گروه: اخبار استان خبر: 109699 / تاریخ انتشار : 1397/5/13 ساعت : 19:50
مدیر حوزه های علمیه استان:

باید با مفسدین اقتصادی و اخلال گران بازار با قاطعیت برخورد شود/از تیم اقتصادی که تفکر لیبرالی و غرب گرایی دارد انتظار بیشتر از این وجود ندارد

حجت الاسلام عبودی: مردم در حال تحمل هستند اما نباید همه توصیه ما نیز به سمت مردم باشد، تنها توصیه به مردم این است که مواظب باشند اگر می خواهند انتقادی هم داشته باشند به سمتی نرود که منافقین و سلطنت طلب ها و داعش و امثال این ها از شرایط سوءاستفاده کنند

مدیر جدید حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درباره مشکلات اقتصادی اخیر گفت:اعتقاد بنده این است که بسیاری از مسائلی که درباره اقتصاد کشور مطرح می شود واقعیت ندارد و بیشتر جنگ روانی است که به راه انداخته اند و بخشی از آن مربوط به عدم وجود نظارت و سوءمدیریت هایی است که وجود دارد.

 

حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی بیان کرد: در خیلی از انبارها اجناس را احتکار کرده اند و اقلام مصرفی به بازار نمی آیند که همین هم باعث گرانی می شود.

 

وی افزود: بخشی از مشکلات به تحریم های خارجی بر می گردد اما ما معتقدیم که اساس همه مشکلات، ضعف مدیریت داخلی است، بنابراین تیم اقتصادی دولت باید تغییر کند ، چرا که تیم ضعیف و ناکارآمدی است و نمی توانند اوضاع کنونی اقتصادی کشور را جمع کنند بنابراین باید نیروهای فعال، پرتحرک، دلسوز و خبره و باتجربه سر کار بیایند تا به این وضعیت رسیدگی کنند.

 

مدیر حوزه های علمیه استان ادامه داد: بخشی از مشکلات اقتصادی که اکنون وجود دارد به دلیل عدم پاسخگویی مسئولین به مردم است، همانطور که فردی از تیم اقتصادی دولت و مسئولین مربوطه هیچ توضیحی به مردم نمی دهند که قضیه چیست، سرنوشت چه خواهد شد، همین موضوع متاسفانه بار روانی را بیشتر می کند.

 

حجت الاسلام عبودی تصریح کرد: از تیمی که تفکر لیبرالی و غرب گرایی دارد، انتظار بیشتر از این وجود ندارد.

 

وی ضمن انتقاد از عملکرد دستگاه قضایی گفت:  باید با مفسدین اقتصادی و اخلال گران بازار با قاطعیت برخورد شود، این ها مفسد اقتصادی هستند که جرم آن ها محاربه است و در شرع اسلام حکم آن اعدام است و انتظار داریم که این برخورد ها در عمل باشد و تنها در حرف نباشد، هرچند حرکاتی انجام گرفته است اما آن چیزی نیست که مردم را قانع کند.

 

امام جمعه باشت در ادامه گفت: از جهت دیگر چرا نظارت ها باید ضعیف باشد که این اتفاقات بیفتد و تازه بعد از آن به این فکر بیفتیم که باید چه بکنیم، توقع از دستگاه قضایی بیش از این است، تا کنون چیز ملموسی راجع به مفسدین اقتصادی و اختلاس گران ندیدیم.

 

حجت الاسلام عبودی بیان کرد: آن چیزی که باعث بی اعتمادی مردم شده است، بحث آقازاده ها و منسوبین مسئولین است که در مناسب حاکمیتی جایگاه دارند؛ چرا این ها را در جلوی مردم محاکمه علنی نمی کنید تا نشان دهید که بین مردم و آقازاده ها هیچ فرقی وجود ندارد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: مردم تاکنون در همه عرصه ها سنگ تمام گذاشته اند، عرصه اکنون در زمینه مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است که به مردم فشار می آورد و آن ها را کلافه می کند، مثلا وقتی همین مردم به مغازه ای مراجعه می کنند و قیمت یک کالا را سوال می کنند و با این پاسخ مواجه می شوند که " الان می خواهی یا یک ساعت دیگر " که همین حرف می تواند مردم را بسیار اذیت کند.

 

مدیر حوزه های علمیه استان گفت: مردم در حال تحمل هستند اما نباید همه توصیه ما نیز به سمت مردم باشد، تنها توصیه به مردم این است که مواظب باشند اگر می خواهند انتقادی هم داشته باشند به سمتی نرود که منافقین و سلطنت طلب ها و داعش و امثال این ها از شرایط سوءاستفاده کنند، درست است که فشار اقتصادی  وجود دارد اما همین امنیتی که داریم نیز نباید خدشه دار شود.

 

حجت الاسلام عبودی در پایان اظهار کرد: امنیت نعمت بزرگی است،شاید بتوان با شکم خالی زندگی کرد اما بدون امنیت اصلا امکان پذیر نیست چرا که دشمن به دنبال این است که امنیت ما را از بین ببرد و جنگ داخلی راه بیندازد که باید بسیار مراقب باشیم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
میر حسین محمدی
1397/5/13 - 22:10
فساد و مدیران بی لیاقت عامل اتفاقات اخیر
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.