گروه: اخبار استان خبر: 109780 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 ساعت : 20:45
در چنین وضعی تو دیگر سنگ اندازی نکن:

تعطیلی عملیات ساخت تنها پروژه فرهنگی شهرستان توسط شورای اسلامی و شهرداری لنده+تصاویر

تنها پروژه مهم و تاثیرگذار فرهنگی شهرستان لنده پس از سال ها کش و قوس در خصوص جذب اعتبار و هزاران مسائله دیگر یک ماه گذشته عملیات اجرایی آن شروع شده است که پس از پی کنی و جانمایی جهت فنداسیون این پروژه توسط شهرداری وشورای اسلامی شهرلنده تعطیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروز فرهنگ مهمترین و زیربنایی ترین مسئله در جوامع بشری محسوب می شود که همه دولت ها به دنبال تعالی فرهنگ و بسترسازی امن برای تحقق این مهم در جامعه هستند.

 

زیرساخت های فرهنگی به تبع آوازه و تعالی فرهنگ نیز مهم است که دولت ها سالانه میلیاردها تومان برای زیرساخت های فرهنگی از جمله ساخت فرهنگسراها، کانون های فرهنگی و هنری، خانه فرهنگ و هنر، انجمن های مختلف فرهنگی و هنری و سایر موضوعات هزینه می کنند تا شاهد رشد و بالندگی فرهنگ و هنر در رشته های مختلف در سطح جامعه باشند.

 

 

پروژه فرهنگسرای شهید شاخص استان شهید طیب پس از سال ها چشم انتظاری هنرمندان در سال 92 در کنار پارک امید در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع استارت خورد که در این چند سال به دلیل برخی مشکلات اعتباری و فنی عملیات اجرایی آن علی رغم کلنگ زنی توسط استاندار، نماینده مردم در مجلس و مسولان استانی و شهرستانی وقت زمین زده شد.

 

 

این پروژه تنها و مهمترین پروژه فرهنگی در سطح شهرستان لنده است چرا که هیچ مکان استاندارد و مناسبی جهت اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در این شهرستان وجود ندارد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان لنده سال ها است که اجاره نشین منازل مسکونی و شخصی در سطح شهرستان لنده است.

 

پیگیری ها و تلاش های زیادی از سوی مسئولان شهرستانی به خصوص مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص تسریع در اجرایی شدن این پروژه صورت گرفته است و از طرف دیگر نیز فرمانداران گذشته و کنونی شهرستان لنده نیز با تخصیص اعتبارات ویژه نیز این پروژه را حمایت کردند تا شهرستانی که به دیار فرهنگ و هنر نیز نامیده می شود صاحب جا و مکانی جهت اجرای برنامه های مختلف فرهنگی شود.

 

 

حال جای سئوال است که زمین این پروژه و پارک امید شهرداری لنده در زمان شهردار و شورای اسلامی اسلامی دوره قبل توسط کمیسیون انطباق شهرستان و استان که ریاست آن برعهده فرماندار و استاندار می باشد تعیین تکلیف و موافقت نامه های اصولی آن تائید و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نیز نسبت به واگذاری زمین موافقت نامه های را نیز امضا کرده و رای کمیسیون انطباق را نیز ضمیمه این پروژه دارد.

 

 

اما چند روزی است که شهرداری و شورای اسلامی شهرلنده دراقدامی تعجب آور عملیات ساخت پروژه فرهنگسرای شهید طیب را علی رغم پیشرفت خوب کاری در مرحله پی گذاری(فنداسیون) و براساس گمانه زنی ها مشکلات زمین این پروژه در محافل گفته می شود تعطیل کردند.

 

شاعر چه زیبا می فرماید:


حاصل یک عمر در یک لحظه ویران می شود

مثل سیل سرکشی خانه براندازی نکن

راه ناهموار و پایم لنگ و اسبم خسته است

در چنین وضعی تو دیگر سنگ اندازی نکن

 

امیدواریم شهرداری و شورای اسلامی شهرلنده با نگاه توسعه ای و فارغ از هرگونه جبهه گیری و مسئله ای نسبت به اجرایی این پروژه فرهنگی و تاثیرگذار همکاری لازم را جهت ساخت این پروژه با پیمانکار و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند.

 

 

حق پاسخگویی برای اعضای شورای شهر و شهرداری لنده نزد این رسانه جهت تنویر افکارعمومی شهرستان لنده محفوظ می باشد.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.