گروه: اخبار استان خبر: 109505 / تاریخ انتشار : 1397/5/5 ساعت : 14:29
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه این هفته کهگیلویه وبویراحمد:

مسوولان جلوی فساد را بگیرد تا ضد انقلاب سو استفاده نکند/ گرانی ها ربطی به تحریم ها ندارد وناشی از ضعف مدیریتی و نظارتی است/ تضعیف جایگاه نماز جمعه از مهمترین برنامه های دشمنان است

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

خطیب جمعه یاسوج:مسوولان جلوی فساد را بگیرد تا ضد انقلاب سو استفاده نکند/نماز جمعه از دستاوردهایی انقلاب بوده است

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر خطیب جمعه موقت جمعه شهر یاسوج در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه گفت: دروغ از گناهان بزرگ است و یکی از موارد مشترک در بین همه ادیان الهی به شمار می آید.


وی به اشاره به حدیثی امام رضا (ع) گفت: دروغ گناه کبیره است و گناه بزرگی است.


حجت الاسلام حسینی صدر گفت: سه گناه شرک به خدا، عدم رعایت حقوق والدین و دروغ از گناهان کبیره به تعبیر پیامبر برزگ اسلام است.


وی با بیان اینکه شهادت به دروغ می توان جان انسان را به خطر بیندازد و جان انسان با ارزش ترین کالا برای هرکس است، گفت: اهمیت بزرگی گناه دروغگوئی آنقدر است که خداوند بزرگ در قرآن کریم دروغ گو را لعنت می فرستد.


حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر در خطبه های سیاسی نماز جمعه شهر یاسوج گفت:
اولین مناسبت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در نظام جمهوری ایران به امامت امام خمینی(ره) بوده است.


وی گفت: از دستاورد های انقلاب اسلامی اقامه نماز جمعه بوده است که از آن زمان تا کنون به صورت گسترده برگزار می شود.


حجت الاسلام حسینی صدر گفت: نماز جمعه پایگاه سیاسی و فرهنگی شده است که در سرای ایران گسترده شده است و در سایر کشور ها اسلامی شاهد اقامه آن هستند.


وی گفت: نکته دوم سالروزشهادت شیخ فضل الله نوری است که او را به ناحق آن را به دار زدند، در صورت که جان خود را دربارزه با استکبار از دست داد و از شاگردان میرزایی شیراز بود.


وی افزود: این بزرگوار را در روز 13رجب در میدان توپ خانه در میان شیعیان و در سالروز تولد امیرالمؤمنین به دار آویخته شد، او از جمله مراجعی بود که مقلدان زیادی داشت ولی در بین نقلدان خود به قتل رسید.


حجت الاسلام پناهی به سخنرانی وزیر امور خارجه آمریکا در جمعی از ایرانیان مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: آنها مسوولان عالی رتبه نظام را به دزدی و غارت متهم می کنند و گرانی ارز و دلار را به همین موضوع نسبت دادند.


وی افزود: مسوولان باید جلوی فساد را بگیرند تا ضد انقلاب اینگونه سواستفاده نکنند.


وی گفت: ضد انقلاب، جمهوری اسلامی را به یک حکومت تروریست و سرکوب گر بی رحم محکوم کرده است در صورتی که ایران مانع از ظلم به کشور های مظلوم شده است.


خطیب جمعه شهر یاسوج در ادامه خطبه های سیاسی این هفته گفته: به جرم و جنایت یهودیان و آمریکا در حق مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: آنها به دنبال تصویب قوانین و طرح های ضد اسلام هستند و می خواهند زبان رسمی اسرائیل عبری باشد و زبان عربی را از کل مناطق فلسطین حذف کنند.


وی در بخش دیگر سخنان خود به مصرف بی رویه برق و آب اشاره کرد و گفت: ما باید در مصرف برق و آب و مسایلی که به عموم مردم مرتبط است صرف جویی کینم.


وی افزود: هیچ کس مختلف رونق کشاورزی و دامداری در کشور نیست ولی سزاوار نیست که با آب شرب در مصارف کشاورزی استفاده کینم و این موضوع گاها در استان ما دیده می شود‌.


دین اسلام مخالف است با اصراف و بار ها عنوان شده است که خداوند انسانهایی که صرفه جویی نمی کنند را دوست ندارد.

 

 

*******

 

امام جمعه شهرستان لنده:موج ساعت به ساعت گرانی ها ربطی به تحریم ها ندارد وناشی از ضعف مدیریتی و نظارتی است


حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی وسیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:دقت در انجام امورات روزانه و اعتقاد به روز قیامت باعث صراط مستقیم ما خواهدشد.

وی افزود: پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور است، نماز جمعه یکی از برکات ارزشمند کشور است.


امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد:امروز روحانیت و نماز جمعه حلقه وصل بین مردم و حاکمیت است که این نهاد به یک کانون بزرگ و ارزشمند تبدیل شده است و انتصابات این نهادنیز توسط مقام معظم رهبری صورت می گیرد که خطبه های نماز جمعه در جهت بیان درد های جامعه و مطالبه گردی از مسئولان و صیانت از ارزش های انقلاب و تلاش برای حفظ انقلاب صورت می گیرد.


وی تاکید کرد:اگر گاهی مسائل و انتقاداتی از دولت می شود در جهت رفع مسائل مردم می باشد که مقام معظم رهبری جایگاه نماز جمعه را قرارگاه نظام و تعالی نظام می دانند.


محمودی اصل اظهارکرد:خبرشهادت جمعی از مرزبانان که هشت نفر از آنان از جوانان اهل تسنن بودند که برای حفظ کشور دین و مذهب یکی خواهند شد و دشمنان به دنبال ایجادتفرقه هستند و کسانی که همیشه ساز مخالف می زنند در این حوزه ها سکوت می کنند و وقتی فلان شخص در خیابان پاسداران جمعی از کارکنان ناجا را زیر می گیرد اظهار ونظر های خلاف واقع می کنند ولی در این حادثه یازده نفر به شهادت رسیدند وسکوت کردند.


خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت:جمهوری اسلامی با قاطعیت هرکجا که گروهی بخواهد به امنیت این کشور ضربه بزند پاسخ کوبنده خواهداد.


محمودی اصل اظهار کرد:موج نارضایتی از مدیران و مسئولان که عامل چنین حوادثی در کشور هستند بالا است و قیمت ها به ساعت در حال افزایش است و فشار برگرده مردم است و همین مسئله باعث افسردگی جوانان شده است که خیلی از اتفاقات ربطی به تحریم ها ندارد وناشی از ضعف مدیریتی و نظارتی است.


امام جمعه شهرستان لنده در ادامه خاطرنشان کرد:اگر بازرسان و مسئولان حراست ادارات به درستی کار و وظیفه خود را انجام می دادند امروز این مشکلات حادث نمی شد و در خصوص تغییرات باید کسانی که مسئول بودند باید پاسخگویی مشکلات مردم باشند.


وی اظهارکرد:قدرت اصلی نظام ما همین مردم هستند که باید تلاش برای رفع مشکلات برداشته شود.


محمودی اصل در ادامه گفت:تنگه باب المندب چندروز پیش شاهد پاسخ کوبنده انصار الله یمن به دشمنان بود که عربستان را مجبور به عقب نشینی از این تنگه راهبردی کرد.

وی گفت:مواضع رئیس جمهور و حمایت سردار سلیمانی در راستای حذف دو قطبی در کشور است که پروژه دشمن را برهم ریخت و رئیس جمهور امریکا و وزیر خارجه آنان را در پی داشت.

 

********

 

امام جمعه شهرستان چرام گفت: تضعیف جایگاه نماز جمعه از مهمترین برنامه های دشمنان است

 

 

حجت الاسلام سید نورالله افشار ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اعجاز علمی قران، اظهار کرد:یکی از موارد اعجاز بحث زوجیت است که زوجیت گیاهان از جمله آن بوده و در قرآن کریم در چندین آیه به آن اشاره شده است، پس مطالعه درباره‌ى موجودات هستى و زیبایى‌هاى آن، بهترین راه خداشناسى است.

 

امام جمعه چرام با بیان اینکه قرآن کسانى را که با دید عمیق به جهان نگاه نمى‌کنند، عنوان داشت: یکى از نشانه‌هاى قدرت خداوند، زوج بودن گیاهان است.

 

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم نماز سیاسی، عبادی این هفته با توجه به سالروز اقامه ی اولین نماز جمعه بعد از انقلاب که از اجتماعات سیاسی وعبادی مسلمین، نماز باشکوه جمعه است، گفت: قرآن کریم، درباره نماز جمعه، می فرماید که((ای مومنین ! وقتی به نماز روز جمعه ندا داده می شوید، به سوی یاد خدا بشتابید و داد و ستد را رها کنید.

 

وی تصریح کرد: نماز جمعه قبل از هجرت و در سال دوازدهم بعثت در مکه تشریع شد، در این سال پیامبر اکرم(ص) که امکان برگزار کردن نماز جمعه در مکه را نداشت، به بعضی صحابه دستور اقامه نماز جمعه را در مدینه دادند و با ورود پیامبر به مدینه، نماز جمعه به امامت ایشان برگزار شد.

 

حجت الاسلام افشار خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری نماز جمعه در ایران رونق یافت، اولین نماز جمعه در این دوره به امامت آیت اللّه سید محمود طالقانی (متوفی ۱۳۵۸ش) - که امام خمینی وی را به این سمت انتخاب کرده بود‌ - در ۵ مرداد ۱۳۵۸ در دانشگاه تهران برگزار شد.

 

وی افزود: یکی از برکات و آثار انقلاب اسلامی بسط و گسترش نماز های جمعه است به طوری که فعلا در حدود ۹۰۰ شهر کشور نماز جمعه اقامه می شود.

 

امام جمعه چرام ابراز کرد: قبل از انقلاب به طور محدود در چند شهر کشور مثل قم اقامه ی نماز جمعه اقامه می شد.

 

وی با بیان اینکه در روایات نماز جمعه حج مستمندان، سبب آمرزش گناهان و سبک شمردن آن سبب بی برکتی در کارها می شود، گفت : اقامه نماز جمعه و ایراد خطبه ها باعث آگاهی بخشی، نشاط معنوی و اتحاد جریان حق می شود.

 

مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان چرام، متذکر شد: بخاطر اهمیت نماز جمعه دشمنان با راهکارهای متفاوت همواره به دنبال تضعیف جایگاه نماز جمعه بوده اند، ترورهای ائمه جمعه مثل شهید دستغیب و اشرفی اصفهانی و... در اوایل انقلاب و طرح شبهات از جمله ی این راهکارها بوده است. و قطعا دشمنان نماز جمعه وجماعت موفق نخواهند شد چون نماز جمعه با حضور مردم پرهیزگار سنگری مستحکم در دفاع از اسلام و انقلاب شده است.

 

 

******

 امام جمعه موقت شهر لیکک:بیان مواضع صریح سران نظام مقابل استکبار از برکات انقلاب است/قبل از انقلاب سران کشور قدرت ابراز مواضع خود را نداشتند

 


حجت الاسلام مؤمن شاد در خطبه‌های امروز با تأسی از آیات و احادیث، گفت:باید نسبت به نعمت های الهی و مشکلات زندگی، بیش از اندازه شاد یا نگران نشویم،چرا که ما در این دنیا نسبت به اموال خود یک امانت دار بیش نیستیم.


وی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با گرامیداشت 5مرداد به عنوان سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور توسط آیت‌الله طالقانی در تهران، جایگاه عبادی-سیاسی نماز جمعه را در جامعه تبیین کرد.


حجت الاسلام مؤمن شاد با بیان حدیثی از رسول الله، گفت:در هیچ جای دنیا چنین اجتماع هفتگی را در ادیان مختلف نداریم، پیامبر نماز جمعه را حج مستمندان بیان فرمود.

وی تصریح کرد: نماز جمعه در تمامی مقاطع انقلاب، توطئه های دشمنان را خنثی کرد.

امام جمعه شهر لیکک افزود:نماز جمعه مرکز تجمع مؤمنان از سلایق مختلف است که نمایش سیاسی-عبادی در جامعه است که عامل اتحاد مسلمین است.

وی با گرامیداشت سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد، گفت:در این روز توطئه منافقین کوردل علیه انقلاب توسط رزمندگان غیور ایران خنثی شد.

امام جمعه موقت شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز به توصیه های مقام معظم رهبری به سفرا و مسئولان وزارت خارجه پرداخت.


حجت الاسلام مؤمن شاد با اشاره به بیان مواضع صریح مسئولان نظام مقابل رئیس جمهور آمریکا،افزود:این مواضع صریح از برکات انقلاب است که قبل از انقلاب اسلامی مسئولان کشور را توان ابراز چنین مواضعی را نداشتند.

وی گفت: مقام معظم رهبری اینگونه فرمود که تصور حل مشکلات کشور با مذاکره با آمریکا خطای راهبردی است، آمریکا با اصل نظام اسلامی ما مشکل دارد.


امام جمعه موقت شهر لیکک ادامه داد:آن دیپلماسی اقتدار دارد که سرمایه اصلی انقلاب که اسلام، انقلاب و جوانان است، حفظ شود.


حجت الاسلام مؤمن شاد در پایان گفت:امام جمعه شهر لیکک اعلام کرد که به همراه نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی در حال مذاکره برای حل مشکل اراضی کشاورزی شهرستان هستیم.

 

در حال بروز رسانی......

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.