گروه: اخبار استان خبر: 109630 / تاریخ انتشار : 1397/5/10 ساعت : 20:16
فرمانده گردان امام علی(ع) در دفاع مقدس:

ناگفته های جنگ همانند جعبه سیاه هواپیما در تاریخ مفقودمانده است/امروز به یکی از قدرت های برتر دفاعی تبدیل شده ایم

فرمانده گردان امام علی(ع) در دفاع مقدس: امروز ناگفته ها و حقایق پیدا و پنهان جنگ همانند جعبه سیاه هواپیما در تاریخ مانده است و گاهاً نیز مفقود شده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، عزیزاله شریفی از رزمندگان و فرماندهان گردان امام علی(ع) در طول هشت سال دفاع مقدس در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده، ضمن اشاره به رشادت های کم نظیر رزمندگان استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: آنچه در طول 94ماه حضور در دفاع مقدس به عینه احساس کردم رشادت و پایداری و پایمردی رزمندگانی بود که با لرکه به قلب دشمن می زدند و سینه های سترگ خویش را آماج تیر مستقیم دشمن می کردند تا ذره ای از این خاک را به دشمن ندهند.

وی افزود: امروز اگر دارای عزت و جایگاهی در جامعه هستیم باید خوب بدانیم که این جایگاه ها از آن کیست و خون بهای چه کسانی است.

فرمانده گردان امام علی(ع) در دفاع مقدس تصریح کرد: شاید حماسه پد خندق را باید در تاریخ دفاع مقدس به عنوان نمونه ای بی بدیل از ایثار و فدکاری رزمندگان این استان برشمرد به طوری که مرحوم آیت اله هاشمی رفسنجانی که آن زمان قائم مقام ستاد جنگ را برعهده داشتند از این حماسه به نیکی یاد کردند و از بچه های استان کهگیلویه وبویراحمد به طور ویژه قدردانی کردند که اسناد آن هم قابل دسترسی است.

وی افزود: در عملیات های مختلفی شرکت کردیم و فتح الفتوح ها و شکست های را نیز تجربه کردیم تا امروز به یکی از بزرگترین قدرت های دفاعی در منطقه تبدیل شویم .

شریفی اظهارکرد: در پدخندق گردان امام علی(ع) به عنوان گردان پشتیبان از ساعت 9صبح وارد عمل شد تا ساعت 17عصرچنان اتش تهیه عراقی ها با ما و بچه ها در پدخندق زیاد شده بود که شاهد باران گلوله و خمپاره بودیم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: ساعت 17عصر بنا به دستور شهید سردارحیدر پور اقدام به مقاومت کردیم که آقای روستاد نیز گفتن که بچه ها را به عقب بکشید که قتل عام می شوند که بلافاصله نیز نیروهای عراقی اقدام به هلی برن کردند.

فرمانده گردان امام علی(ع) در دفاع مقدس گفت: پدخندق تبدیل به حماسه ای ماندگار در تاریخ دفاع مقدس شد و این در حالی است که همه در خلق این حماسه نقش داشتند و لازم است یاد و نام شهیدان کریمی، نویدی پور و خشتابه سایر شهدا و آزادگان عزیزی که در این راه زحمات بسیاری کشیده اند را گرامی بداریم.

شریفی گفت: امروز ناگفته ها و حقایق پیدا و پنهان جنگ همانند جعبه سیاه هواپیما در تاریخ مانده است و گاهاً نیز مفقود شده اند.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.