گروه: اخبار استان خبر: 109818 / تاریخ انتشار : 1397/5/18 ساعت : 23:18

محسن حججی؛شهیدی که آخرین نگاهش باید حجت باشد

شما بربال سفید کدام ملک نشسته بودی که با آرامش در برابر جلادان هراسان وحشی ،به سوی معبود شتافتی ؟جریان خون سرخ کدام شهید را در وجودتان احساس کردید و در نماز شبتان با خدا چگونه سرودی و خدایت را با دیده بصیرت چگونه دیدی ؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهرام مهدوی مطلق در یادداشتی به مناسبت شهادت شهید محسن حججی نوشت: محسن شهید ،در رثایت نمی دانم چه بگویم ،در ثنایت نیز مانده ایم ،فراتر از کلمه اید ودر واژه ها نمی گنجید و بیرون از محدوده ی ستایشید. اما مگر می توان قداست حیات تو را ،تقدیس نکنیم و مگر می شود عظمت روح  را در وجود تو ببینیم ،ولی درمقابلش تعظیم نکنیم ؟

 

جلالت شما تجلیل می طلبد و بزرگی و معنویت و خلوص شما رزمنده مومن و مهذب ،بزرگداشت لازم دارد .هرچند با بغض ،اما بلند  می گویم شهادتت مبارک و تردید نداریم که خون سرخ تو ،ترسیم کننده ی ظفر خواهد بود و سر بریده تو چون اربابت حسین علیه السلام پیام آور شکوفایی و پیک رهایی خواهد بود.

 

شما بربال سفید کدام ملک نشسته بودی که با آرامش در برابر جلادان هراسان وحشی ،به سوی معبود شتافتی ؟جریان خون سرخ کدام شهید را در وجودتان احساس کردید و در نماز شبتان با خدا چگونه سرودی و خدایت را با دیده بصیرت چگونه دیدی ؟ شما در زیارت عاشورا با حسین علیه السلام چه گفتید و چگونه گفتید که اینگونه کربلایی شدید؟نمی دانم اسماعیلت را قربانی کردی یا خود اسماعیل بودی و جان برکف به کوی دوست شتافتی؟شما ولی زمان را چگونه درک کردی که به عشقش این چنین به رقص در آمدی .

 

عاشق کجا و عاشق نما کجا ؟بافتن کجا و یافتن کجا؟ می دانیم ما را لایق اینگونه رفتن نیست ؟اما زما بیچارگان زان سو نخندید؟
محسن شهید ،شما سربلند و بی سر رفتی ،ولی ما دربرابر دیده گان گریان طفل دوساله ات چه کنیم و چگونه تاب بیاوریم ،ناسپاسی ها و نامهربانی و زخم زبان مدعیان پوچ اندیش را ! محسن عزیز رشته پیوندتو با ولایت چگونه بود که از لسان آن حجت موجه ،خود حجت خدا در برابر دیدگان همه شدی.


محسن عزیز ،تو در نمازعشق چه گفتی و چه شنیدی ؟تو در گمنامی چه کردید،که اینگونه پرنام و نشان شدی ؟محسن عزیز غوغای اسارت چه بود؟

 

غوغای شهادتت چه؟اینک این چه غوغایی است که برای آمدنت به پاکردی؟معرفت تو به عرفه چگونه بود ؟چه رمز و رازی با حسین علیه السلام داشتی؟عجب محرمی به پاکردی در سال گذشته؟ اربعین های بعد از تو را بی شک غوغای دیگر است
از هشت خوان حماسه گذشتید و ما هنوز؟   در ابتدای حادثه با شرم روبرو...
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.