گروه: اخبار استان خبر: 109697 / تاریخ انتشار : 1397/5/13 ساعت : 18:06
حکایت یک بام و دو هوا:

چشم انتظاری جوانان یاسوجی به امکانات تفریحی از سوی شهرداری/وقتی قلیان جایگزین وسایل ورزشی می شود

جای برخی وسایل ورزشی و سرگرمی برای جوانان و نوجوانان در پارک های یاسوج خالی است اما در عوض سرشار از قلیان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از ایل بانو، فصل تابستان است و فراغت جوانان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمدی نیز نسبت به سایر فصول سال دوچندان شده است کنکور نیز با همه خوب و بدش به پایان رسیده است و آنهایی که صبح تا شب برای درس خواندن از خانه بیرون نمی زدند نیز این روزها که خیالشان از کنکور  راحت شده است  دوست دارند که ساعاتی از شبانه روز را همراه دوستانشان باشند که با وجود گرمی هوا عصرها و شب ها را برای تفریح و سرگرمی انتخاب می کنند.

 نبود فضای سبز مناسب در یاسوج یک خلا بسیار بزرگ برای مرکز یک استان محسوب می شود که با همکاری مسئولان و شهرداری در دو سال اخیر این خلا تا اندازه ای پر شده است و فضای سبز این شهر نسبت به جمعیت  مناسب تر شده اکنون جوانان و نوجوانان زیادی برای گذارندن ساعاتی از وقت خود را در این پارک ها سر می کنند با این وجود د ر این پارک ها به یک چیز توجه نشده است.

جوانان و نوجوانان یاسوجی به پارک می آیند  که در خانه تنها نباشند و مشغول کاری شوند گاهی نیز در این پارک ها قلیان هایی با طعم های مختلف به راه است و چند جوان دور هم می نشینند و قلیان می کشند قلیان هایی که مقدمه ای برای ورود به اعتیاد است و بیماری های عفونی زیادی را وارد بدن انسان می کنند.

 

 

در پارک های یاسوج برای کودکان کارهای خوبی انجام شده است وجود انواع سرسره، قطار توپ بازی و سایر بازی هایی که  باعث جذب کودکان ما به این پارک ها می شود اما برای فراغت جوانان  و نوجوان کارهای خاصی صورت نگرفته است اگر هم تجهیزاتی نصب شده آن هم بلیطی است که افراد نیز تمایل زیادی به رفتن سراغ چنین تجهیزاتی ندارند.

تجهیزات و وسایلی که نیاز است در پارک های یاسوج برای بازی جوانان و نوجوانان نصب شد سرگرمی های مختلف از جمله وسایل ورزشی است و یا نصب چند بازی فکری و یا سرگرم کننده مثل شطرنج است بدون شک نصب میزشطرنج در پارک های یاسوج هم به زیبایی پارک کمک می کند و هم سرگرمی برای جوانان و نوجوانان است.

از طرف دیگر نصب چند میز فوتبال دستی نیز می تواند فکری جالب برای سرگرم کردن جوانان باشد هر چند تعدادی در پارک های یاسوج وجود دارد اما همانطور که گفتم آنها نیز بلیطی هستند و تمایل جوانان به سمت آنها کمتر است در کنار کمبود این گونه تجهیزات اما تا دلتان بخواهد قلیان وجود دارد. هستند جوانان و نو جوانانی که دسته دسته نشسته اند و قلیان می کشند.

نمی توان منکر امکانات موجود در برخی از پارک های یاسوج شد اما برای بهتر انجام شدن کار چنین اقداماتی لازم و ضروری است اما نکته مهمتر این است که شهروندان در نگهداری این تجهیزات کمک کنند چرا که اگر نگهداری نشوند تنها چند سال دوام می آورند و دیگر نمی توان از آنها استفاده کرد.

برای بهتر شدن کیفیت خدمات در پارک های یاسوج می طلبد که شهرداری یاسوج فراغت جوانان و نوجوانان نیز در نظر بگیرد چرا که یکی از دلایل آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد سرگرمی است بهتر است با کارهای فرهنگی نصب تجهیزات ورزشی و سرگرمی در پارک های یاسوج از رفتن فرزندانمان به سمت دیگر موارد خوددای کنیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.