گروه: اخبار استان خبر: 109851 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 ساعت : 15:05
رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان:

هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت نان در استان نداریم/ مردم ناظران افتخاری باشند

جانی پور: شایعاتی که در خصوص افزایش قیمت نان در استان وجود دارد واقعیت ندارد مردم در صورت مشاهده تخلف با سامانه 124 تماس بگیرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در چند روز گذشته شایعه افزایش 50 درصدی قیمت نان بر سر زبان ها افتاده است، موضوعی که خیلی ها را نگران کرده است چرا که در این بحبوحه بازار، اگر نان نیز گران شود فشار بر روی مردم بیشتر از گذشته می شود چرا که نان جزو قوت غالب مردم است.

 

نظارت بر افزایش قیمت ها یکی از وظایف  اداره کل صنعت، معدن و تجارت است که در این شرایط این نظارت باید بیشتر از گذشته باشد گاهی وقتی به یک مغازه برای خرید کالایی مراجعه می کنی قیمتی را بر روی اجناس می گذارد که همان کالا در مغازه ای دیگر به قیمتی دیگر به فروش می رسد و این نشان می دهد که بازار نیازمند نظارت بسیاری بیشتری است.

شایعه افزایش قیمت نان در استان خیلی ها را نگران کرده است در همین خصوص با رییس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان گفت گویی داشتیم که در زیر می خوانید.

 

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: بر  اساس مصوبه هر گونه افزایش قیمت خارج از مصوبات کمیسیون تنظیم بازار استان و کمیسیون نظارت ممنوع است و هیچگونه افزایش قیمتی در ارتباط با قیمت نان در استان وجود ندارد همه مردم استان نیز به عنوان ناظر افتخاری درصورت مشاهده تغییر در قیمت هر گونه کالا به حوزه بازرسی سازمان مراجعه و یا با شماره 124 تماس بگیرند.

 

امیر جانی پور تاکید کرد: تکرار می کنم که هیچگونه افزایش قیمتی در ارتباط با بحث قیمت گندم، آرد و نان نداریم و  ستاد تنظیم بازار استان به ریاست استاندار،  اختیار تغییر قیمت ها را دارد اما هیچ  برنامه ای برای افزایش قیمت نان در استان نداریم.

 

وی عنوان کرد: مردم در صورت مشاهده هر گونه افزایش قیمتی با شماره 124 تماس بگیرند و با توجه به اینکه  پاسخگوی اپراتور داریم در کمتر از 15 دقیقه گزارشی که مردم داده اند رسیدگی می شود و در صورت لزوم نتیجه بررسی به شاکی اعلام می شود  نیروهای کشیک ما همیشه آمادگی لازم را دارند که بررسی کنند.

 

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در شرایط کنونی اولویت برنامه های ما بحث احتکار است که مبارزه با احتکار و امتناع  از عرضه کالا در اولویت برنامه های حوزه نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت است و از همه کسبه انتظار داریم که که هیچ گونه تجمع کالایی به قصد احتکار نداشته باشند ورود و خروج کالا باید به صورت روزانه شفاف باشد.

 

جانی پور تصریح کرد:  اگر کالایی به مدت مشکوکی در انبار بماند از نظر قانون احتکار محسوب می شود  و با فرد احتکار کننده با اشد مجازاتی که در قانون  پیش بینی شده است به مقامات قضایی معرفی می شود.

 

وی در پایان گفت: در سه ماه گذشته 4 مورد احتکار در استان وجود داشت که در بخش تزئینات و مصالح ساختمانی بود که پرونده های انها به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.