گروه: اخبار استان خبر: 109802 / تاریخ انتشار : 1397/5/17 ساعت : 20:59

اعتراض والدین کنکوری های بهمئی به کمبود سهمیه تربیت معلم این شهرستان/سهمیه بهمئی در تمامی رشته ها تنها دو معلم

تعدادی از والدین کنکوری های شهرستان بهمئی در اعتراض به کمبود سهمیه تربیت معلم در این شهرستان در دو نقطه از شهر لیکک تجمع کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ تعدادی از والدین کنکوری های شهرستان بهمئی در اعتراض به کمبود سهمیه تربیت معلم در این شهرستان در دو نقطه از شهر لیکک تجمع کردند.

این اتفاق بعد از نشر دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری امسال رخ داد که در آن سهم فرزندان بهمئی در تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان تنها یک مرد و یک زن اعلام شده است که موجب اعتراض مردم شد ؛این درحالی است که ده ها دانش آموز مستضعف بهمئی موفق شدند در آزمون سراسری رتبه های بسیار خوبی کسب کنند و چشم امیدی برای جذب در دانشگاه فرهنگیان داشتند.

معترضین ظهر امروز ابتدا مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی تجمع کردند و خواهان تلاش مسئولان برای اضافه کردن سهمیه تربیت معلم با اصلاحیه سازمان سنجش شدند.

صادق جریده، رئیس اداره آموزش و پروش در واکنش به این تجمع، گفت: ظرفیت پذیرش معلم برای شهرستان بهمئی نسبت به جمعیت دانش آموزی از لحاظ آمار و ارقام اشباع شده است، با این وجود ما در سال های گذشته تلاش زیادی برای کسب سهمیه بیشتر داشتیم اما با توجه به نرم اعمال سهمیه با این درخواست ها موافقت نشده است.

معترضین بعد از تجمع مقابل ساختمان آموزش و پرورش شهرستان مقابل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی تجمع کردند که محل برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بود.

امام جمعه و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی و رئیس شورای اسلامی شهر لیکک مقابل سالن آمفی تئاتر در بین معترضین حاضر شدند و آنها را به حفظ خونسردی دعوت کردند.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی با اشاره به اینکه با شرایط کنونی قانون منع بکارگیری معلم مرد در مدارس دخترانه، به جرات می گویم شهرستان بهمئی به بیش از 50 معلم در حال حاضر نیاز دارد.

امام جمعه شهر لیکک با تماس های مکرری که با مدیرکل آموزش و پرورش و نماینده معترضین در سازمان سنجش داشت، قول پیگیری این مطلبات را داد و گفت: با شرایط کنونی و فرصت باقیمانده احتمال اعمال سهمیه و درج اصلاحیه در کنکور امسال سخت است مگر اینکه یک نفر مردانه این مسئله را در سازمان سنجش پیگیری کند.

تصاویر بیشتر:

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.