گروه: اخبار استان خبر: 109562 / تاریخ انتشار : 1397/5/8 ساعت : 09:06

آنچه در نشست پیگیری رفع مشکلات اراضی شهر لیکک در تهران مطرح شد/نحوه واگذاری اراضی توسط وزارتخانه راه و شهرسازی مشخص شد

رئیس اداره راه و شهرسازی گفت: زمان پیش بینی برای این موضوع دو هفته از طرف راه و شهرسازی شهرستان و استان مشخص شد تا متناسب با اسناد و مدارک وزارت خانه و سازمان ملی زمین و مسکن اقدام نماید .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ رئیس اداره راه وشهرسازی بهمئی صبح امروز در گفت و گو با آوای ماغر گفت:مسئولان شهرستان بهمئی روز گذشته در نشستی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی به بررسی آخرین وضعیت مشکلات تملک اراضی مردم شهر لیکک توسط دولت پرداختند.

 

علی خوبی نژادیان تصریح کرد:این نشست با حضور هاشمی پور نماینده حوزه انتخابیه ، سنایی فرماندار شهرستان ، حجت الاسلام افروغی امام جمعه لیکک ، پیمانجو مدیریت املاک و حقوقی راه و شهرسازی و  رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان با ابراهیمی معاون سازمان ملی زمین و مسکن و  جاهد مدیر کل حوزه املاک و حقوقی در تهران برگزار شد.

وی افزود: در این نشست مسئولان بعد از بحث و بررسی وضعیت اراضی شهر لیکک و چگونگی تصرف و اخذ سند توسط اداره راه و شهرسازی، راه حل های خوبی برای برون رفت از مشکل و کمک به مردم شهر لیکک پیشنهاد شد.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی خاطرنشان کرد:در این نشست مقرر شد اداره راه و شهرسازی شهرستان و اداره کل استان نسبت به شناسایی و دسته بندی وضعیت اراضی شامل اراضی تصرفی و ساخته شده قبل از قانون سامان دهی مسکن (سال ۸۸ ) و بعد از قانون سامان دهی مسکن (از ۸۸ لغایت ۹۵ ) ،  اراضی خام و ساخته نشده ، اقدام کنند.

وی گفت:ساختمان های ساخته شده که متصرفین قصد نوسازی دارند و سایر اراضی که به نحوی سند آنها طی سالهای اخیر از طرف اداره منابع طبیعی به نام سازمان ملی زمین و مسکن انتقال و تحویل گردید مطابق شرایط تصرف اولویت بندی و درصد فراوانی و پلاک ها مشخص و با توجه به شرایط خاص مردم نحوه واگذاری و مجوز ساخت و یا صدور سند پس از ارائه و ارسال مدارک مربوطه به سازمان ملی زمین و مسکن، اقدامات لازم انجام و در جلسه ای مجدد در وزارت خانه نسبت به رفع موانع و مشکلات موجود تصمیم گیری با دید مثبت و کمک به مردم صورت گیرد.

 رئیس اداره راه و شهرسازی گفت: زمان پیش بینی برای این موضوع دو هفته از طرف راه و شهرسازی شهرستان و استان مشخص شد تا متناسب با اسناد و مدارک وزارت خانه و سازمان ملی زمین و مسکن اقدام نماید .

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.