گروه: اخبار استان خبر: 109702 / تاریخ انتشار : 1397/5/13 ساعت : 20:08
رئیس دادگستری شهرستان لنده خبرداد:

دستگیری شکارچی کبگ وحشی در شهرستان لنده/رهاسازی کبگ ها در دامان طبیعت +تصاویر

رئیس دادگستری شهرستان لنده گفت: اواخر هفته گذشته، با تلاش مأموران نیروی انتظامی شهرستان لنده، یک فرد متخلف به جرم شکار هفت قطعه کبک وحشی در منطقه کوه سیاه لنده دستگیر و ادوات شکاری متخلف کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، عبداله سعادتیان رئیس دادگستری شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده، گفت: در پی گشت و کنترل ماموران نیروی انتظامی شهرستان لنده در منطقه کوه سیاه از توابع بخش موگرمون، یک فرد متخلف و شکارچی و صیاد پرندگان وحشی به جرم شکار کبک دستگیر و اسلحه و سایر ادوات شکار فرد متخلف ضبط شد.

 

 

وی افزود: پرونده تخلف فرد متخلف از سوی نیروی انتظامی و محیط زیست تنظیم و جهت رسیدگی تحویل مراجع قضایی شهرستان شد.

 

رئیس دادگستری شهرستان لنده تصریح کرد: فرد متخلف پس از تفهیم اتهام به علت عجز قرار بازداشت گردید و باتوجه به اینکه این پرندگان خاص منطقه سردسیری بودند سه قطعه از هفت قطعه که جوجه بودند تلف شدند.

 

 

وی تاکیدکرد: با همکاری محیط زیست شهرستان های کهگیلویه ولنده چهار قطعه کبک باقی مانده نیز در کوه سفید به دامان طبعیت بازگردانیده شده است.

 

سعادتیان تصریح کرد: باتوجه به اینکه این فصل فصل تخم گذاری پرندگان وحشی است انتظار داریم مردم در امر حفاظت و صیانت از حیات وحش و طبیعت به کمک محیط زیست بیایند چرا که در اصل پنجاهم قانون اساسی نیز به نقش مردم و وظیفه عمومی مردم نیز تاکید شده است.

 

 

در پایان نیز از تلاش های نیروی انتظامی و محیط زیست در جهت حفظ امینت جامعه و حیات وحش باید قدردانی کرد وگفت: پرونده فرد متهم این پرونده نیز در اسرع وقت  رسیدگی و منجر به صدور رای خواهدشد.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.