گروه: اخبار استان خبر: 109787 / تاریخ انتشار : 1397/5/17 ساعت : 12:22
در آیین تکریم ازکارآفرین برتر حوزه گیاهان داروئی مطرح شد؛

تحولات عظیم در پیوند صنعت و دانشگاه در حوزه گیاهان داروئی/راه اندازی دهکده گیاهان داروئی در کهگیلویه وبویراحمد

آیین تکریم از کارآفرین برتر کهگیلویه وبویراحمد در حوزه گیاهان داروئی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی دریاسوج برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جبار کیانی در مراسم تجلیل از کارآفرین برتر استان در حوزه گیاهان داروئی با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران با کمترین هزینه ها راه های پیشگیری از فشار را با اطلاع رسانی به موقع عرضه می کنند اگر این بخش اطلاع رسانی نبود شاید امروز چنین شرایطی نداشتیم.

 

وی افود: امروز در استان شاهد تحولات زیبایی در حوزه صنعت و دانشگاه هستیم این روزها در استان روزهای تاریخی خواهند بود چرا که جرقه پیوند بین صنعت و دانشگاه زده شده است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج تصریح کرد: اتاق بازرگانی در کشور این استراتژی را دارد که رویکرد جدیدی را تعریف کند رویکرد که عدم وجود آن باعث شده است کشور سال ها آسیب ببیند.

وی گفت: در حوزه صنعت و کشاورزی به این باور رسیده ایم که باید صنعت درون دانشگاه باشد و جای کرسی های تشکل های بخش خصوصی در اختیار دانشمندان دانشگاهی باشد تجربه های زیادی داریم که این ارتباط چه اندازه تاثیرگذار بوده است.

کیانی اظهارکرد: عناصر توانمندی از دانشگاه ها تربیت می شود که امروز این کمبود را مشاهده می کنیم ارتباط با این نهادها یک امر ضروری است.

وی خاطر نشان کرد: چرا تکریم از وحید گرجی را انتخاب کردیم، چرا که این فرد بدون هیچ ادعایی  در راه  توسعه و پیشرفت استان تلاش می کنند.

رئیس اتاق یاسوج تصریح کرد: زنده یاد بهمن بیگی گفتند: مردمان این استان آن قدر دست به ماشه بردند تا از دهستانی استانی ساختند.

وی گفت:شهیدان گلگون کفن هشت سال دفاع مقدس تمامیت ارضی این کشور را تضمین کردند کارهای بزرگی در تاریخ ما ثبت شده است و مهم این است امروز چه کاری می توانیم برای استان انجام دهیم.

گرجی از کارآفرینان برتر استان گفت: امروز شاهد محصولات بهداشتی و گیاهی در استانی هستیم که سراسر ظرفیت است و باید از آن استفاده کنید.

 وی گفت: تلاش می کنیم و افتخار ما این است استانمان را به برند زردبند و سیمرغ معرفی می کنیم.

 

---

 

گوهرگانی معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: تجلیل از این فرد تجلیلی از ارزش ها تولید سرمایه گذاری و تجلیل از همه افرادی است که در این عرصه ها به مردم کمک می کنند .

وی افزود: امیدواریم این صنعت پویا تر و فعال تر شود چرا که می بینیم که چند سالی است که افرادی که در این بخش کار می کنند فقط دنبال سرمایه هستند ک در بحث فرآوری محصول تا کنون خیلی تاثیرگذار نبوه است.

معاون استاندار تصریح کرد: بحث دهکده گیاهان دارویی در کاکان را طوری کار کنیم که برای همه ملموس باشد انتظار داریم مقدمات کار انجام شود که استارت ساخت این دهکده در هفته دولت زده شود.

وی گفت:امیدواریم بحث سرمایه گذاری در استان ما بهتر شود و بتوانیم وضعیت را بهبود ببخشیم.

 

---

شاهرضایی مدیرکل الگوسازی و تکریم بنیاد نخبگان کشور در این مراسم گفت: اگر جوانی داریم که توانی دارد اگر توانمند شد باید اثرگذار نیز باشد.

وی تاکیدکرد: نخبه کسی است که اثرگذاری بالایی داشته باشد گفتن تنها اینکه قدر شناس هستیم کافی نیست باید الگو سازی شود.

مدیر الگو سازی و تکریم بنیاد نخبگان کشور تصریح کرد: زمینه ببشتر برای اثرگذاری باید فراهم شود جوانان باید با افتخارات استانشان آشنا شوند.

وی تاکیدکرد: استعداد همه جا وجود دارد باید بشناسیم توانمند کنیم معرفی کنیم که برای اثر گذاری بیشتر تلاش کنیم بنیاد نخبه ملی در این زمینه کارهای زیادی را انجام داده است ما می خواهیم نخبگان ما بگویند که بچه های ما باید چه کارهایی را انجام دهند.
 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.