گروه: اخبار استان خبر: 109840 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 ساعت : 12:28

در دومین نشست شورای فرهنگ عمومی بهمئی چه گذشت؟/از تلاش برای تجلیل از خبرنگاران تا برنامه ریزی برای غنی سازی اوقاف فراغت

دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهمئی با محوریت طرح اوقات فراغت تابستانه و تجلیل از خبرنگاران در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهمئی صبح امروز با محوریت طرح اوقات فراغت تابستانه و روز خبرنگار در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان در این نشست ابتدا ، به تبیین جایگاه خبر و اطلاع رسانی و اهمیت این موضوع پرداخت.

علیداد خوبی زاده در ادامه سخنان خود از ادارات مختلف خواست در راستای غنی سازی اوقات فراغت تابستانه با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کنند.

 رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی در این نشست تصریح کرد: انتظار داریم خبرنگاران واقعیت جامعه را انعکاس دهند و کسانی که مجوز قانونی ندارند، فعالیت آنها متوقف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر لیکک در ادامه این نشست خبرنگاران و اصحاب رسانه را وجدان بیدار جامعه خواند و گفت:به طور خاص اخبار به کمک این قشر زحمتکش به سطوح بالاتر انعکاس می دهند که بنده به صورت ویژه این روز را به همه خبرنگاران تبریک می گویم.

فضل اله باغسخا افزود:انتظار دارم این برنامه ها استمرار داشته باشند و از مردم نظر خواهی شود ؛نفس قضیه این است که باید متوجه شویم که در بحث فرهنگ عمومی به عنوان یک راهبرد برای جامعه دنبال چه هستیم.

وی افزود:انتظار داریم اصحاب رسانه هیچگاه مطالب را سانسور نکنند تا در جامعه موثر واقع شوند.

خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این نشست با تبریک روز خبرنگار گزارش کاری از عملکرد چند ماه حضور خود در بهمئی ارائه کرد.

کیان کریمی با بیان اینکه با ورود بنده به خبرگزاری صدا و سیما رتبه خبری شهرستان بهمئی ارتقا پیدا کرد، افزود:این رتبه از سیزدهم استان به رتبه چهارم و در آخرین رتبه سنجی استانی همطراز با چرام در رتبه سوم قرار گرفتیم.

وی گفت: امید است همه دست به دست هم دهیم تا در کنار هم اثر خوبی از شهرستان به جای بگذاریم.

رئیس دانشگاه پیام نور بهمئی در این نشست گفت: اصحاب رسانه می توانند با صداقت و شفافیت در جایگاه مطالبه گر، مسئولان را به چالش بکشانند.

موسوی تصریح کرد: شهرستان بهمئی پتانسیل خوبی برای پرداختن به مشکلات دارد ؛دانشگاه پیام نور بودجه جاری ندارد که انتظار داریم مسئولان در این زمینه به ما کمک کنند.

شکیبا زاده، فعال فرهنگی-قرآنی شهرستان گفت: در بحث اوقات فراغت در شهرستان بهمئی از حیث موازی کاری هایی که صورت می گیرد، مظلوم هستیم ؛در دیگر جاها در برنامه های اوقات فراغت استعدادهای زیادی شکوفا می شود.

وی با تقدیر از سپاه پاسداران در زمینه تاسیس موسسه قرآنی حفظ در شهرستان، افزود: با این مدرسه می بینیم که حداقل 30 حافظ قرآن داریم.

شکیبا زاده خاطرنشان کرد:باید برای برنامه های شاخص فرهنگی مسئولان تجمیعی کار کنند و متولی یکی شود تا با پرهیز از موازی کاری، نتیجه بهتری به دست آید.

رئیس اداره ورزش و جوانان بهمئی در این نشست تصریح کرد: 15 هیئت خانم و 20 هیئت ورزشی آقا در ایام تابستان سالن ها از ساعت 7 تا 2 عصر در اختیار این افراد است و از آن استفاده رایگان می کنندکه اولین برنامه آن تجلیل از خبرنگاران شهرستان باشد.

عاطفه بیوکانی افزود: ورزشکاران فرهیخته ای در سطح ملی و بین المللی هم داریم و بنرهای نصب شده در سطح شهرستان بازگوی این است که با تمام تلاش در حال فعالیت در حوزه ورزش هستیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان بهمئی افزود: این نوید را می دهیم که با نتیجه دهی پروژه هایی که در حال حاضر در حال اجرا هستند، شهرستان بهمئی در حوزه ورزش دچار تحول بزرگی شود.

وی با گلایه از برخی ادارات خدمت رسان، گفت: بعضی ادارات خدمت رسان دارند اذیت می کنند، زمین چمن مصنوعی ما هنوز مجوز برق نگرفت ؛جوانی که نزدیک به 300 میلیون تومان در این حوزه سرمایه گذاری کرد، اداره برق حاضر نیست یک تیر برق برای برق دار کردن پروژه این جوان نصب کند.

بیوکانی در ادامه با بیان اینکه مرتب در حال پیگیری مشکلات هستیم، گفت: یکی دیگر از پروژه های ما نزدیک به دو ماه برای انشعاب آب معطل بود ؛خانه جوان ما هم مشکل آب دارد.

وی افزد:برق سالن ورزشی هیئت های رزمی ما به خاطر 1.5 میلیون تومان نزدیک به یکماه قطع است اما ورزشکاران ما  با وجود همین شرایط ورزش را تعطیل نکردند و ورزشکاران ما در بین شهرستان های استان رتبه برتری دارد.

راشته کارمند شبکه بهداشت و درمان در این نشست گفت:آبخوری سرویس بهداشتی و سایر امکانات ورزشی در سالن ها نامناسب است که باید مسئولان در این زمینه چاره اندیشی کنند.

فرهاد وفایی در این نشست با اشاره به جایگاه رسانه در جامعه، گفت:از رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می شود و نقش رسانه ها در جامعه بسیار مهم و سازنده است.

وی افزود:بنده نوعی تا الان همیشه تلاش دارم که به عنوان نماینده مردم و صدای مردم مطالبات مردم را پیگیری کنم و سعی می کنم به هیچ گروه و احزابی وابستگی نداشته باشیم.

وفایی خاطرنشان کرد: مدیران شهرستان عنایت کنند اگر نقدی از همکاران حوزه خبرنگاری دریافت می کنند که هدف این نقدها توسعه و پیشرفت است، چانه زنی برای برداشتن خبر نشود.

وی گفت:ادارات بهمئی چارت روابط عمومی ندارند، ما شدیم روابط عمومی ادارات و دوستانی که دارند فعالیت می کنند انتظار داریم مسئولان تجلیلی در خور شان آنها انجام دهند.

وفایی تصریح کرد:نقش خبرنگاران در تزریق امید به جامعه بسیار موثر است، اما خبرنگاران نباید تحلیل ها و نقد خود را با حب و بغض شخصی و قومیتی ننویسند.

صدر اله آوری، از فعالان حوزه فرهنگی و قرآنی، خطاب به مسئولان گفت: انتظار داریم یک نفر به ما پاسخ دهد که متولی اوقات فراغت در شهرستان چه ارگانی است؟

وی افزود:ما در هیئت میثاق با شهدای بهمئی برنامه های اوقات فراغت خوبی برای جوانان داریم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در این نشست با تبریک روز خبرنگار گفت:خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه ما هستند.

سرگرد پاسدار باقر پسنده گفت: امسال با همکاری و همفکری امام جمعه شهرستان و با همیاری سایر ادارات طرح مدرسه قرآنی منهاج را راه اندازی کردیم که در سالهای آینده تعداد حافظین قرآن شهرستان به مراتب بالا می رود.

وی افزود:تا امروز 4 کاروان زیارتی و دو کاروان دیگر به مشهد مقدس داریم،اردوهای درون استانی و شهرستانی داشتیم ؛اردوهای جهادی زیادی در سطح شهرستان داریم که مورد اخیر آن اردوهای جهادی ما به مدت 7 شبانه روز در آستان مقدس امامزاده دوسیدالله بود.

وی گفت: از بدو ورود بنده به بهمئی، نیازمندی های شهرستان را به استان اعلام کردیم ، در این راستا 89 مسکن فقرا با اعتبار هر ساختمان 30 میلیون تومان داریم که با همکاری کمیته امداد تا پایان سال تحویل مردم می شود.

بخشدار مرکزی بهمئی در این نشست با تبریک روز خبرنگار، گفت:همانطور که استحضار دارید خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی در دنیای کنونی هستند.

علی کرم صدیقی فر تصریح کرد:فضای مجازی و رسانه های جمعی حلقه اتصال مردم و دولت ها هستند ؛همانطور که امام راحل فرمود خدمات نظام را به مردم بگویید ولو اندک باشد.

وی گفت:خبرنگاران باید با رعایت امانت داری خدمات نظام را به مردم ارائه کنند.

صدیقی فر خاطرنشان کرد: باید برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شهرستان برنامه ریزی دقیق شود.

امام جمعه شهرستان بهمئی و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهمئی در این نشست بر لزوم توجه و نگاه فرهنگی ویژه در تمامی برنامه های توسعه محور تاکید کرد.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی افزود: فرهنگ در تمامی حوزه ها و ابعاد زندگی انسان موثر است.

وی گفت:در اوقات فراغت و اقدامات فرهنگی هیئت های مذهبی 100 قدم جلوتر از مسئولان هستند؛ خیلی متناسب با کار آنها نمی توانیم آنها را کمک کنیم.

حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد: به خاطر وجود فاز بیدبلند 2 ما مهاجرینی خواهیم داشت که قطعا بر فرهنگ شهرستان تاثیر می گذارد، باید برای کنترل این تاثیری  برنامه ریزی های کافی صورت گیرد.

در پایان این نشست مصوب شد تمامی ادارات شهرستان بهمئی ماهانه مبلغی را در یک حساب بریزند تا با این مبلغ بتوانند برنامه ها اعیاد و مناسبت های شهرستان را به صورت متمرکز برگزار کنند.

 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.