گروه: اخبار استان خبر: 109726 / تاریخ انتشار : 1397/5/14 ساعت : 18:02

برگزاری جلسه شورای اشتغال روستایی یک شهرستان در یک جمع صمیمی روستایی/کاشت گیاهان داروئی بهترین فرصت برای افزایش سطح دامپروری+تصاویر

بخشدار موگرمون از برگزاری جلسه اشتغال روستایی عشایری در منطقه ییلاقی کوه سیاه لنده با موضوع اشتغال روستایی برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، صبح امروز و با حضور بخشدار موگرمون، اعضای شورای بخش موگرمون و معتمدین و ریش سفیدان و مردم حاضر در منطقه ییلاقی بخش کوه سیاه جلسه شورای اشتغال روستایی و عشایری این بخش برگزارشد.

 

موسی محتشم بخشدار موگرمون با اشاره به نقش عشایر و روستانشینان در تامین نیازمندی های روزانه مردم شهرستان گفت: عشایر و روستانشینان نقش مهمی در تامین نیازمندی های شهرستان و استان دارند که ماحصل آن صادرات بخش اعظمی از این مهم به مرکز کشور و سایر استان ها است.

وی افزود: بخش موگرمون دارای دو اقلیم متفاوت سردسیری و گرمسیری است که همین تنوع اقلیمی بهترین فرصت را برای کاشت گیاهان داروئی فراهم کرده است.

بخشدار موگرمون تصریح کرد: وجود فرصت عالی برای دامداری و دامپروری فرصت دیگری برای ایجاد اشتغال در سطح روستاها و مناطق عشایری است که باید در این زمینه همه مشارکت کنند.

وی تاکیدکرد:یکی از بهترین ظرفیت های موجود در سطح شهرستان لنده وجود طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان فرصتی طلایی برای جذب اعتبارات و ایجاد مشاغل مختلف خانگی و دامداری و صنعتی است که مردم باید از این فرصت ها به درستی استفاده کنند.

محتشم اظهارکرد: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده فرصت کاشت گیاهان داروئی و جهادکشاورزی بهترین فرصت را برای افزایش  سطح دامداری و دامپروری در سطح شهرستان برعهده دارند که لازم است مردم نیز با این ادارات در جهت اجرای هرچه بهتر طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی اجرایی گردد.

بخشدار موگرمون گفت: مردم روستاها و مناطق عشایری ما می توانند همزمان از فرصت دامداری و دامپروری در کنار کشت گیاهان داروئی به طور همزمان استفاده کنند و زمینه اشتغال خود و فرزندانشان را نیز فراهم نمایند.

در پایان این جلسه نیز بخشدار موگرمون به همراه مردم منطقه ییلاقی کوه سیاه عکس یادگاری انداختند.

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.