گروه: اخبار استان خبر: 109408 / تاریخ انتشار : 1397/5/2 ساعت : 16:12
وانت بارهای میوه فروش چه بر سر شهر یاسوج خواهند آورد؟

ناتوانی شهرداری در ساماندهی وانت بار های میوه فروش در یاسوج/ شهردار یاسوج :شناسائی 800وانت میوه فروش در سطح یاسوج

استان کهگیلویه و بویراحمد به مرکزیت شهر یاسوج دارای موقعیت جغرافیایی و استراتژی مناسبی در جنوب غرب کشور و درارای اقلیم کوهستانی است باتوجه به این موقعیت پذیرای گردشگران زیادی از اسان های همجوار است و ورودی هر شهر نمادی از مدیریت شهرداری آن شهر دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  استان کهگیلویه و بویراحمد به مرکزیت شهر یاسوج دارای موقعیت جغرافیایی و استراتژی مناسبی در جنوب غرب کشور و دارای اقلیم کوهستانی است باتوجه به این موقعیت پذیرای گردشگران زیادی از استان های همجوار است و ورودی هر شهر نمادی از مدیریت شهرداری آن شهر دارد.

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جلسه ای گفته بودند که ۲دو قطعه زمین در مبادی ورودی و خروجی یاسوج با هماهنگی شهرداری این شهر و پلیس راهور استان برای ساماندهی وانت بارهای دوره گرد میوه فروش تعیین شده بود. این وانت بارها شناسنامه دار می شوند و صاحبان آنها نیز باید تعهداتی برای فعالیت نکردن در مبادی ورودی یا خروجی یاسوج به شهرداری بدهند.

 

وی افزود: وجود وانت بارهای دوره گرد میوه فروش در مبادی ورودی و خروجی یاسوج سبب نازیبایی چهره این شهر و ایجاد گره ترافیکی در آن به ویژه عصرها و هنگام شب می شود و لازم است که هر چه سریعتر ساماندهی شوند.

 

 

اما آنچه که گواهی می دهد هنوز این وانت بارها بر سر جای خود مستقرند و آب از آب تکان نخورده است.

 

در زمان شهردار سابق قرار بود جایگاه مناسبی در ورودی شهرک ولایت برای آنان نیز ساخته شود اما این پروژه نیز با شکست روبرو شد.

 

جاده ورودی یاسوج از سمت اصفهان( بنسنجان ) نیز از مسیرهای  است که  خیلی از گردشگران و شهروندان یاسوجی از این مسیر تردد دارند. علاوه بر این نیز مسیر  باغ ها و تالارهای عروسی که در تنگ مهریان، بلهزار و مادوان است که هنگام بازگشت شهروندان از تالارها ممکن است که شادی آنان در طول این مسیر به عزا تبدیل شود و یا شاید خطراتی دیگر را برای رانندگان و عابرین پیاده فراهم آورد.

 

اکنون در ریاست شهردار فعلی نیز اقداماتی برای جمع آوری این وانت بارها صورت پذیرفت که فقط تسکین دهنده ای موقتی بر زخم تردد و ترافیک شهر بود و این راهکار مؤثر واقع نشد است.

 

 وضعیت و استقرار وانت بارها در ورودی شهر یاسوج ناخوشایند و غیر قابل تحمل است و باید هر چه سریع تر ساماندهی شوند. ماه گذشته یعنی در تاریخ 22/3/97شهردار یاسوج از شناسایی ۸۰۰ خودروی وانت بار میوه فروش در شهر یاسوج با هدف ساماندهی خبر داد.

 

 نستهین مقدم در نشست شورای ترافیک که ماه گذشته برگزار شد، گفت: ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در شهر یاسوج اجرایی شده است اما تخلفات زیادی مانند خروج از جایگاه ساماندهی رقم خورده که عزم بیشتری برای رفع این مشکلات نیاز است.


 مقدم با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد وانت‌های میوه فروش در شهر یاسوج فاقد پلاک‌اند، ابراز داشت: دستور قضایی محکم‌تر و همکاری بهتر دستگاه‌های متولی برای تحقق ساماندهی این موارد مورد تاکید است.

 

 

 شهردار یاسوج گفت: دغدغه حقوق شهروندی، ساماندهی هرچه سریع‌تر این وانت بارها را می طلبد.با هدف ساماندهی ترافیکی، سازه‌های موقت امحا و جمع آوری شده است و هدف اصلی ما پوشش وانت بارها در قالب جایگاه ویژه است و این موضوع می‌طلبد که شهرداری، فرمانداری و راهنمایی و رانندگی همکاری بهتری برای رفع مشکلات داشته باشند. این موضوع یک معضل ترافیکی است و در کنار آن برای میوه فروش‌های رسمی نیز دغدغه‌هایی ایجاد کرده است. باید مسئله وانت بارها را مدیریت کنیم. مشکلات ترافیکی تنها با ایجاد پارکینگ حل نمی‌شود، بسیاری از این موارد با ایجاد محدودیت‌های ترافیکی با نگاه کارشناسی شده قابل حل است.

 

پیشتر نماینده عالی قوه قضائیه در استان به موضوع پیشگیری و ساماندهی شهری مرکز استان به شهرداری و شورای اسلامی شهر برای ساماندهی و رسیدگی به مبلمان شهری و نظم دادن به حوزه ی شهر در حیطه شهردار و شورای اسلامی شهر گوشزد کرده بود که وانت بارها و دستفروشان دوره گرد که موجب بر هم خوردن ترکیب و چهره شهر می شوند ساماندهی شوند اما تاکنون اقدامات مؤثری از سوی این دستگاه های متولی صورت نگرفته است.

 

 

با توجه به این اظهارات شهردار می بینیم که با وجود مکان جدید در پایین جمعه بازار یاسوج که هنوز به بهره برداری نرسیده است و گرد فراموشی بر آن نشسته ، باید دید تدبیر اساسی و محکمه پسند برای این مشکل بزرگ چه خواهد بود؟ آیا راهکارهایی که در برخی از جلسات شورای فنی و اداری مطرح می شود به واقعیت می پیوندد یا اینکه فقط در همان جلسه در حد حرف می ماند و پس از چندی دوباره جلسه و دوباره تکرار مکررات است.


 آیا وقت آن نشده است که جهشی بلند برای این حل این معضل بزرگ صورت بپذیرد.

انتهای پیام/ب

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.