گروه: اخبار استان خبر: 109793 / تاریخ انتشار : 1397/5/17 ساعت : 16:26
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان:

پخش اعتبارات استانی بر اساس حرف هیچ فرمانداری نیست/ شورای برنامه ریزی عالی ترین نهاد تصمیم گیری در استان است

نوروزی:پخش اعتبارات استانی بر حساب اینکه فرماندار چه چیزی می گوید یا نمی گوید توزیع نمی شود بلکه بر اساس شاخص های مختلف توزیع می شوند نمی توانیم یک درصد را کم و زیاد کنیم در نفت نیز قانون دارد ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توضیح می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز نشست خبری رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

برنامه ریزی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و رئیس برنامه و بودجه استان در ابتدای این نشست گفت: کار قلم و خبرنگار بودن و رسانه ای بودن شغل مقدسی است و در احادیث درباره تقدس قلم مطالب ارزشمندی را داریم و خداوند به قلم سوگند یاد می کند که اهمیت قلم در دین اسلام را بیان می کند.


حسن نوروزی بیان کرد: کسی که قلم به دست است حتما تقدس قلم را حفظ می کند و شرط اول قلم به دستی رعایت صداقت و امانت است، خبرنگار واسطی بین دولت و مردم و مسولان و مردم و چشم بینا و گوش شنوا است، مشکلات مردم را می شنود که با زیان گویا به مسئولان می گوید و پاسخ مسئولان را به گوش مردم می رساند.

 

وی با بیان این که شرط های بعدی این شغل شجاعت و بیان کردن واقعیت هاست گفت: خبرنگاران باید نقد منصفانه ای در خصوص دولت داشته باشند، وظیفه خبرنگاران تلاش برای رشد و توسعه استان است و اقدامات دولت را به گوش مردم برسانند.

حضور خبرنگاران در دور افتاده ترین نقاط، در سرما و گرما بسیار ارزشمند است هیچ چیزی جز اطلاع رسانی نمی تواند این کار را توجیه کند، ترجیح دادیم این جلسه در روز خبرنگار برگزار شود و از خبرنگاران نیز تجلیل کنیم.


نوروزی ادامه داد: این سازمان سه ماموریت برنامه ریزی، بودجه ریزی و نظارت دارد، سه رکن اساسی ما این موارد هستند هر استانی که بخواهد رشد کند به برنامه ریزی نیاز دارد در استان یک برنامه آمایش می نویسیم و بر اساس آن چشم انداز استان در بیست سال آینده را مشخص می کنیم و به برنامه های پنج ساله میان مدت تبدیل می کنیم.


وی بیان کرد: در استان ها سازمان مدیریت و برنامه ریزی علاوه بر این سه رسالت، وظیفه مهم دیگری به اسم امور اداری و استخدامی نیز به وظایف ما اضافه شده است متولی این امور هستیم و هر کدام شرح وظیفه خاص خودش را دارد، چنین مجموعه ای انتظارات زیادی به آن وارد است و طبیعتا باید ساختار قوی داشته باشد.


رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گفت: دولت در سال ۹۷ در قانون بودجه تبصره ۱۹ یا مشارکت بخش عمومی یا خصوصی است که این تبصره مهم در کشور است پروژه هایی در استان هستند که نیاز است تکمیل شوند امر قرار است با بودجه دولتی کار شوند اگر در کشور ۲۰ سال دیگر هم کار کنیم تمام نمی شود در این مورد باید از بخش خصوصی استفاده کنیم این ساماندهی، برنامه ریزی و پاسخگویی نیز ما باید انجام دهیم، نظارت بر تسهیلاتی که باید منجر به اشتغال شوند نیز از جمله وظایف ماست.


نوروزی شورای برنامه ریزی را عالی ترین نهاد تصمیم گیری در استان دانست و گفت: ما چندین منبع تامین اعتبار داریم، ۲۵۰ میلیارد تومان پروژه ملی در استان داریم که بیشتر در حوزه راه ها هستند علاوه بر این طرح تامین آب داریم مثل سد تنگ سرخ و بیمارستان ها که جزو پروژه های ملی استان هستند.


وی افزود: پروژه های ملی استانی نیز ۲۰۵ میلیاردتومان است که جزو پروژه های اساسی استان هستند، امسال در قانون بودجه ۶۴۰ میلیارد تومان کل اعتباری بود که در قالب اعتبارات استانی ابلاغ شد که منابع تامین آنها نیز متفاوت است، 27صدم درصد ارزش افزوده برای توسعه ورزش استان ها توزیع می شود برای توزیع اعتبار یک ماه روزی ۱۰ ساعت ۱۴ نفر وقت می گذاریم ریال به ریال پولی که توزیع می شود با نظارت انجام می شود.

معاون برنامه ریزی استاندار بیان کرد: پخش اعتبارات استانی بر حساب اینکه فرماندار چه چیزی می گوید یا نمی گوید توزیع نمی شود بلکه بر اساس شاخص های مختلف توزیع می شوند نمی توانیم یک درصد را کم و زیاد کنیم در نفت نیز قانون دارد ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توضیح می دهد.
در حال تکمیل ...

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.