گروه: اخبار استان خبر: 109805 / تاریخ انتشار : 1397/5/18 ساعت : 09:01
در پی انتشار یک خبر صورت گرفت:

جوابیه شهرداری لنده در خصوص تعطیلی پروژه فرهنگسرای شهید طیب

شهرداری لنده به خبر"تعطیلی عملیات ساخت تنها پروژه فرهنگی شهرستان توسط شورای اسلامی و شهرداری لنده+تصاویر"واکنش نشان داده و با ارسال جوابیه ای خواستار انتشار آن شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، در پی انتشار خبر"تعطیلی عملیات ساخت تنها پروژه فرهنگی شهرستان توسط شورای اسلامی و شهرداری لنده+تصاویر"از سوی پایگاه خبری خبرلنده در تاریخ شانزدهم مردادماه سال جاری، شهرداری لنده با ارسال جوابیه ای در واکنش واکنش به این خبر خواستار انتشار آن شد.

مشروح این جوابیه به شرح زیر می باشد:

مدیرمسئول محترم سایت خبرلنده

سلام علیکم

احتراماه با تبریک روز خبرنگار که یاداور تلاش و کوشش شما اصحاب رسانه در راستای اطلاع رسانی وپیگیری به حق مطالبات عمومی بوده خدمت شما و همکاران زحمت کش شما، در خصوص خبرمنتشر شده در آن سیات خبری مبنی بر"تعطیلی عملیات ساخت تنها پروژه فرهنگی شهرستان توسط شورای اسلامی و شهرداری لنده+تصاویر"نکاتی قابل توجه را باید یادآور شویم که از جنابعالی خواهشمنداست در جهت رسالت خبری نسبت به انتشار این مطلب همکاری لازم را مبذول فرمایید.

 

طبق قانون هرگونه واگذاری اراضی منابع ملی به اشخاص حقیقی و حقوقی جهت ایجاد و احداث  طرحهای کشاورزی، صنعتی، خدماتی، ورزشی و فضای سبز از طریق کمیسونهای مادتین  32 و39 و ماده 3 می بایست اجرای طرح ها برابر تفاهم‌نامه فی مابین و طرح توجیهی اجرا و به بهره برداری می‌رسد و متقاضی حق فروش ، رهن و اجاره  یا فروش و واگذاری به غیر را ندارد.

 

زمین پارک امید نیز جهت ایجاد فضای سبز به شهرداری واگذار گردیده و شورای شهر و شهرداری نمی تواند که از ملک مذکور را به غیر واگذار نمایند چون برابر قوانین، منابع طبیعی می‌تواند درصورت تخطی و تغییر کاربری از سوی متقاضی به صورت یکجانبه می توانداقدام به فسخ قرارداد کنند.

 

اخیرا نیز سازمان بازرسی و منابع طبیعی استان و شهرستان طی مکاتبه ای با شهرداری لنده، هرگونه واگذاری را خلاف قانون اعلام کرده و شهرداری را موظف به حفاظت از عرصه واگذارشده کردند و اعلام اینکه درکمیته تطبیق تصویب شده صحت ندارد.

 

موضوع دیگر اینکه، طبق قوانین ساخت و ساز و فنی عمران شهری هرگونه ساخت و ساز درحاشیه رودخانه و مسیل‌ها و دره آبرفتی ممنوع بوده و شهرداری حق صدور پروانه ساخت را ندارد.

 

جایگاه کنونی فرهنگسرا درمسیر آب قرار داشته و ممکن است در آینده با یک حادثه طبیعی سیل و طغیان آب تخریب گردد و باعث خسارات جبران ناپذیری گردد.

 

در پایان با توجه به اینکه زمین زیر کارخانه یخ منابع ملی است که قرار است تحت عنوان پارک امید دو به شهرداری واگذار گردد لذا شهرداری با واگذاری بخشی از زمین زیرکارخانه یخ از جایگاه بهتری جهت ساخت و ساز برخوردار است موافقت می نماید.

 

با احترام

مختار مشهدی زاده

 شهردار لنده

17/5/1397

 

بدون شک شفاف سازی جهت تنویرافکار عمومی مهمترین رسالت اصحاب رسانه است از شهردار لنده که با پاسخگویی خود در خصوص وضعیت این پروژه شفاف سازی لازم را به عمل اورده است قدردانی می کنیم و اگر اداره نسبت به اظهارت شهردار لنده نیز بخواهند شفاف سازی بهتری داشته باشند نیز حق پاسخگویی نزد این رسانه محفوظ است.

 

خبر "تعطیلی عملیات ساخت تنها پروژه فرهنگی شهرستان توسط شورای اسلامی و شهرداری لنده+تصاویر"را می توانید { اینجا } بخوانید.

 

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.