گروه: اخبار استان خبر: 109830 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 ساعت : 14:16
آن چه در خطبه های نماز جمعه استان مطرح شد:

بیشتر سیاسیون زمان ما نقش سامری زمان حضرت موسی را ایفا می کنند/اگر دولت درمقابل تحریم ها انقلابی عمل میکرد،تاثیری بر کشور نداشت

نماز عبادی سیاسی جمعه،این هفته نیز با حضور خیلی عظیم نمازگزاران در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی سیاسی جمعه،این هفته نیز با حضور خیلی عظیم نمازگزاران در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

خطیب جمعه یاسوج: نسبت به اعیاد و شهادت ها بی تفاوت عبور می کنیم، چرا حضور در مجالس فاتحه خوانی خیلی بیشتر از نماز جماعت است

حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های این هفته یاسوج ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی بیان کرد: هیچ انسانی از اولین و آخرین وجود ندارد مگذ اینکه در سرای دیگر نادم و پشیمان باشد ،آنهایی که اهل عبادت بودند و بغیر از واجبات، مستحبات را هم انجام می دادند و اهل اعتقاد بودند چرا باید بلا بدهند؟ علت و دلیل ناراحتی آنها چه خواهد بود؟ حضرت محمد(ص) می فرماید: از اهل بهشت است و عنایات امام جواد برخوردار است اما باز پشیمان است و می گوید چرا از فرصت ها به خوبی استفاده نکردم.


امام جمعه موقت یاسوج گفت: ناراحتی اینها از این است که چرا از فرصت ها بیشتر استفاده نکرده اند چون درجات در آنجا متفاوت است.


وی افزود: باید بدانیم در سرای آخرت که همه حاضر می شوند می گویند خدایا به عظمت پیغمبر ما ر ببخش و بیامرز.


حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه دوم بیان کرد: خداوند از باب رحمت باب توبه را باز کرده است ما نباید ناامید باشیم خدا اگر هزار سال هم بگذرد از تو قطع امید نمی کند، این استغفار باعث توسعه رزق و روزی می شود.

 

وی افزود: در  جریان ازدواج امام علی(ع)  و حضرت زهرا(س) با آن وضعیت اقتصادی که در آن زمان وجود داشت، اما پیامبر پاکی را در نظر می گیرد اما متاسفانه امروزه در این زمینه فخر فروشی می شود که من از فلان طایفه ام و موارد دیگری که وجود دارد.

امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: در نماز شکر  و نماز حاجت خواهران بزرگوار از برادران پیش قدمتر باشند می بینیم در جلسات دینی این ها محترم هستند چون قابل ستایش هستند و آن ها که فضیلت است پاکی است نه اینکه فلانی پول و ماشین و امثال آن را دارد.


حجت الاسلام موسوی اعظم ادامه داد: مسئله ای وجود دارد قصد جسارت هم نداریم ما نسبت به اعیاد و شهادت ها بی تفاوت عبور می کنیم، چرا حضور در مجالس فاتحه خوانی خیلی بیشتر از نماز جماعت است .


وی افزود: وجود مقدس امام جواد مانند همه امامان همین برنامه ها را در حوزه های علمیه برقرار می کردند تا شاگردانی واقعی تربیت بکنند امام جواد در آن سن کم ۲۵ سال داشت که امام شد و به شهادت رسید و هشت ساله بود که به امامت منصوب شد و شاگردان زیادی تربیت کرده بود.فاضل ابن نیشابوری یکی از شاگردان ایشان بود.


امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: مراجع عظام شان و مقام آنها خیلی بالا است الان تبلیغاتی سوء بر علیه مراجع به وجود آمده است که متاسفانه بعضی این توهین ها و جسارت ها را می کنند بنده خودم به چشم خود دیدم کسی که به ایت الله حکیم توهین می کرد چگونه به درک واصل شد .
 

***********************************

خطیب جمعه گچساران: مسئولان فکری به حال اوضاع نابسامان اقتصادی کشورکنند/ این وضعیت مردم را نگران کرده است

حجت‌الاسلام علیرضا صفایی،امام جمعه موقت گچساران  ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:در این دنیا عده‌ای پُست، مقام و ثروت‌اندوزی را برای چه هدفی می‌خواهند و مراقب باشید این ثروت‌ها با دین ما بازی نکند.

 

وی افزود: مگر امام علی (ع) امام مقتدای ما نیست پس چرا فراموش کرده‌اید که امام علی (ع) چگونه زندگی می‌کرده است.

 

امام جمعه موقت گچساران با تسلیت پیشاپیش شهادت امام جواد (ع) به همه مسلمانان و شیعیان گفت: امام جواد(ع) تنها فرزند امام هشتم است که دارای فضائل ارزشمندی است،امام جواد (ع) در سن ۲۵ سالگی به دست همسرش به شهادت رسید و همسر ایشان زهر را در میوه انگور ریخت تا امام را مسموم کند.

 

صفایی اظهار کرد: یکی از شباهت‌های امام جواد (ع) با امام حسین (ع) این بود که این دو امام بزرگوار با لب تشنه به شهادت رسیدند و پس از آن نیز بدن امام جواد (ع) به دستور همسرش ۳ روز به بالای بام بردند.

 

خطیب جمعه گچساران با اشاره به مناسبت‌های این هفته و روز حمایت از صنایع کوچک تصریح کرد: یکی از کارهای بار ارزش روی آوردن به همین صنایع کوچک است که این روزها می‌تواند تاثیر بسزایی در زندگی و امرار معاش مردم داشته باشد چرا که هرکسی زمینه شغل دولتی بریش فراهم نمی‌شود و لذا مسئولان باید از صنایع کوچک حمایت کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به روز اول ذیالحجه که بر اساس ازدواج حضرت علی (عو حضرت فاطمه (س) به نام روز ازدواج نامگذاری شده است خاطرنشان کرد: ازدواج دستور خداوند متعال است و انتظار می‌رود دولت براساس وظایف و وعده‌های که می‌دهد به وعده‌هایش عمل کند تا زمینه ازدواج جوانان فراهم شود.

 

صفایی بیان کرد: دولت باید به مسئولیت خود در خصوص جوانان اشتغال و زمینه ازدواج آنها کمک کند و نمی‌شود نسبت به آینده جوانان بی‌توجه بود.

 

وی در ادامه با اشاره به سالروز جنگ ۳۳ روزه لبنان با رژیم صهیونیستی گفت: پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه ضربه بزرگی بر رژیم صهیونیستی و حامیان آنها بود و به دنیا آموخت راه پیروزی در مقاومت است.

 

خطیب موقت جمعه گچساران تصریح کرد: هر کشوری که دوست دارد آزادانه زندگی کند راه آن مقاومت است چنان که جنگ ۳۳ روزه و مقاومت حزب الله به روز مقاومت اسلامی نامگذاری شده است.

 

صفایی بیان کرد: امروز در فلسطین و سوریه مردم در حال مقاومت هستند و مشاهده می‌کنیم مردم یمن چگونه در زیر بمباران‌های هوایی به شهادت می‌رسند چنان که در روزهای گذشته بیش از ۵۰ کودک در یک اتوبوس در یمن به شهادت می‌رسند.

 

وی ادامه داد: ایران اسلامی هر جا که صدای مظلومی بلند شود به کمک آنها خواهد رفت و این دستور دین خداوند است و ما اگر از رژیم آل سعود، اسرائیل و آمریکا بیزار هستیم به این دلیل است که آنها در حال ظلم به مظلومان هستند و در حالی که از حقوق بشر سخن می‌گویند این روزها در یمن در حال کودک‌کشی هستند.

 

صفایی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و مسائل گرانی در بازار گفت: این ملت، ملتی بزرگی هستند که به خاطر اسلام، شهدا و نظام این مشکلات را تحمل کرده‌اند و به دفعات شاهد بوده‌ایم رهبر معظم انقلاب تذکرات خود را در خصوص وضعیت اقتصادی داده‌اند.

 

خطیب موقت جمعه گچساران اظهار کرد: دولتمردان باید فکری کنند و به این وضع نابسامانی رسیدگی کنند و در کنار این مشکلات هر روز خبر می‌رسد فلان شخص به چه میزان سرمایه و پول دولت را به یغما برده است و این مردم را نگران می‌کند و باید در این خصوص به جد برخورد و رسیدگی شود و باید جلوی این گرانی‌ها و نگرانی‌ها را گرفت.

 

***********************************


خطیب جمعه لیکک: بیشتر سیاسیون زمان ما سامری زمان حضرت موسی هستند


نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا بر لزوم حفظ آبروی فقرا در مواقع کمک به آنها تاکید کرد.


حجت الاسلام افروغی در ادامه سخنان خود گفت: مهریه زیاد نمی تواند مایه دوام و استحکام پیوند زناشویی باشد، اصالت خانوادگی از فاکتورهای استحکام پیوند ازدواج است.


وی تصریح کرد:حرمت زن خاص است، زن ریحانه است ؛باید در خانه بماند و ناز او را کشید، ارتباطات بیرون از خانواده و اجتماع باید مرد کارهای خانه را انجام دهد.


امام جمعه شهر لیکک با اشاره به رسومات اشتباه در جامعه گفت:چند روزی است که مشخص شد مردم در بهمئی اجازه نمی دهند پسران قبل از ازدواج دختران را ببیند و گفت و گویی داشته باشند ؛البته این گفت و گو که با گفت و گوی مخفیانه فرق دارد باید وجود داشته باشد.


حجت الاسلام افروغی وکلا را عامل دیگری از عوامل افزایش طلاق در بهمئی عنوان کرد و گفت:این افراد برای اینکه به پول خود برسند،زنان را تشویق به اجرای مهریه می کنند.


امام جمعه شهر لیکک با تقدیر از فعالیت هیئت های مذهبی در ایام تابستان،.گفت: مسئولان باید هیئت های مذهبی را در این راستا کمک کنند.


وی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به گوساله پرستی قوم حضرت موسی(ع) در غیاب ایشان، گفت:گوساله سامری از زیور آلات خود قوم آنحضرت ساخته شد ؛ما در حال حاضر هم گوساله سامری داریم.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:خیلی از سیاسیون زمان ما دقیقا جناب سامری زمان حضرت موسی هستند که با اعمال و رفتار خود مردم را از دین خدا بدر می کنند.


وی با اشاره به کمبود سهمیه شهرستان بهمئی برای جذب در مراکز تربیت معلم، گفت:در اداره کل عدم توازن جنسیتی سنجیده نشد اما با وجود نیاز ضروری تعداد زیادی معلم خانم این مشکل وجود دارد که در سال های بعد این اعتراض ها تاثیر گذار است.


امام جمعه شهر لیکک در فراز پایانی خطبه های امروز با اشاره به دخالت برخی از مسئولان خارج از شهرستان در تعیین مدیران شهرستانی، گفت: اولا این افراد عددی نیستند که بخواهند دخالت کنند، اگر مسئولان ما بدون تقسیم بندی جناحی و قومیتی انتخاب شایسته داشته باشند، به طور قطع نام نیک آنها در بین جامعه ماندگار می شود.


******************************

خطیب جمعه چرام: اگر دولت درمقابل تحریم ها انقلابی عمل میکرد،تاثیری بر کشور نداشت

حجت‌الاسلام مجتبی فرهمند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه کار برای رضای خدا هزینه دارد،اظهار کرد: این هزینه‌ها یا مال است یا آبرو یا سختی و تنگی در کارهای دنیاست.


امام جمعه موقت چرام با ذکر این مطلب که اگر تاریخ را ورق بزنیم هر کجا علم حق بلند باشد همیشه در مقابل آن سنگرهای های باطل و شیطان بنا گذاشته شده است،عنوان کرد: امروزه جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که این علم را برافراشته و به تنهایی در مقابل شرق و غرب ایستاده است،در مقابل نظام سلطه به رهبری شیطان بزرگ آمریکا ایستاده، پس این ایستادن هزینه دارد.


وی افزود: اگر جمهوری اسلامی ۴۰ سال است به فضل الهی پیش رفته و می‌رود،رمز آن را باید در آیه‌های قرآن پیدا کرد،برخی از انقلاب ها و انقلابیون هرچه از اول انقلاب شان فاصله می‌گرفتند ناامیدتر می‌شدند اما شما امام راحل را ببینید بیانیه های آخر عمر شریفشان از ابتدای انقلاب حتی 42 سال محکم تر و انقلابی تر بود چرا چون وعده های الهی را می دید و لمس می‌کرد، ایستادگی بر اصول و مبانی حق عمل اثرگذاری و ماندگاری در تاریخ است.حجت‌الاسلام فرهمند در خطبه های دوم نماز سیاسی عبادی این هفته با اشاره به سالروز شهادت امام جواد (ع) اشاره و گفت:وسیع ترین و سریع ترین راه رسیدن به خدا را پناه بردن به کشتی نجات اهل بیت و انجام فرامین و دستورات اخلاقی آنان است.وی به سالروز ازدواج آسمانی امام علی و حضرت زهرا اشاره داشت و گفت: وقتی زوایای مختلف زندگی کوتاه این دو دلیل خلقت را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که تقوا و پرهیزکاری و اخلاص موج می‌زند، لحظه به لحظه زندگی مشترک آنان بر اساس محبت و رضایت خداوند متعال سپری می‌شود.فرهمند با اشاره به سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی خاطرنشان کرد: این عزیزان بدانند که هیچگاه رشادت ها و استقامت آنان در دوران دفاع مقدس و در زمان اسارت در زندان‌های بعثی از اذهان این ملت پاک نخواهد شد و امروز اگر امنیت و آرامش بر جمهوری اسلامی حاکم است مرهون همین دلاوری ها و ایستادگی شماست.خطیب جمعه موقت چرام در بخش بعدی از سخنانش به وضعیت نابسامان اقتصادی حاکم بر جامعه اشاره داشت و تصریح کرد: این تحریم‌های ظالمانه توسط شیطان بزرگ و سردمداران نظام سلطه در عالم صورت گرفته که اگر در این مورد سیاست‌های درستی توسط دولت اتخاذ می‌شد و دولت انقلابی عمل می‌کرد، همین تحریم‌ها را هم بی اثر می‌کرد که نشد و در حال حاضر بخشی از این وضعیت اسفبار ناشی از همین تحریم هاست.وی خاطرنشان کرد: سوء مدیریت دولت و زیر مجموعه های آن در بازار و کشور دلیل دیگری از این وضعیت اقتصادی حاکم است، وقتی این اندازه فشار بر اقشار مختلف جامعه هست چرا باید برخی افراد زیر ذی نفوذ در دولت و نهادهای وابسته میلیاردی اختلاس کنند، میلیاردی ارز دولتی بگیرند، فلان شرکت خودروسازی سایت آن شبانه هک شود،چرا وزارت محترم اطلاعات با وزرا و مسئولین دو تابعیتی و کسانی که خانواده هایشان در آمریکا زندگی می‌کند برخورد نمی‌کند، مسئولی که اعضای خانواده‌اش در آمریکا زندگی می‌کند صلاحیت مدیریت در نظام جمهوری اسلامی ایران ندارد.حجت الاسلام فرهمند دلیل دیگر را بی انصافی و بی دینی بعضی از بازاریان ذکر کرد و گفت: اجناسی که با قیمت قبلی خریدار شده حرام است با یک قیمت جدید به دست مردم بدهیم، بعضی از کالاهایی که تحریم تاثیری بر آنها نداشته است و مثلاً در کشور تولید می‌شود و یا هم در همین شهرستان به دست می آید چرا باید دو برابر قیمت به دست مردم برسد،این کار بدتر از تحریم است و تأثیر زیادی بر اقتصاد مردم دارد.امام جمعه موقت چرام، ابراز کرد: به غیر از دولت قوه مقننه و قضائیه محترم هم باید ورود کنند که البته اخیراً قوه محترم قضایی وارد شده، شاید تنها راه مبارزه با این فساد اقتصادی اعدام کردن ده ها مفسد اقتصادی مطرح و گردن کلفت در کشور است تا از این طرف بقیه حساب کار خودشان را بکنند و از طرف دیگر مردم مستضعف و قشر آسیب پذیر جامعه بدانند که این انقلاب هنوز بر همان اصل ابتدایی خود یعنی عدالت و برابری و خدمت به مستضعفان مانده است.

 

**********************************

خطیب جمعه لنده:برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی/خبرنگاران نباید وامدار افراد و جناح های سیاسی باشند


حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با شاره به شرایط و نوسانات برقی با تقدیر از تلاش های اداره برق گفت: هرچند تلاش های خوبی در جهت رفع مشکل برق صورت گرفت ولی گرمای شدید هوا و مشکل نواسانات برقی باعث گلایه مندی مردم شده است.


وی با گرامیداشت سالروز شهادت امام جواد(ع) گفت: مراسم سالروز شهادت امام جواد(ع) با حضور اقشار مختلف مردم باید برگزارشود چرا که این امام همام کار تشکیلاتی و شبکه ای عظیمی در جهت نشر ارزش های دینی انجام داده است.


امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: انتخاب ملازمان و راهنمایان دینی جهت آموزش دین به مردم از تلاش های گسترده امام جواد در جهت ترویج دین مبین اسلام بوده است.


وی تاکیدکرد: امامان معصوم نمایندگانی برای غیبت کبری انتخاب می کنند که وظیفه آنان انتقال مبانی و مفاهیم دینی به مردم است که این وظیفه بر عهده ولی فقیه زمان نهاده شده است.


خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده به سالروز ازدواج امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد وگفت: ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای انتخاب همسر و سبک زندگی برای جوانان است.


محمودی اصل گفت: صرفه جویی در هزینه های ازدواج باید به درستی صورت گیرد، افراد توانمند به یاری جوانان بیایند، از ازدواج های تحمیلی باید پرهیز کرد، حفظ حریم محرم و نامحرم در عروسی ها و تالارهای عروسی متاسفانه زمینه این انحرافات را دو چندان کرده اند.


وی گفت: نباید از ترس هزینه های ازدواج از انجام آن سرباز زد و همه باید جوانان را جهت این امر مقدس باید یاری نمایند.


خطیب جمعه شهرستان لده در ادامه به روز خبرنگار اشاره کرد وگفت: روز خبرنگار به پاس تلاش های یکساله زحمات انان باید به بهترین شکل صورت گیرد.


وی افزود: خبرنگارا نباید وامدار شخص یا جناح سیاسی خاص شوند چرا که وقتی وامدار شدند نمی توانند رسالت خود را به درستی انجام دهد.


محمودی اصل گفت: نقش موثر خبرنگاران در رفع و پیگیری مشکلات مردم قابل تقدیراست لذا خبرنگاران نباید در دام طیف های سیاسی قرار گیرند.


وی خطاب به برخی مسئولان گفت: مسئولان باید در رده های بالای مدیریتی کشور باید به فکر مشکلات مردم باشند از توان و ظرفیت انسان های پاکدست استفاده کنند و از ایده های آنان استفاده کنند.


خطیب جمعه لنده گفت: کسانی که بعد از طرح های جنگ اقتصادی دشمن تصمیم به احتکار کالاهای اساسی مردم گرفتند باید محاکمه شوند حتی اگر جز مسئولان رده بالایی کشور هم باشند باید محکوم شوند.


وی اظهارکرد: مردم انتظار دارند قوه قضائیه با مفسدین اقتصادی برخورد قاطع کنند و برخی از مدیران هم که توان مدیریتی ندارند باید با انان برخوردکرد.


محمودی اصل گفت:صدا و سیما همانگونه که در دهه فجر انقلاب مستند سازی می کند در خصوص چرایی مشکلات آگاه سازی کنند.


وی افزود: بیست سوم مرداد روز مقاومت اسلامی و مقاومت حزب الله لبنان در جنگ ۳۳روزه و پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم غاصب صهیونیستی است که این امر باعث شده است تا حضور مستشاری حزب الله لبنان در عراق و سوریه باعث شده است تا از سقوط این کشورها جلوگیری شود.


 

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.