روابط عمومی ادارات را بازی کنند.

مسئول پایگاه خبری آوای رودکوف گفت:رسانه گریزی برخی از مسئولان نشان از ضعف عملکردی آنان در حوزه اطلاع رسانی است.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص حمایت از فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان باید همه دست به دست همدیگر بدهیم تا این فرصت به درستی تبیین شود.

بدری خاطر نشان کرد: خبرنگارانی می توانند در حوزه اطلاع رسانی در سطح شهرستان لنده فعالیت کنند که مجوز های لازم را از معاونت مطبوعاتی ارشاد اسلامی و فیلترهای تائید صلاحیتی کسب کرده باشند.

 

 

در ادامه نیز حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل با تبریک روز خبرنگار و سالروز شهادت شهیدان محسن خزائی، هادی باغبانی و شهید محمود صارمی گفت: یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای رسانه باید به درستی در جامعه گرامی داشته شود و این حرکت یعنی برگزاری یادواره شهدای خبرنگار حرکتی قابل تقدیر است.

 

وی افزود: نقد برنامه های فرهنگی می تواند زمینه را جهت رفع مشکلات فراهم کند هرچند روز خبرنگاران گاهی مورد بی مهری قرار می گیرند و همین امر نیز باعث گلایه مندی خبرنگاران می شود.

 

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: امیدواریم همه ما در قبال راه شهدا احساس تکلیف کنیم و با روحیه جهادی در این زمینه تلاش کنیم.

 

 

در ادامه نیز دارا کریمی نژاد با دعوت مجری برنامه به پشت تریبون حاضر شد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه گفت: رسانه های رکن چهارم دوموکراسی هستند و اگر همین رکن نبود امروز جامعه دچار سردرگمی می شد.

 

وی افزود: رسانه ها مهمترین عامل در جهت رشد و توسعه به همراه بالندگی جامعه هستند که همراه و همدل با مسئولان در جهت توسعه جامعه در حرکت هستند.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: بیش از 90درصد خبرگزاری های مهم و تاثیرگذار در جهان در دست یهودیان است که قدرت این خبرگزاری ها از بمب اتم نیز بیشتر است.

 

وی تاکیدکرد: خبرنگاران باید رسالت حرفه ای خود را در جهت صداقت افزایی، راست آزمایی و اعتماد سازی مردم افزایش دهند چرا که یک کلیپ دو دقیقه ای می تواند به اندازه ساعت ها سخنرانی تاثیرگذار باشد.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: وقتی خبرعالمانه باشد تاثیرگذاری آن هم در بین مردم از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

 

وی گفت: تنها فرمانداری هستیم که در تمام جلسات از اصحاب رسانه اظهار نظر می کنیم و تا کنون نیز هیچ گونه شکایتی از خبرنگاران نداشته و نخواهیم داشت.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: نقد منصفانه باعث پاسخگویی مسئولان راجع به مسائل مختلف خواهدشد خبرنگاران باید شفاف سازی کنند و هرکجا که خبرنگاری نبود فساد حاکم شد.

 

کریمی نژاد گفت: باید به شرایط و وضع معیشتی خبرنگاران توجه کافی داشت و همه باید در این خصوص آن را یاری نمایند.

 

 

 در پایان نیز از ادارات دفتر امام جمعه، رئیس دادگستری شهرستان لنده، فرمانده ناحیه مقاومت بسبج لنده، آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، شهرداری، جهادکشاورزی، بنیاد شهید، گردان حضرت ابوالفضل(ع) با اهدا لوح سپاس از زحمات یکساله اصحاب رسانه شهرستان لنده تجلیل کردند.

 

 

این مراسم به همت ناحیه مقاومت بسیج لنده و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر ادارات شهرستان لنده برگزارشد.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نماید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.