گروه: اخبار استان خبر: 109465 / تاریخ انتشار : 1397/5/3 ساعت : 20:55
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لنده خبرداد:

پرداخت 6میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی در حوزه صنایع دستی در لنده /اشتغالزایی 100نفری در بافت گلیم در لنده

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لنده از پرداخت بیش از شش میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی روستایی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، خیراله خیراندیش در جلسه کارگروه اشتغال روستایی شهرستان لنده، با اشاره به حمایت های دولت از بخش خصوصی و صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت توجه ویژه ای به اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی و گردشگری دارد.

 

وی افزود: در راستای این حمایت ها بیش از شش میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی در راستای ایجاد اشتغال روستایی به متقاضیان طرح های مختلف پرداخت شده است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لنده تصریح کرد: از مبلغ شش میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی ملبغ چهارمیلیارد ریال جهت ایجاد کارگاه تولیدی گلیم بافی با اشتغالزایی بیش از 80 نفر در سه روستای مالشیخ، ایدنک و شیتاب اختصاص یافت که متقاضی طرح اقدام به اجاره منازل مسکونی جهت آموزش متقاضیان کرده است.

 

وی تاکیدکرد: در راستای اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی نیز بیش از دو میلیارد ریال با اشتغالزایی بیش از 18نفر نیز اختصاص یافته است.

 

خیراندیش اظهارکرد: شهرستان لنده این توانمندی را دارد که به عنوان یکی از قطب های تولید صنعت گلیم در سطح استان تبدیل شود.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.