گروه: اخبار استان خبر: 109836 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 ساعت : 21:33

افزایش 50 درصدی قیمت نان در کهگیلویه و بویراحمد از شایعه تا واقعیت؟/صنعت و معدن استان نظارتی دارد؟

طبق گفته برخی از نانوایان شهر یاسوج نان لواش قیمت نجومی200 تومانی را در پیش می گیرد، در حالیکه حال حاضر این نوع نان قیمت 135 تومانی را دارد. یعنی باافزایش حداقلی 50 درصدی روبرو خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، اگر این روزها سری به نانوایی های کهگیلویه و بویراحمد خصوصا مرکز استان بزنید، متوجه می شوید که شایعاتی مبنی بر گرانی نان در حال پخش شدن است، شایعاتی که معمولا قبل از گرانی نان به وقوع می پیوندند.

 

برخی گزارشهای واصله از سوی شهروندخبرنگاران ما حاکی از آن است که در برخی نقاط قیمت برخی از انواع نانها هم افزایشی در خاموشی داشته است.

دولت که هم در این اوضاع بدش نمی آید از فرصت بوجود آمده نهایت استفاده را ببرد و سعی دارد قیمت برخی از اجناس را در این بحبوبه گران کند تا کارش کمی جلو بیافتد. این وسط مردم بیشترین فشار را متحمل می شوند.

 

طبق گفته برخی از نانوایان شهر یاسوج نان لواش قیمت نجومی200 تومانی را در پیش می گیرد، در حالیکه حال حاضر این نوع نان قیمت 135 تومانی را دارد. یعنی باافزایش حداقلی 50 درصدی روبرو خواهد شد.

 

کسر یک نان 200تومانی از مشتری به ازای یک نایلون 50تومانی در نانوایی های کهگیلویه وبویراحمد

 

چه اندازه این موضوع صحت دارد یاخیر باید منتظر ماند.در حالیکه این روزها مردم استان وکشور از دولتمرداندانتظار دارند نظارتشان بر وضعیت بازار کنترل شده تر باشد واجازه سواستفاده های احتمالی را ندهند این وضعیت افزایشی جای بسی تامل را در پی خواهد داشت و موجب نشان دادن ضعف بیشتر دولت خواهد شد.

 

تا کنون هیچ یک از مسئولین اداره صنعت و معدن استان به این موضوع واکنشی نشان نداده اند. اگر چه طبق موضواعتی، قیمت نان می بایست توسط فرمانداری ها تعیین گردد و ابلاغ شود اما بی شک نظارت اداره صنعت و معدن استان از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

 

یکی از شهروندان یاسوجی در گفت و گو با صبح زاگرس با ابراز نگرانی از این موضوع گفت: انتظار ما از مسئولین استانی به شدت کاهش یافته است و دیگر هم انتظار چندانی نمی رود. استاندار استان ورود ضعیفی دارد و بیشترا ما وی را در اتاق های محصور استانداری می بینیم و انگار از بازار استان خریدی ندارد!

 

 

 

وی ادامه داد: بیشترین انتظار ما متوجه شما رسانه ها خصوصا رسانه های مستقلی است که جیره خوار دولتی نیستند، ما انتظار داریم صبح زاگرس این موضوع را مطالبه کند و تا حصول نتیجه قانع نشود که بیش از این قشر ضعیف جامعه تحمل ندارند!

 

این رسانه آماده درج پاسخ مسئولین مربوطه به این گزارش خواهد بود، امیدواریم روزی در استانمان شاهد روی کار آمدن یک مدیریت اجرایی قوی باشیم که با شناخت کافی از هر جهت بتواند در رشد و توسعه استان موفق باشد.

 

انتهای پیام/

 

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.