گروه: اخبار استان خبر: 109712 / تاریخ انتشار : 1397/5/16 ساعت : 00:08
واکنش تند امام جمعه بهمئی به تبعیض مسئولان استانی نسبت به رسانه ها؛

عدم دعوت خبرنگاران در نشست های استانی نشانه نامحرم دانستن مردم از معاهدات مهم است/نتیجه تراوشات ذهنی منفی اینچنینی نامحرم بودن مردم اجرای سند 2030 ،FATF و برجام است

امام جمعه شهرستان بهمئی با اشاره به نقش مهم و کلیدی رسانه ها در توسعه جامعه، انتخاب خبرنگاران به صورت گزینشی یا گزینش اخبار مطابق میل مسئولان را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛به نقل از آوای ماغرامام جمعه شهرستان بهمئی صبح امروز دریادداشتی با اشاره به نقش مهم و کلیدی رسانه ها در جامعه، انتخاب خبرنگاران به صورت گزینشی یا گزینش اخبار مطابق میل مسئولان را محکوم کرد.

متن یادداشت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی به شرح ذیل می باشد:

قلم مقدس است، نویسندگی یک هنر و نویسنده می تواند بسان جهادگری مقدس به دین، آزادگی و انسانیت خدمت کند.

 تقدس قلم و نوشتار، خدمت به دین و فرهیختگی و نجات انسانها از جهالت و احقاق حقوق  محرومان جامعه می باشد.

 فلذا تهی بودن قلم از این موارد، خباثت و خیانت آن را در پی دارد ؛خبرنگاران گزینشی و اخبار گزینشی در در جلسات مختلف دولتمردان در به قهقرا بردن فرهنگ مردم و تضییع حقوق آنان، صدمات سنگینی را به خصوص در حال بد مردم در این روزهای تنگ در پی دارد.

بسیاری از آنچه از رسانه‌های مختلفی که از جلسات دولتی و به تبع در استان منتشر می شود از واقعیات جامعه  و نیاز مردم خبر نمی دهد و از خبرنگاران متعهد و انقلابی شنیده می شود که همچون دیگر خبرنگاران در جلسات استانی دعوت نمی شوند.

چنین اقداماتی نتیجه تراوشات ذهنی مسئولان در نامحرمانه دانستن مردم در معاهدات و پیمان نامه ها و تفاهم نامه هایی همچون FATF، برجام، سند ۲۰۳۰  و نظیر اینها می باشد.

 لذا باید بسیاری از دولتمردان از تغافل خروج و تعقل در آثار منفی اینگونه اقدامات را داشته باشند.

 امید است که از این پس خبرنگاران متعهد و انقلابی هم در جلسات اداری دعوت شوند تا حقایق در اختیار مردم قرار گیرد و انشاالله خبرنگاران هم گزینشی ننویسنددر غیر این صورت با روشنگری های انقلابی مواجه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار آوای ماغر؛ در روزهای اخیر 15 نفر از خبرنگاران استان در نامه ای سرگشاده به ریاست جمهوری از مسئولان استانی به خصوص مجموعه استانی به دلیل عدم دعوت در جلسات رسمی این نهاد، گلایه کردند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.