گروه: اخبار استان خبر: 109758 / تاریخ انتشار : 1397/5/15 ساعت : 14:36
درگفتگو با یک عضو شورای شهرمطرح شد؛

پشت پرده عزل شهردار گچساران/ ظفری نمی تواند شهرداربماند/برخی بدنبال تشویش اذهان عمومی هستند!

یک عضو شورای شهر گفت: برخی افراد که بدنبال تشویش اذهان عمومی دراین خصوص هستند باید گفت که عملا عَلم مقابله با قانون را برافراشته اندکه دراین خصوص اشخاص برای اعضای شورا ملاک نیستند بلکه فصل الخطاب قانون است و درروند اجرای قانون هم نمی شود برای یک شهروندی که عنصر معلوم الحال است قانون را اجرا نکرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،یکی از اعضای شورای شهر گچساران درگفت گوی اختصاصی با آفتاب جنوب، با اشاره به خبرحکم عزل شهردار گچساران گفت:با توجه به ظنّ یکی از اعضای شورای شهر نسبت به سوابق اجرایی شهردارگچساران( ماده 4 آیین نامه شرایط احراز سِمَت شهردار و موضوعات نسبت به حکم )این موضوع مطرح می شود که شخصی که تصدی شهرداری را داردباید5 سال سابقه اجرایی داشته باشد که یکی از شرایط اصلی احراز سِمت شهردار است.

ابهام درسوابق اجرایی آقای شهردار

وی افزود:این سئوال وقتی از طرف یکی از اعضای شورای شهر مطرح شد، در جلسه ای آقای ظفری شهردار گچساران را دعوت نمودیم و بیان کردیم که جناب شهردار ابهامی دراین خصوص برای اعضای شورا بوجود آمده است که باید از طرف شما رفع ابهام شود.

فرصت 48ساعته به شهردار

این عضو شورای شهر اظهارکرد:درآن جلسه به آقای ظفری یادآوری کردیم که زمانی که به عنوان شهردار گچساران منصوب شدیدبایدمستنداتی از سوابق کاری تان ارائه می دادید(البته  شخص شهردار هم درآن زمان مطالبی در مورد سوابق کاری اش بیان کرد)،بنابراین یک مدت 48ساعته شورای شهر برای آقای شهردار تعریف کردندکه هرمدرکی در خصوص سوابق کاری اش دارد مستند و مکتوب تحویل شورا دهد.

کوتاهی شهردار درارائه مستندات

وی تصریح کرد:مدت زمانی که به ایشان برای ارائه مستندات وقت داده شد از 48ساعت به چند هفته به درازا کشید و که مجموعه اعضای شورا خود دست بکار شدند و از مجموعه ها و دستگاه های اجرایی که ایشان گفته بودند سوابق کاری دارند، استعلامات و موارد خواسته شده را اخذ کردند.

حق التدریس تنهاسابقه شهردار

این عضوشورای شهر افزود:هیچ مجموعه و دستگاه اجرایی برای شخص شهردار درخصوص سوابق کاری اش گواهی و تاییدیه ندادند بجز دانشگاه ،که آنهم نوشتند ایشان حق التدریس بوده است،بنابراین استعلامات و موارد خواسته شده با اظهارات آقای شهردار همخوانی نداشتند.

اغفال اعضای شورای شهر توسط شهردار

وی درادامه اظهارکرد:دراین خصوص هم سوابق بیمه ای ایشان لحاظ شد که در مجموع به یک سال هم نمی رسید،به هرحال مستندات و مدارکی که اعضای شورا فراهم کرده بودند جهت رسیدگی بیشتر تحویل مراجع ذی صلاح از فرمانداری شهرستان گرفته تا استانداری کهگیلویه و بویراحمد و وزارت کشور شد .

این عضو شورای شهرگچساران افزود: آقای شهردار در بدو ورود به مسند شهرداری اظهارات دیگری بیان کرده بود درحالی که مستندات چیز دیگری نشان می دادکه این موضوع به نوعی باعث اغفال اعضای شورای شهر شده بود.

بی توجهی مراجع ذی صلاح

وی گفت:اگر یکی از اعضای شورا هم به این موضوع ورود نکرده بود تا الان هم کسی به صحت و سقم این موضوع پی نمی برد،به هرحال همان مراجع ذی صلاح می بایستی این موضوع را درخصوص سوابق اجرایی شهردارمدنظر می گرفتند .

این عضو شورای شهرادامه داد:قانون تصریح می کند که دوران خدمت شهردار ،اگر شورای شهر تشخیص بدهد که یکی از شرایط قانونی را ندارد با تشخیص شورا به پایان می رسد که بر طبق قانون ،وقتی که شورای شهرتشخیص می دهد و مرجع صدور حکم که استانداری است حکم را لغو می کند.

شهردار، سند و اعتباری ندارد

وی اظهارکرد:بنابراین پیگیری هادر سطح شهرستان و استان به این نتیجه رسیدکه ایشان فاقد سابقه لازم برای تصدی شهرداری گچساران هستند و مواردی که از سوابق اجرای خود بیان کرده است هیچ سند و اعتباری هم ندارند.

لغو حکم شهردار درانتظارامضای استاندار

این عضو شورای شهر تصریح کید:درحال حاضر موضوع مطرح شده به مراحل پایانی خود رسیده است و منتظر امضای استاندار کهگیلویه وبویراحمد است ،اما متاسفانه عده ای که از شهردار بودن ایشان ذی نفع هستند سعی در متشنج کردن فضای شهرستان دارند.

ظفری نمی تواند شهردارگچساران بماند

وی اظهارکرد:دراین قضیه واقعیت هم این است که باید قانون اجرا شود و با توجه به مستندات ارائه شده به مراجع ذی صلاح، به این نتیجه رسیده اند که از لحاظ قانون او نمی تواند شهردار گچساران باشند.

برخی بدنبال تشویش اذهان عمومی هستند

این عضوشورای شهرگچساران درادامه افزود:امروز عده ای ذی نفع بدنبال ایجاد تشویش اذهان عمومی هستند اما درحقیقت آن چیزی که مردم از ما می خواهند احقاق حقوق است و اعضای شورا هم تا آخر پای این مسئله خواهند ماند و در حقیقت آن موضوعی که قانون به صراحت اعلام می دارد که چه ابقا و چه ابطال حکمی باشد،باید اجرا شود.

تابع قانون هستیم

وی گفت:ما هم به عنوان افرادی که نماینده مردم در شورای شهر هستیم آن چیزی که مُرقانون است انجام خواهیم داد و تابع قوانین و دستورات مقامات ذی صلاح دراین قضیه هستیم.

شکل گیری اعتصابات درشهرداری

این عضو شورای شهر درادامه افزود:در روند اجرایی هم ایراداتی به شخص شهردار وارد است خیلی از پروژه ها راکد مانده است و پرسنل شهرداری نیز مطالبات و مشکلات زیادی دارند و چند بار هم اگر بخاطر اقدامات هیات رئیسه شورا نبود اعتصاباتی هم دراین خصوص شکل می گرفت.

عدم هماهنگی شهردار دراجرای پروژه ها

وی تصریح کرد:درحال حاضر مشکلات زیادی همچون عدم هماهنگی دراجرا و تعریف پروژه ها هم مدنظر است، اما درحال حاضر چیزی که اعضای شورا به جد پیگیری می کند اجرای قانون درامر سوابق اجرایی شهردار گچساران است.

این عضو شورای شهر تصریح کرد:آن چیزی که وظیفه اعضای شورا برای احقاق حقوق مردم است در این خصوص انجام شده است و موارد لازم به مراجع ذی صلاح و نیز وزارت کشور ارائه شده است که وزارت کشور هم به این موارد صحه گذاشته است.

فصل الخطاب قانون است

وی درادامه افزودبرخی افراد که بدنبال تشویش اذهان عمومی دراین خصوص هستند باید گفت که عملا عَلم مقابله با قانون را برافراشته اندکه دراین خصوص اشخاص برای اعضای شورا ملاک نیستند بلکه فصل الخطاب قانون است واعضای شورا بدوراز هر هیاهو و جوسازی رسانه ای و فضای مجازی پیگیر حقوق حقه شهروندان خواهند بود.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.