گروه: اخبار استان خبر: 109759 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 ساعت : 11:41
به همت قرارگاه جوادالائمه:

شهر مادوان در حال خارج شدن از محرومیت چندین ساله/آسیب هایی که در مادوان کنترل می شوند؟+تصاویر

نشست قرارگاه جوادالائمه با اهالی و مسئوالان شهر مادوان این نوید را می دهد که مادوان در حال خارج شدن از محرومیت و کاهش آسیب های اجتماعی در این شهر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، نشست بررسی مشکلات شهر مادوان با حضور فرمانده سپاه فتح استان، فرماندار شهرستان بویراحمد، مدیرکل کمیته امداد و برخی از مسئولان شهرستانی و استانی در مسجدالنبی این شهر برگزار شد. در این نشست ابتدا شهردار ماداون و عضو شورای این شهر مشکلات شهر مادوان را مطرح کردند.

 

شهردار مادوان به افزایش جمعیت در این شهر اشاره کرد و گفت: بحث جمعیتی یکی از موارد مهم در توزیع اعتبارات است سالانه بیش از هزار نفر به جمعیت این شهر اضافه می شود، با توجه به اینکه هر 5 سال یکبار اعتبارات توزیع می شود و در این 5 سال 8 هزار جمعیت به شهر مادوان اضافه  شده است که در توزیع اعتبارات، این جمعیت دیده نشده است.

 

داریوش جهانبخش بحث کمبود فضای سبز در این شهر را مطرح کرد و گضمن لایه از اینکه با وجود تصویب 80 هکتار زمین در سال 95 برای ساخت فضای سبز، اما هنوز این تصمیم نهایی نشده است.

 

کناری در جواب شهردار مادوان گفت: قرار بود جلسه ای با حضور شهردار، نماینده منابع طبیعی در شورای تامین برگزار و این موضوع مطرح که مشکل زمین نیز برطرف شود.

 

شهردار مادوان مسائل دیگری از جمله مرکز بهداشت، مسائل امنیتی، مراکز آموزشی و فضای سبز را مطرح کرد که برای هر کدام از این مشکلات مصوباتی توسط قرارگاه تصویب شد.

 

پایه های برق و کمبود روشنایی یکی دیگر از مشکلات شهر مادوان بود که توسط شهردار و اعضای شورای این شهر مطرح شد.

 

در همه مصوبات مطرح شده مقرر شد که در سریع ترین زمان ممکن به مرحله اجرایی برسند.

 

فرمانده سپاه فتح استان نیز در این نشست گفت: به منظور حل مشکلات مناطق کمتر برخوردار در سطح استان، در مناطق مختلف قرارگاهی تحت عنوان قرارگاه جوادالائمه تشکیل شد که با همکاری مسئولین دولتی، شهرداری و اعضای شورای شهر، هر آنچه که به عنوان مشکلات در این شهرستان ها احصا می شود، توسط مردم ، مسئولان دولتی و سپاه در یک جلسه بررسی و سپس تصمیم گیری می شود.

 

سردار بوعلی بیان کرد: ممکن است کاری به اداره ای مربوط باشد اما انجامش در مقدورات آن اداره نباشد، سایر ادارات و سپاه اگر در مقدوراتش باشد کمک می کنند که این مشکلات بر طرف شود؛ موضوع نیز فراگیر است و شامل مسائل آموزشی، بهداشتی، مذهبی و کارهای مختلفی است که در این جلسه مطرح و تصمیم گیری می شود.

 

 

فرمانده سپاه فتح استان تصریح کرد: در خصوص شهر مادوان نیز که یکی از شهرهای اطراف شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج است، نارسایی های زیادی در این منطقه احصا شد که خوشبختانه از سال 95 این کار را شروع کردیم و امروز دهمین جلسه ای است که با حضور مسئولان در این منطقه برگزار کردیم.

 

وی گفت: همه مسئولان نیز در این جلسات مختلف حضور داشتند و بخشی از مشکلات نیز بر طرف شد اما بخش زیادی از مشکلات هنوز باقی مانده است ویژگی این نشست ها این است که مردم، مسئولان شهرداری و عوامل اجرایی که قرار است کمک کنند رو در روی هم قرار می گیرند.

 

سردار بوعلی ادامه  داد:  فضای سبز ، حل اختلاف مشکل شهرداری مادوان با بهزیستی، برق شهر مادوان، موضوعات فضای آموزشی شهر مادوان و سالن ورزشی  این شهر از جمله مهمترین موضوعاتی بود که مورد بررسی قرار گرفتند که قرار شد تصمیمات نهایی در فرمانداری بویراحمد اجرایی شود.

 

 

فرمانده سپاه فتح استان با اشاره به اهداف این نشست گفت: این چنین جلساتی در همه استان در حال برگزاری است و هدف ما هم افزایی و کمک رسانی است. در روستاها و بخش های مختلف این نشست تحت عنوان گروه های جهادی و محرومیت زدایی پروژه هایی متعددی را تعریف می کنیم به عنوان مثال در هفته گذشته فقط در شهرستان بویراحمد بیش از 15 پروژه آبرسانی را انجام دادیم خانه عالم، خانه بهداشت و سایر موارد که در روستاهای محروم ومناطق دور افتاده انجام می شود.

 

کناری فرماندار بویراحمد نیز در این جلسه گفت: در این نشست موضوعات مختلفی مطرح شد از جمله اینکه برای تکمیل پروژه کتابخانه این شهر که تا حدودی پیشرفت داده است اعتباری در نظر گرفته شد برق این شهر از دیگر مشکلات مردم اهالی مادوان بود که ترانس برق در  چند روز آینده نصب می شود.

 

فرماندار بویراحمد گفت: مرکز جامع سلامت با اعتبار 700 میلیون تومان با همکاری سپاه پاسداران که 50 درصد توسط ما و 50 درصد توسط سپاه پاسداران تامین اعتبار می شود و عملیات ساخت آن تا هفته آینده آغاز به کار می کند خانه عالم  نیز از دیگر پروژه هایی بود که امروز کلنگ زنی شد.

 

وی گفت:  80 هکتار فضای سبز برای مادوان در نظر گرفته شده است که شهراری مادوان باید در فرمانداری حاضر شود و تعیین تکلیف شود زمین چمن در این جلسه مصوب شد که باید ساخته شود و موضوع دیگر نماز جمعه در این شهر بود که به محضی که تامین اعتبار و زمین شود این کار نیز اغاز می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.