گروه: اخبار استان خبر: 109828 / تاریخ انتشار : 1397/5/19 ساعت : 12:29

تنگه مهریان؛نگینی درخشان در پایتخت طبیعت ایران+تصاویر

در پنج کیلومتری مسیر یاسوج به اقلید منظره ای زیبا و طبیعی چشم هر مسافری را به خود جلب می کند که به تنگ مهریان شهرت دارد که در فصل تابستان و بهار گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در پنج کیلومتری مسیر یاسوج به اقلید منظره ای زیبا و طبیعی چشم هر مسافری را به خود جلب می کند که به تنگ مهریان شهرت دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا ۱۸۵۰ متر می باشد و از لحاظ طبیعی نیز میان رودخانه مهریان در شرق و کوه های دنا که در شمال آن قرار دارد محصور شده است.

 

روستای مهریان یک دشت پای کوهی است که سه عنصر اصلی طبیعی یعنی کوه، دشت و رودخانه اقلیم آن را تشکیل داده است, به طوری که با داشتن اقلیم سرد و مرطوب کوهستانی یکی از مناسب ‌ترین اقلیم‌ های قابل زیست کشور را به وجود آورده است.

 

در این منطقه درختهای تو در تو درکنار هم قرارگرفته‌اند، آب ناشی از ذوب شدن برف که در منطقه کاکان می‌گذرد، مسیری متمایز از رود مهریان را در پی گرفته است.

 

تنگ مهریان جاذبه‌ای زیبا در یاسوج، که در فصل تابستان و بهار گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. تنوع درختانی از قبیل سپیدار، چنار، بلوط، افرا، کاج، انگور وحشی و بنه در تنگ مهریان  باعث سرسبزی و طراوت بیشتر این منطقه شده است.

 

 
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.