گروه: اخبار استان خبر: 109745 / تاریخ انتشار : 1397/5/17 ساعت : 08:23
فرمانداران استان درباره #قلم_گزینشی مطرح کردند؛

برخورد سلیقه ای یک مدیر نشان از ضعف او دارد/خبرنگاران صدای رسای مردم و منعکس کننده نقاط ضعف و قوت مسئولان هستند

تعدادی از فرمانداران استان نظر خود را درباره انتخاب های گزینشی خبرنگاران اعلام کردند و آن را ناشی از ضعف یک مدیر دانستند و اعلام کردند خبرنگاران منعکس کننده نقاط ضعف و قوت مسئولان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  انتخاب گزینشی خبرنگاران برای حضور در جلسات توسط برخی نهادها و ادارات خصوصا استانداری کهگیلویه و بویراحمد باعث شد که عده ای از خبرنگاران گله مند شده و در برخی جلسات حضور نیابنداز همین رو نظر فرمانداران شهرستان های استان را در باره این موضوع جویا شده ایم که در زیر آمده است،

 

فرماندار لنده: برخورد سلیقه ای یک مدیر نشان از ضعف او دارد

دارا کریمی نژاد با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه به نقش و اهمیت رسانه در جامعه پرداخت و گفت: رسالت آگاهی بخشی جامعه از مهمترین وظایف اصحاب رسانه است چرا که یک بال و یک پای مهم توسعه اصحاب رسانه ها هستند و بودن آنان در کنار مسئولان نقطه قوت آن مسئول محسوب خواهد گردید.

 

وی افزود: هرکجا مسئولی از ظرفیت و توانمندی اصحاب رسانه در جهت رفع محرومیت ها و حرکت به سمت پیشرفت و تعالی استفاده نکرد آنجا عیب کار آن مسئول هویدا خواهدشد و هرکجا به رسانه اعتماد کردیم شاهد توسعه و پیشرفت در جامعه بوده ایم.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:  ما هیچ برخورد گزینشی با هیچ یک از اصحاب رسانه نداریم و درب فرمانداری این شهرستان به روی اصحاب رسانه و همه مردم  باز است و اعتقاد داریم که هرکس هم قدرت و مسئولیت گرفت باید آماده پاسخگویی باشد و همین شفافیت و پاسخگویی است که اصل و اساس مدیریت تلقی می شود و همین امر نیز باعث می شود انحصار طلبی کنار برود.

 

وی تاکیدکرد: رسانه ها باید در تمام جلسات حضور فعال داشته باشند و در دنیای امروزی که هر شهروند یک خبرنگار می باشد عدم حضور خبرنگار در جلسه ای و برخورد سلیقه ای یک مدیر نشان از ضعف آن مدیر است و باید پاسخگوی افکار عمومی جامعه باشد.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: مردم باید در جریان مسائل روز جامعه خود باشند چرا که این حق مردم است و نباید با برخورد گزینشی  صورت پذیرد و ما نیز به شعار خود در دولت " زنده باد مخالف من" شخصاً اعتقاد دارم و باید به خبرنگارانی که بانقدهای منصفانه خود مدیران را به پاسخگویی وا می دارند نیز واقعاً جایزه باید داد.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: امروز و با توجه به مقتضایت زمانی حاکم برجامعه نیازمند پمپاژ امید و اعتماد در جامعه هستیم که خبرنگاران می توانند منادی این دو با هم در جهت رسیدن به ایرانی آباد باشند.

 

وی خاطر نشان کرد: اعتقاد و ایمان کامل داریم که خبرنگاران واسطه های خیری بین مردم ، ادارات و مسئولان هستند که اشراف آنان نسبت به مشکلات و گرفتاری های مردم در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و سایر موضوعات باعث شده است تا اگر سئوالی در ذهن خبرنگار و یا سطح جامعه مشاهده می شود مسئول پاسخگو باشدو یا نسبت به آن مشکل مدیر از آگاهی بیشتری برخوردار شود.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: حضور خبرنگاران در جلسات علاوه برنقطه قوت و مثبت آن جلسه باعث خواهد شد تا مدیران با تنگاها و مشکلات جامعه آشنایی کامل پیدا کنند و انتظار داریم که اصحاب رسانه نسبت به جانمایی و بیان طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی و آگاهی بخشی مردم نهایت همکاری را با مسئولان این طرح داشته باشد.

 

فرماندار شهرستان لنده در پایان اظهارکرد: از تلاش دو ساله اصحاب رسانه در جهت اعتلای نام و آوازه شهرستان لنده و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های این شهرستان گام برداشتند به طور ویژه قدردانی می کنیم و روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه این شهرستان و استان تبریک گفته و رضایت خود را از همه فعالیت حوزه رسانه شهرستان لنده در همین جا اعلام می نماییم و در مراسمی رسمی با حضور همه مدیران از اصحاب رسانه و زحمت کش این شهرستان نیز تجلیل خواهدشد.

 

فرماندار چرام: انتقادات نباید بوی تخریب یا غرض شخصی بگیرند

 

هادی فتاحی اصل گفت:قلمی که در راستای توسعه شهرستان و حل مشکلات باشد را با تمام وجود می پذیریم.

 

این مسئول با اشاره به نقدهای رسانه ها عنوان کرد:انتقادات نباید بوی تخریب یا غرض شخصی بگیرند و از طرفی قلم بدستان نیز باید عرف جامعه را مدنظر داشته باشند.

 

فتاحی اصل گفت:خبرنگاران آزاد هستند که در جلسات شرکت کنند و تاکنون موردی مبنی بر عدم ورود رسانه ها در شهرستان مشاهده نشده است.

 

 

بخشدار مرکزی چرام: استفاده گزینشی و ایجاد مانع برای رسانه برای یک کشور وجامعه به مراتب زیان آورتر است

بخشدار مرکزی چرام نیز گفت:در جهان امروز وسایل ارتباط جمعی با انتقال اطلاعات و معلومات جدید و مبادله افکار و عقاید عمومی درراه پیشرفت فرهنگ و تمدن بشری نقش بزرگی را به عهده گرفته اند به طوری که بسیاری از دانشمندان عصر کنونی را "عصر ارتباطات"نامیده اند.

 

الیاس افسردیر افزود:لذا باید با استفاده از همه گرایش هاو سلایق مختلف رسانه ای در جهت انتقال داشته های علمی-اقتصادی و فرهنگی استفاده شود.

 

وی در ادامه عنوان کرد:استفاده گزینشی و ایجاد مانع برای رسانه برای یک کشور وجامعه به مراتب زیان آورتر است تا اینکه حضور همه اهل قلم را با سعه صدر پذیرا باشیم.

 

بخشدار مرکزی چرام اظهار کرد:البته رسانه باید منصفانه قلم فرسایی نماید،حب و بغض را کنار بگذارد وصحبتهای خیر را منتشر کند و جانبدارانه عمل نکند.

 

وی افزود:رسانه باید در اعتمادسازی،انعکاس واقعیت ها ،نقد سازنده و پیش بینی بحران ها مبدع ایده های جدید در حیطه های گوناگون باشد.

 

فرماندار دنا: خبرنگاران صدای رسای مردم و منعکس کننده  نقاط ضعف و قوت مسئولان هستند

 فرماندار شهرستان دنا ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران و  اصحاب رسانه، جبهه گیری های سیاسی خبرنگاران و انتخاب گزینشی آنها در جلسات مختلف را از معضلات پیش روی خبرنگاران دانست.نادیا صداقت افزود: خبرنگاران صدای رسای مردم و منعکس کننده  نقاط ضعف و قوت مسوولان هستند که باید با نگاه یکسان به بیان عملکرد مسوولان و دستگاه ها بپردازند.


صداقت با بیان اینکه خبرنگاران باید دید سازنده داشته باشند گفت: همانگونه که مسوولان نباید به صورت گزینشی از خبرنگار در جلسات مختلف استفاده کنند، خبرنگار نیز باید نقد منصفانه داشته باشند و از تفرقه افکنی بپرهیزند و باعث پیشرفت استان و حرکت رو به جلوی مسوولان شوند.وی عنوان کرد: خبرنگاران در جنگ نرم کنونی و جنگ اقتصادی به عنوان سرباز هستند و باید با روشنگری و حضور مثبت در عرصه های فضای مجازی مانع تفرقه افکنی دشمنان شوند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.