گروه: اخبار استان خبر: 109731 / تاریخ انتشار : 1397/5/14 ساعت : 17:51

اقدام تحسین برانگیز شهردار گچساران/تامین آب 10هزار هکتار فضای سبز با طرح مهار آب زیرگذر این شهر+فیلم

شهردار گچساران گفت: با اجرای مهار آب زیرگذر در سه فاز قریب بر ۱۰ هکتار از آب فضای سبز این شهر به وسیله این آب تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،مسعود ظفری،شهردارگچساران درگفت و گو با  آفتاب جنوب، اظهار کرد:با توجه به خشکسالی‌های اخیر، کاهش نزولات آسمانی و کمبود شدید آب  ، شهرداری گچساران اقدام به انتقال آب زیرگذر در جهت تامین آب فضای سبزاین  شهر انجام داده است.

 

وی تصریح کرد: برای آبیاری  و تامین آب  فضای سبز موجود در شهر و همچنین برای مهار آب زیرگذر در فاز اول با حفر چاه به عمق ۱۵ متر و نصب ترانس برقی و دستگاه پمپ شناور ۴۵ کیلووات و لوله گذاری به طول ۲ کیلومتر به طرف پارک لاله به طول یک هزار ۸۰۰متر، تامین آب پارک آبشار و دریاچه مصنوعی ۱۰۸ دستگاه  و تامین آب فضای سبز پارک شهید خواجه زاده با وسیله مهار آب زیر گذر هم اکنون اجرا شده است.

 

وی افزود:با توجه به خشکسالی و در جهت مدیریت استفاده از آب در شرایط کنونی، آب زیرگذر که سالها بود به هدر می رفت وارد چرخه شبکه انتقال آب غیرشرب فضای سبز شهری شد.

 

ظفری اظهارکرد:با توجه به خشکسالی موجود در کشور خوشحالیم که توانستیم گام موثری در جهت نگهداری و توسعه فضای سبزاین شهر برداشته شودکه اجرای فاز دوم طرح انتقال آب شبکه آبرسانی به پارک لاله به طول ۳ هزار و ۲۰۰ متربه طرف مخزن ۲ هزار متر مکعب کارکنان دولت در حال اجرا است.

 

وی تصریح کرد:فاز سوم طرح تامین آب فضای سبز از مخزن  کارکنان دولت به سمت جاده سلامت و بلوار در حال احداث امیرکبیر شهید پناهپوری به طول ۹۰۰ متر تا ابتدای جاده سلامت است،که انجام خواهد گرفت.

 

ظفری گفت:جاده سلامت گچساران به طول یک هزارو۲۰۰ متر و عرض ۵ متر است که پیش‌بینی عبور خودرو و احداث آب مصنوعی دراین مسیر طراحی شده است، که از سمت کارکنان دولت برای آبیاری جاده سلامت به طول ۵هزار و ۶۰۰ متر آبیاری اجرا می‌شود.

 

 شهردار گچساران خاطرنشان کرد: با اجرای مهار آب زیرگذر در سه فاز قریب بر ۱۰ هکتار از آب فضای سبزاین شهر به وسیله این آب تامین می‌شود.

 

 وی افزود: با افتتاح پروژه دریاچه مصنوعی در سالجاری آب این منطقه  از مهار آب زیر گذر تامین خواهد شد.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.