گروه: اخبار استان خبر: 109518 / تاریخ انتشار : 1397/5/6 ساعت : 08:44
کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا:

اقدامات انصارالله معادلات منطقه را بر هم می زند/نیروهای مسلح نمی توانند اراده و عزم ملت ها را برای رسیدن به استقلال نابود کنند

صدرالحسینی:وقتی انصارالله توانایی هدف قرار دادن یک کشتی نظامی که دارای امکانات پدافندی و بدنه تجهیز شده برای عدم ضربه پذیری است را دارد، قطعا در صورت اراده رهبران انصارالله این قدرت در مورد سایر کشتی ها هم قابل اجراست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید رضا صدرالحسینی در یادداشتی نوشت: از نقاط عطف تحولات چهار ساله یمن در ماه های اخیر، نجات بندر الحدیده از تهاجم حدود 20 کشور، رونمایی از پهپادهای انصارالله و همچنین هدف قرار دادن شناورهای متجاوز ائتلاف ضد یمن بود. سید عبدالملک حوثی، رهبر انصارالله یمن چندی قبل از افزایش امکانات و تجهیزات دفاعی جنبش یمن خبر داده بود و در هفته های اخیر ارتش یمن از این امکانات رونمایی کرد.

 

پس ازعدم موفقیت ائتلاف متجاوز در بندر الحدیده، امارات به طور مستقیم مردم و انصارالله را تهدید کرد، در صورت عدم تسلیم بندر، حملات خود را علیه یمن ادامه خواهد داد.

 

نیروهای مردمی یمن در برابر شدیدترین عملیات های دریایی، هوایی و زمینی ائتلاف متجاوز، توانستند با دو فروند موشک زمین به دریا، یک ناوچه نظامی استراتژیک و پیشرفته امارات را که توسط آمریکایی ها سفارش داده شده و در استرالیا ساخته شده بود، از بین ببرند.

 

علاوه بر این ارتش یمن از پهپادهای خود رونمایی کرد. نسل جدید این پهپادها با نام «صماد 3 » روز پنجشنبه با پرواز حدود ۱۵۰۰ کیلومتر و عبور از تمام لایه های پدافندی و ضمن شناسایی همه مناطق استراتژیک بین راه، فرودگاه ابوظبی را هدف قرار داد و بخش قابل توجهی از پروازهای این فرودگاه را متوقف کرد.

 

انصارالله در بیانیه ای نیز اعلام کرد که مجددا امکان استفاده از این ابزار وجود دارد. این اقدام تنها حرکت انصارالله برای نشان دادن تجهیزات جدیدش نبود. در روزهایی که آمریکایی ها ایران را تهدید به رساندن صدور نفتش به صفر کرده بودند، انصارا... با موشک های زمین به دریای خود، دو فروند ناوچه جنگی را در نزدیکی با باب المندب هدف قرار داد. تمام تلاش انصارالله در چهار سال گذشته، تامین امنیت منطقه بود. آنها مجاهدت کردند و مانع تسلط گرو ه های القاعده بر این منطقه شدند.

 

پس از این اقدام، عربستان با توجه به شکنندگی های داخلی و مخالفت های فراوان شاهزادگان نسبت به خاندان آل سلمان، بدون انتشار تصویر یا کلیپی، مدعی حمله انصارالله به نفتکش هایش شد تا با مظلوم نمایی، این پیام را به آمریکا و اروپا برساند که اگر به فریاد ائتلاف نرسید، امکان افزایش قیمت نفت و ایجاد مشکل در صادرات آن وجود دارد.

 

آنها می خواهند با این حربه، کشورهای آمریکا و اروپا را وارد صحنه جنگ یمن کنند. پس از 5/ 3 سال جنگ همه جانبه، امروز توانمندی نظامی و دفاعی انصارالله افزایش پیدا کرده و هزینه های دو هزار میلیارد دلاری کشورهای متجاوز منطقه از جمله عربستان، نتوانسته جنبش را متوقف کند.

 

این اقدامات ارتش یمن قطعا معادلات منطقه را به نفع جبهه مقاومت تغییر می دهد و در ماه های آینده، مراکز و سازمان های بین المللی نسبت به اقدامات تجاوزکارانه ائتلاف، اقداماتی به نفع انقلاب مردم یمن خواهند کرد. امروز دیگر زمانی نیست که نیروهای مسلح بتوانند اراده و عزم ملت ها را برای رسیدن به استقلال نابود کنند. تلاش انصارالله در این چند سال بر افزایش آتش در منطقه نیست.

 

وقتی انصارالله توانایی هدف قرار دادن یک کشتی نظامی که دارای امکانات پدافندی و بدنه تجهیز شده برای عدم ضربه پذیری است را دارد، قطعا در صورت اراده رهبران انصارالله این قدرت در مورد سایر کشتی ها هم قابل اجراست؛ اما این قیام به دلیل مردمی بودنش، علاقه مند نیست مردم اروپا و ژاپن که بخشی از انرژی خود را از این منطقه دریافت می کنند، دچار مشکل شوند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.