گروه: اخبار استان خبر: 109792 / تاریخ انتشار : 1397/5/18 ساعت : 21:52
در نشست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بویراحمد با خبرنگاران مطرح شد:

خبرنگاران ثابت کرده اند شب و روز نمی شناسند/حضرت زینب (س) اولین خبرنگار اسلام بود که حقیقت عاشورا را زنده نگه داشت

سرهنگ شاهینی: ارزش و منزلت خبرنگاران باید حفظ شود، نیاز است که در مجامع عمومی از زحمات خبرنگاران تقدیر شود و این روز را گرامی بداریم و به کار خبرنگاری ارج بگذاریم کاری که واقعیت جامعه را بیان می کند دشمن تلاش می کند امثال صارمی ها را شهید کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز و به مناسبت هفدهم مرداد ماه و روز خبرنگار،  آیین تجلیل از خبرنگاران در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد برگزار شد.

در ابتدای این نشست مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بویراحمد گفت: روز خبرنگار به مناسبت شهادت شهید صارمی در ۱۷ مرداد ۷۷ است اما شهید صارمی اولین و آخرین شهید خبرنگار نبوده در جنگ تحمیلی خبرنگاران زیادی به شهادت رسیدند، در میان شهدای مدافع حرم نیز شهید محسن خزایی جزو شهدای خبرنگار بود و شهید حسینی نیز در حادثه منا بودند؛ پس از اول انقلاب اسلامی تعداد زیادی در حیطه خبر به شهادت رسیدند گرچه آنها را از دست دادیم اما آنها به واقعیتی که می خواستند رسیدند.


حجت الاسلام دادخواه  بیان کرد: یکی از عوامل صدور انقلاب توسط خبرنگاران است برای خبرنگاران نیز خصوصیاتی از جمله ادای امانت، صدق در گفتار، خوب سخن گفتن و به جا سخن گفتن، پاسداری از اسلام و انقلاب و ایجاد روحیه امیدواری در جامعه از خصوصیات خبرنگار است اگر جامعه ما کمبودهایی داشته باشد باید خبرهایی را منتشر کنند که امید در جامعه ایجاد کند.


وی با بیان این که مسئولیت پذیری، عدم ورود در جناح های سیاسی، بصیرت داشتن و خلاقیت خصوصیاتی است که جامعه از خبرنگاران انتظار دارند، اظهار کرد: دلیل اینکه می گوییم حضرت زینب خبرنگار عاشورا بوده این است که واقعا عاشورا را خوب ترسیم کردند و تا امروز به جامعه اسلامی رساندند و با خطبه هایی که ایراد کردند یزیدیان را خار کردند.

 

در ادامه  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بویراحمد ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: در جنگ سخت و هشت سال دفاع مقدس جوانان ما ایستادگی و مقاومت کردند، در آن زمان سلاح ما جواب می داد و امروز دوربین ما که خبرنگار ما پاسخ می دهد،باید مواظب باشیم قضیه بخارپزی رخ ندهد دشمن می خواهد ما را کم کم پخارپز کند.


سرهنگ روح الله شاهینی بیان کرد:17 مرداد مصادف است با حرکت داعشی گونه که در افغانستان به وجود آوردند اما این حرکت باعث شد در تقویم ما یک روز ماندگار باشد، شهدا باعث ثبات و قوام یک کشور هستند، هرجا ما شهید دادیم ثباتمان نیز بیشتر است این لحظات فناشدنی را خبرنگاران باید ثبت کنند تثبیت این لحظات با خبرنگاران است.


وی افزود: چند سال است که دشمن در بحث جنگ اقتصادی برای ایران نقشه می کشد، خبرنگاران ثابت کرده اند شب و روز نمی شناسند وضعیت خبرنگاران مانند وضعیت آماده باش است که تحولات جامعه را به گوش مردم برسانند.


سرهنگ شاهینی در ادامه گفت: یکی از دلایل و کارهای اساسی پیشرفت خبرنگار، اخلاص است که رویه آن ها با اخلاص جلو می رود، یکی از دلایل پیروزی ما در جنگ سخت بحث اخلاص و تقوا بود، جمعیت دشمن خیلی زیاد بود اما چون اخلاص وجود نداشت نتیجه نگرفتند و با ذلت مواجه می شوند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بویراحمد گفت: خیلی از خبرنگاران بدون هیچ چشم داشتی کار می کنند، نیاز است که مسئولان برای مشکلات رفاهی آن ها تلاش کنند، چرا که قبلا نیز بارها چنین قول هایی داده بودند.


وی افزود: خبرنگاران، سفیران آگاهی و بصیرت افزایی جامعه هستند که می توانند کارهای بزرگی انجام دهند و تحولی در جامعه ایجاد کنند.


شاهینی ادامه داد: ارزش و منزلت خبرنگاران باید حفظ شود، نیاز است که در مجامع عمومی از زحمات خبرنگاران تقدیر شود و این روز را گرامی بداریم و به کار خبرنگاری ارج بگذاریم کاری که واقعیت جامعه را بیان می کند دشمن تلاش می کند امثال صارمی ها را شهید کند.


وی اظهار کرد: خبرنگاران در رشد افکار جامعه تاثیر دارند، باید واقعیت ها منتشر شود و جناح ها و منیت و موجودیت سیاسی در خبرنگاری نباید دخالت داده شود.


فرمانده سپاه ناحیه بویراحمد گفت: گاهی خبری به ضرر جامعه و شهرستان از طریق جناح های سیاسی مختلف منتشر می شود، نیاز است که خبرنگاران از جناح بندی های سیاسی فاصله بگیرند و بی طرفی خود را نشان دهند و سه اصل سرعت، صحت و دقت را در انتشار اخبار حفظ کنند.


شاهینی بیان کرد: صحت که از وظایف خبرنگاری است بسیار مهم بوده  و مولای متقیان در ابتدای اسلام راستگویی را مطرح کردند، دقت در انتقال و صحت خبر کم همان حلال خوری است وقتی مسیر خبر درست باشد حلال خوری را شامل می شود.


گفتنی است در پایان این مراسم از خبرنگاران حاضر در این نشست تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.