گروه: اخبار استان خبر: 109807 / تاریخ انتشار : 1397/5/18 ساعت : 09:52

توضیحات مدیرکل آموزش و پرورش استان درباره آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان/دانش آموزانی که از " آی کیو " غافل شدند

زارع پور: طراحی سوالات و تصحیح آن ها بر عهده مرکز استعدادهای درخشان است و ما فقط برگزار کننده این آزمون بودیم و تصمیم نهایی بر عهده آن هاست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روز پنجم مرداد ماه آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در یاسوج . دیگر نقاط کشور برگزار شد که طبق ادعای دانش آموزان و اولیای آن ها این آزمون حاشیه هایی را به دنبال داشته است.

طبق شنیده ها قراربود سوالات هوش را مدرسان خوب و مجرب طرح کنند ولی بدون هیچ زحمتی کلیه سوالات از  کتاب " آی کیو "  طراحی شده بود و هرکس آن کتاب را خوانده بود قبول میشد و شاید نتوان معیار درستی برای شناسایی استعدادهای درخشان باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس درباره این آزمون و مشکلات پیش آمده برای آن گفت: این موضوع یک مساله کشوری است و ما هم گزارش آن را ارسال کرده ایم و مرکز استعدادهای درخشان کشور این موضوع را پیگیری می کنند.

هادی زارع پور بیان کرد: نگرانی هایی که اولیای دانش آموزان داشتند را به مرکز استعدادهای درخشان کشور انعکاس داده ایم.


وی افزود: طراحی سوالات و تصحیح آن ها بر عهده مرکز استعدادهای درخشان است و ما فقط برگزار کننده این آزمون بودیم و تصمیم نهایی بر عهده آن هاست.

زارع پور در خصوص احتمال برگزاری مجدد این آزمون گفت: احتملا در شهرهای دیگری نیز این مشکل به وجود امده باشد و همانطور که گفتم نکات لازم را انعکس داده ایم و تصمیم با مرکز خواهد بود و از اختیار ما خارج است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.