گروه: اخبار استان خبر: 109779 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 ساعت : 18:25
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه بویراحمد:

خبرنگاران از مهمترین عناصر مهندسی افکار عمومی در جامعه هستند/معیار گزینش اخبار حق محوری و حق جویی باشد

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران از مهمترین عناصر مهندسی افکار عمومی در جامعه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، هادی زارع پور در نشست خبری با اصحاب رسانه مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت: خبرنگاران زبان گویا و چشم بیدار جامعه هستند چرا که مطبوعات و رسانه ها مربیان جامعه هستند.

وی افزود: امام خمینی(ره) فرمودند: مطبوعات و رسانه ها باید یک مدرسه سیار و یک بنگاه هدایت باشد، در همین راستان نیزاخلاق رسانه ای باید حفظ شود، شهرت حرفه ای و جذب مخاطب برای موفقیت یک رسانه کافی است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: در نظام های سکولار تازگی، منفی گرایی مهم است اما در دین و نظام ما دروغگویی پخش شایعات و ورود به حریم شخصی افراد، تهمت و ظلم به افراد ممنوع است و بیشتر مورد تاکید است.

وی تاکیدکرد: معیار انتخاب و گزینش اخبار باید حق گویی، حق جویی و حق محوری باشد و این مسئله در راس امور باید قرار گیرد .

زراع پور اظهارکرد: شهدای عرصه اطلاع رسانی آرمان های تعهد، بیان حقایق، انتقاد سازنده و پرهیز از منیت را دنبال می کردند و شما نیز باید ادامه دهنده راه آنان باشید.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: خبرنگاران از مهمترین عناصر مهندسی افکار عمومی در جامعه هستند.

وی اظهارکرد: خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مدیران هستند و ترسیم فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی سالمی در جامعه را بر عهده دارند .

زارع پور تاکید کرد: ایجاد فرآورده های خبری برای انسجام و همدلی در جامعه عاملی برای رشد و توسعه و بالندگی جامعه با استفاده از نقدهای سازنده سازنده است.

---
---
---
---

در حال تکمیل...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.