گروه: اخبار استان خبر: 109544 / تاریخ انتشار : 1397/5/7 ساعت : 10:21
سفری در رویا؛

تصاویری زیبا از غروب خورشید در دیار دنا/وقتی زاگرس زیبایی هایش را به نمایش می گذارد+تصاویر

دیار رویایی استان چهارفصل با طبیعت سحرانگیز، اماکن تاریخی و مذهبی در این روزها پذیرای گردشگران و دل خستگان طبیعت دوست از نقاط مختلف ایران است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه وبویراحمد، نامی آشنا برای همه طبیعت دوستان و کسانی که عاشق طبیعت و جاذبه های تفریحی ناشناخته هستند، بوده و همیشه در ایام تعطیل سال پذیرای قشر عظیمی از مردم ایران است.

استانی که به لازمه داشتن طبیعت بکر، زیبا و دست نخورده در سلسله جبال جنوبی رشته کوه های سر به فلک کشیده زاگرس، همیشه یکی از استانهای مستعد در امر توسعه گردشگری بوده است.

از طرف دیگر وجود طبیعت زیبا و بکر شهرستان بویراحمد و دنا در همسایگی دنای سرافراز در بهار طبیعت و زمستان که برف و بوران بر قله های سترگ دنا می نشیند دل هر بیننده و مسافری را بیشتر به این منطقه می رباید.

دنا که به لازمه داشتن این همه مواهب خدادادی به آلپ ایران لقب گرفته، طبیعتی وصف ناپذیر داشته که به دلیل داشتن این همه مواهب در زمزه جدیدترین مقصدهای گردشگری در سند گردشگری ایران قرار گرفته است.

دیار رویایی استان چهارفصل با طبیعت سحرانگیز، اماکن تاریخی و مذهبی در این روزها پذیرای گردشگران و دل خستگان طبیعت دوست از نقاط مختلف ایران است.

این دیار با داشتن چشمه ها و تفرجگاه های بکر، آبشارهای زیبا، رودخانه های خروشان همراه با مناظر بدیع گردشگری پذیرای خیل مسافران در تعطیلات تابستانی است.

 از سویی دیگر شهر یاسوج از مناطق سردسیری کهگیلویه و بویراحمد است که به دلیل جاذبه های طبیعی، توریستی و گردشگری به عنوان پایتخت طبیعت ایران شناخته شده است
این شهر با زیبایی های چشم نواز همچون قطعه حریری سبز در دامنه های دنا قرار گرفته و به واسطه این زیبایی ها و آب و هوای مطبوعش هر ساله در فصل بهار و تابستان پذیرای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت است

 

گرداگرد این شهر را رودخانه های خروشان، آبشارها و کوه های سر به فلک کشیده دنا با پوشش جنگل های بلوط و بنه و کیکم فرا گرفته است به طوری که برخی این منطقه را شمالی در جنوب کشور می نامند

کهگیلویه وبویراحمد با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، حدود ۲ هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی، ۷۵۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران است

 
 
انتهای پیام/ر
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha