گروه: اخبار استان خبر: 109842 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 ساعت : 12:38
زد و بند های مدیران و لابی های قدرت درکهگیلویه و بویراحمد؛

اعتراض به استخدام خارج از ضابطه در بهداشت و درمان باشت/چرا مسئولان خیانت می کنند

چندروزی بحث استخدام‌های غیرقانونی و خارج از ضابطه(ادعای تخلف دربکارگیری نیرو) در شبکه بهداشت و درمان باشت،در فضای مجازی ،شبکه های اجتماعی و بین افکار عمومی عنوان شده که این مسئله نگرانی و بی‌اعتمادی مردم این شهرستان را در پی داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،بیکاری یکی از پدیده های اجتماعی است که امروز گریبانگیر بسیاری از خانواده ها و نیز دولت ها شده و استان کهگیلویه و بویراحمد این بار برخلاف سایر مقام های برتر در مهمترین موضوع مرتبط با مردم و جوانان جایگاه اول در رتبه بیکاری را دارد که متاسفانه این استان را دچار بحران های خودکشی و دیگر ناهنجاری اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق کرده است.‎

 

وعده های درحد حرف

باشت از جمله شهرستانهایی است که همچنان از بیکاری جوانان فارغ التحصیل خود رنج می برد و تاکنون بسیاری از وعده های مسئولین ازگذشته تاکنون فقط در حد حرف باقی مانده است.

 

زد و بندهای مدیران و لابی های قدرت دراستان

هرچند بسیاری از جوانان مستعد و تحصیلکرده این شهرستان بیکار هستند اما زد و بند های مدیران و لابی های قدرت و ثروت باعث شده که اقدامات خلاف قانون و ضوابط در بحث جذب و بکارگیری نیرو دربرخی ادارات و دستگاه ها همچنان دراین شهرستان ادامه داشته باشد ومتاسفانه هیچکس هم دراین خصوص پاسخگو نیست.

 

نگرانی و بی‌اعتمادی مردم

این درحالی است که چندروزی بحث استخدام‌های غیرقانونی و خارج از ضابطه(ادعای تخلف دربکارگیری نیرو) در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان؛در فضای مجازی ،شبکه های اجتماعی و بین افکار عمومی عنوان شده و این مسئله هم نگرانی و بی‌اعتمادی مردم این شهرستان را در پی داشته است.

مطالبه جدی تاجگردون از ایلامی!

هرچند اخیرا نماینده گچساران و باشت درمجلس با ارسال نامه ای به رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد لیست افرادی که از سال ۹۲ تاکنون دراین مجموعه استخدام شده اندرا مطالبه کرده است.اگرچه غلامرضا تاجگردون در این نامه که خطاب به اورنگ ایلامی نوشته شده لیست افرادی را مطالبه می کند که به شکل رسمی، قراردادی، پیمانکاری و هر روش دیگری در بهداشت و درمان گچساران و باشت مشغول شده اند.

وی همچنین خواستار تفکیک این لیست به شهرستان، محل فعالیت و تاریخ شروع به کار و همچنین ذکر تلفن افراد استخدام شده می کند و تاجگردون نیز تاکید می کند که ازبین کارکنان مشغول به خدمت شده، آنانی که وابسته به مدیران و کارمندان شبکه ها و دانشگاه هستند نیز مشخص شوند.

دراین نامه نماینده گچساران و باشت همچنین از رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمدمی خواهد کسانی که با توصیه شخص خود (تاجگردون )مشغول به کار شده اند نیز مستند اعلام کند.

 

رصد و بررسی استخدامی های غیرقانونی

این درحالی است که استاندار کهگیلویه و بویراحمددر دی ماه سال گذشته و در یک نشست شورای مشورتی ،از رصد و بررسی لیست برخی از استخدامی های غیرقانونی در استان خبرداده بود.

 

جلوگیری ازاستخدام های طایفه ای در سیستم اداری 

اگرچه علی محمد احمدی دراین نشست بخشی از این مشکلات را به ساختار موجود در جامعه مرتبط دانست و تصریح کرد: قرار نیست کسی از بیرون بیایدهمچون یک منجی مشکلات استان را حل کند بلکه باید خود مردم و مسئولان بومی دست به کار شوند و به مقابله با تبعیض و طایفه گرایی بپردازند و باید از استخدام های طایفه ای در سیستم اداری جلوگیری شود.

 

جلوی این نابسامانی ها گرفته شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیزبا تاکیدگفته بود که از وعده های بی سرانجام به مردم خودداری باید کرد و تمام سعی خود را می کنیم تا جلوی این نا بسامانی ها گرفته شود.

احمدی با بیان اینکه بعضی از استخدامی ها از طریق آزمون و براساس قانون خدمات مدیریت کشوری است، تاکید می کند:جذب افراد از طریق روش های پیمانی و قراردادی از سوی شرکت هاودستگاه های دولتی عمدتا در خفا انجام می شود که اگر به دنبال عدالت و پرهیز از تبعیض ناروا هستیم باید جلوی این اقدامات گرفته شود.

 

نبود شفاف سازی در سیستم های اجرایی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رصد و بررسی لیست بعضی از استخدامی های غیرقانونی در استان، تصریح کرد: پشت پرده این استخدامی ها مربوط به برخی از مسئولان و اصحاب قدرت و در سایه سکوت رسانه ها انجام شده است، دلیل نگرانی مردم نبود شفاف سازی و اتاق شیشه ای در سیستم های اجرایی بوده است.

وی درادامه با بیان اینکه اینگونه تبعیض ها در سراسر کشور وجود دارد، گفت: یک شبه نمی توان تمامی این مشکلات را حل و به مقابله با این بی عدالتی ها پرداخت و رسانه ها بهترین ابزار برای شفاف سازی در جامعه هستند و مطالبات مردم به ویژه مسئله اشتغال را به گوش مسئولان ارشد کشور می رسانیم.

با این تفاسیر باید توجه داشت که دستگاههای دولتی اجازه بکارگیری واستخدام نیروی جدید بدون طی مراحل قانونی را ندارند و تمام ادارات، سازمانها و دستگاههای دولتی که مجوز استخدام نیرو را دریافت کرده اند، موظفند پس از طی مراحل قانونی نسبت به بکارگیری آنها اقدام کنند و خارج از این روال مورد پذیرش جامعه نخواهد نیست.

 

 جذب و استخدام بدون ضابطه 

اما شواهد حاکی از آن است که برخی از مدیران در سطح استان نسبت به جذب و استخدام بدون ضابطه به صورت های مختلف اقدام کرده‌اندکه انتظار می‌رود در جذب این نیروها نیز عدالت استخدامی رعایت شود چرا که سایر مردم نیز در این بین حقی دارند.

با این تفاسیر نیز ماجرای بکارگیری بی حساب و کتاب جذب نیرو در شبکه بهداشت و درمان باشت به همین جا ختم نمی شود و حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی، امام جمعه باشت در خطبه های نماز جمعه این هفته خطاب به مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان و نیز مسئولین شهرستانی ،گفت:در چند هفته ی اخیر در لفافه و کنایه از بکار گیری نیروهای جدید در شبکه بهداشت و درمان باشت گله کردیم اما مثل اینکه این قضیه نمی خواهد تمام شود و هرروز می شنوم نیروهای جدیدی مشغول کار می شوند .

 

 آقایان و مسئولان خیانت می کنند!

وی با تاکید بر اینکه سوال این است چرا این آقایان و مسئولان خیانت می کنند و مردم را اذیت می کنند افزود: همه مردم حق دارند ، جوان بیکار دارند پس باید قانون برای همه یکسان باشد.

 

جذب و بکارگیری بدون قانون

امام جمعه باشت با بیان اینکه در پایگاههای خبری مشاهده کردم که نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی درخواست کرده که اگر نیروهای خلاف قانون سرکار آمده معرفی کنید ،لیست بدهید بیان کرد: من به نماینده عرض کنم شما خودتان شخصا یک بررسی درشبکه بهداشت ودرمان باشت انجام دهید زیرا نیروهای جدید بدون هیچ قانون ،آئین نامه وآزمونی به کار گرفته شدند.

 

فامیل بازی در شبکه بهداشت باشت

عبودی با اشاره به اینکه فامیل بازی در شبکه بهداشت منجر به ناراحتی و بدبینی مردم شده است اضافه کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی باید به این مورد ورود کند و جواب مردم را بدهد .

 

ظرف ۲۴ ساعت به سوالات مردم جواب داده شود

امام جمعه باشت با بیان اینکه وزیر کشور به فرمانداران دستورداده ظرف ۲۴ ساعت به سوالات مردم جواب داده شود افزود: یک ماه است که این مسئله به مسئولان گوشزد می شود اما متاسفانه تاکنون جوابی دریافت نکردیم و قطعا اگر عدم پاسخگویی ادامه پیدا کند ما اقدام می کنیم و از ضایع شدن حق مردم جلوگیری می کنیم.

 

با تکبیر نمازگزاران روبرو خواهند شد

وی با بیان اینکه تخلف صریح است اضافه کرد: مردم منتظر جواب رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان باشت هستند و تا هفته آینده هم صبر می کنیم در صورت بی توجهی با تکبیر نمازگزاران روبرو خواهند شد.

با این تفاسیر امیدواریم نهادهای مسئول صدای مظلومیت و محرومیت جوانان باشت که سالها با هزینه های گزاف تحصیل نمودند را بشنوند و این موارد دچار بی توجهی یا چشم پوشی نشود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.