گروه: اخبار استان خبر: 109803 / تاریخ انتشار : 1397/5/18 ساعت : 06:33
#قلم_گزینشی کار دست استاندار داد:

تکرار وعده ها؛ تنها خروجی روز خبرنگار در کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار

نشست روز خبرنگار در مرکز استان در حالی برگزار شد که تعداد قابل توجهی از خبرنگاران هم استانی بدلیل برخی موضوعات از جمله: دعوت گزینشی خبرنگاران در جلسات استانداری، در این جلسه حضور نیافته بودند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  عصر امروز آیین بزرگداشت روز خبرنگار با حضور چشمگیر برخی مدیران استانی، استاندار و حضور برخی از خبرنگاران استان در محل سالن همایش‌های اداره‌کل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان در این نشست گفت: اول سال ۹۳ در استان فقط یک پایگاه خبری داشتیم که ثبت در سامانه انجام و مجوزها صادر شد که اکنون ۷۱ سایتخبری مجوزدار داریم و ۱۱ مورد در لیست و آماده طرح در هیات نظارت کشور داریم.

 

وی ادامه داد: مجوز دار شدن به معمای مسوولیت دار شدن است که اگر کسی دنبال مجوز نباشد نمی‌توانیم در دادگاه از آن‌ها حمایت کنیم.

 

وی در ادامه اظهار داشت:  تعداد نشریات و خبرگزاری‌ها افزایش چشمگیری یافته است از نمایندگی خبرگزاری‌های کشوری که تعداد آن ها در استان ۱۵ خبرگزاری است درخواست کرد باید تا هر چه زودتر پروانه استانی خود را ارائه کنند.

 

دهبانی‌پور گفت: باید مدیران رسانه‌ها در استان خبرنگاران خود را بیمه کنند و اگر نشد با ثبت نام در صندوق بیمه هنرمندان خودشان را بیمه کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر در استان ما چنین کاری انجام نمی‌شود به دلیل این است که در سایت خود را در سامانه ثبت نمی‌کنند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: استان ما گل سرسبد این عظمت تاریخی زاگرس است که باید این عظمت را حفظ کنیم.

 

وی ادامه داد: اتفاقات خاص و ویژه بود که بحث برجام و فشارها به دولت و ناآرامی‌ها و خشکسالی و بحران آب بود که در کنار آن زلزله و سقوط هواپیما را داشتیم و نشان دادیم که مرد روزهای بحران هستیم تا مشکلات را پشت سر بگذاریم و همیشه در کنار هم بودیم.

 

احمدی اظهار کرد: انتظارات و توقعات شما بیشتر از این‌هاست و منتظر توسعه بهتر و بیشتر هستید که من و شما به دنبال آن هستیم اما باید شرایط کشور را هم باید درک کنیم.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید به دنبال اصلاح ساختارها در استان هستیم و این کار زمانی انجام می‌شود که از خود استانداری اصلاح شروع شود و این اصلاح زمانی اتفاق می‌افتد که به مجموعه مدیریت ستادی استان قدرت ببخشیم.

 

احمدی گفت:  فرماندار و مدیرکل باید نماینده وزارت کشور باشد و فرمانداری که به غیر از این خودش را پشت سر دیگری ببیند کارها پیش نمی‌روند.

 

وی تصریح کرد: تکمیل یک پل برای این مردم یک آرزو شده بود و من شبانه ۲۰ بار از آن بازدید می‌کردم.

 

احمدی در پایان گفت: برخی می‌گویند چرا حرص و جوش می‌خوری و استان ما همیشه همین گونه بوده است اما من برای کشورم حرص و جوش می‌خورم و می‌نشینم و به دلیل عافیت طلبی‌ها غصه می‌خورم.

 

این نشست در حالی برگزار شد که تعداد قابل توجهی از خبرنگاران استانی در این جلسه حضور نیافتند. طبق اخبار واصله از فضای مجازی، گزینشی بودن انتخاب خبرنگاران در جلسات استانداری کهگیلویه و بویراحمد و بایکوت بودن رویکرد نقدی در رسانه ها از جمله مهمترین این دلایل بوده است.

 

از جمله حواشی مهم این جلسه تکرار وعده های سالهای گذشته در خصوص اهمیت به رسانه ها و خبرنگاران بود که دیگر برای شنیدن این حرفها گوش شنوایی وجود ندارد. 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.