گروه: اخبار استان خبر: 109508 / تاریخ انتشار : 1397/5/5 ساعت : 12:54

فقر ومحرومیت واژه نام آشنای روستای "گلال" دهستان چین لوداب+تصاویر

دهستان چین لوداب شهرستان بویراحمد از مناطق محروم استان بوده که از امکانات اولیه زندگی بی بهره اند و اکنون برای اولین بار به همت سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد از نعمت آب آشامیدنی برخودار شده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از بویرخبر؛ چهره فقر ومحرومیت در استان کهگیلویه وبویراحمد به خصوص در روستاها و بخش های اطراف آن، چهره ای آشنا برای مردم زجر کشیده و کمتر برخوردار آن است.

 

دهستان چین لوداب از توابع شهرستان بویراحمد از مناطق محروم استان بوده که  از امکانات اولیه زندگی بی بهره اند و اکنون برای اولین بار به همت سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد از نعمت آب آشامیدنی برخودار شده اند که باعث خوشحالی اهالی آن شده است.

 

 

اکنون که چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می گذر باوجود همه پیشرفت ها و خدامات مختلف شاهد آن هستیم که در استان کهگیلویه وبویراحمد هنوز روستانشینانی هستند که آب برای خردن ندارد و مجبورند مسافت زیادی را پشت سر بگذارند تا آب تهیه کنند.

 

نبود آب آشامیدنی در روستاهای گلال چین بخش لوداب شهرستان بویراحمد تنها یکی از مشکلات آنها بوده است، هرچند به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح و در زمان کوتاهی با کاهش هزینه براورد شده، آب لوله کشی به خانه های این پنج روستا آمده است، ولی هم اکنون از بنود امکانات اولیه رنج می برند.

 

 

باوجود خدمات رسانی دولت های بعد از انقلاب به مناطق روستایی و دورافتاده، مناطقی وجود دارد که حتی از نعمت جاده دسترسی محرومند، و نوبد جاده یعنی نبود سایر امکانات از قیبل آب، گاز، و برق.

 

سپاه پاسداران در قالب گروه های جهادی و قرارکاه های مختلف در کنار دولت به رفع محرومیت در مناطق محروم و کمتربرخوردار کشور در زمینه های  آب رسانی، ایجاد جاده و سایر خدمات دیگر کمک شایانی کرده است که بر هیچ کس پوشیده نسیت.

 

 

 

 

دیدن اشک شوق که از چشم زنان و مردان این روستا که برای اولین بار به آب اشامیدنی لوله کشی دست پیدا کرده اند، تداعی گر دستیابی به فتح بزرگ و دستاوردی عظیم است که روستانشینان با حضور جهادگران بسیجی به آن رسیده اند.

 

تصاویری از محرومیت مردم روستای دهستان چین لوداب شهرستان بویر احمد که به همت سپاه فتح از نعمت آب برخوردار شدند در زیر آمده است: