گروه: اخبار استان خبر: 109811 / تاریخ انتشار : 1397/5/18 ساعت : 13:01
با افتتاح پروژه تامین آب آشامیدنی:

سپاه فتح پیشتاز در محرومیت زدایی منطقه سیلاب و کلوار بویراحمد/نشاندن لبخند رضایت بر لبان مردم محرومترین نقطه استان+تصاویر

به دلیل دور افتاده بودن و همچنین عدم داشتن راه دسترسی مناسب و خاکی بودن، از داشتن لوله کشی آب محروم بوده اند به همین دلیل به منظور تهیه آب سختی های بسیاری را به جان بخرند و مسافت زیادی را طی کنند اما اکنون طرح تامین آب این روستا به افتتاح رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چهار فصل، روز گذشته فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به همراه فرمانده سپاه ناحیه عشایر و جمعی از مسئولین استانی به نقاط محروم و دورافتاده شهرستان بویراحمد رفتند تا آیین بهره برداری از خط لوله 3500 متری آب روستای عدور این شهرستان شرکت کنند.

 

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در مراسم افتتاح این طرح، ضمن تبریک روز خبرنگار، بیان کرد: بهمت قرارگاه پیشرفت سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد و با مشارکت آب و فاضلاب روستایی و همچنین مشارکت مردمی، پروژه تامین آب روستای عدور به طول 3500 متر، طی مدت دو ماه عملیاتی شد.

 

وی ادامه داد: بسیج سازندگی سپاه فتح 80 پروژه از جمله اصلاح معابر، پروژه های بهداشتی ، آموزشی، خانه های با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان را کلید زده است.

 

سردار یدالله بوعلی بیان کرد: سپاه فتح در بخش دیگری نیر تعدادی دهستان و بخش محروم را به صورت خاص و نقطه ای مورد هدف قرار داده است تا بحث محرومیت زدائی آنها دنبال شود.

 

وی ادامه داد: یک دهستان در شهرستان بهمئی، دو دهستان در شهرستان کهگیلویه و دو دهستان در  شهرستان بویراحمد در حال اجرا پروژه های محرومیت زدایی هستند که برای اینها هم 132 پروژه در موضوعات مختلف از جمله آموزشی، درمانی ، بهداشتی ،پروژه های زیر ساخت، آب ،راه ،ذخیره آب کشاورزی و حتی اصلاح کانال کشاورزی، تعریف شده است که برآورد اجرای آنها معادل 10 میلیارد تومان است.

 

گفتنی است روستای "عدور" در بخش مارگون شهرستان بویراحمد ، 25 خانوار جمعیت دارد که یکی از روستاهای محروم شهرستان بویراحمد به شمار می رود. بدلیل دور افتاده بودن و همچنین عدم داشتن راه دسترسی مناسب و خاکی بودن، از داشتن آب لوله کشی شده محروم بودند که اکنون این محرومیت مرتفع شد.

 

در ادامه تصاویری از این برنامه آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.