گروه: اخبار استان خبر: 109722 / تاریخ انتشار : 1397/5/14 ساعت : 14:07

اولین آزمون گلیم بافی صادراتی در شهرستان بهمئی برگزار شد+تصاویر

اولین آزمون گلیم بافی صادراتی با استقبال بالای بانوان در مرکز شهرستان بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛آزمون گلیم بافی صادراتی ظهر امروز به همت اداره میراث فرهنگی شهرستان بهمئی برای اولین بار در این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی ظهر امروز در گفت و گو با آوای ماغر این آزمون را ویژه افرادی عنوان کرد که توان بافت گلیم در سطح کیفیت صادارات دارند.

مجتبی صلاحی نژاد با اشاره به نیاز گلیم بافان شهرستان به برگزاری دوره های بافت با کیفیت و استاندارد، گفت : تابستان امسال یک دوره  آموزشی در سطح بسیار بالا برای افرادی که دوره های مقدماتی گلیم بافی راگذرانده بودند، برگزار شد و آزمون کنونی برای این افراد می باشد.

وی با بیان اینکه آزمون از طرف اداره کل میراث فرهنگی استان و به دو صورت کتبی و عملی برگزار می شود، افزود : آموزش این دوره شامل به بافی یا بافت با کیفیت استاندارهای بین المللی بود که به مهارت آموزان آن مدرک بین المللی اعطا می‌شود.

صلاحی نژاد خاطرنشان کرد: این دوره در شش روز با شرکت 80 نفر در دو بخش مرکزی و سرآسیاب یوسفی برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی تصریح کرد: تاکنون گلیم بافان شهرستان در زمینه بافت گلیم به صورت سنتی کار می‌کردند و با اعطای این مدرک می توانند دست بافته های خود را به خارج کشور صادر کنند.

صلاحی در پایان گفت: این دوره ها با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و  برای اولین بار در سطح شهرستان برگزار می شود.

 
انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.