گروه: اخبار استان خبر: 109339 / تاریخ انتشار : 1397/4/30 ساعت : 09:42

بلاتکلیفی یک خیابان در شهریاسوج/شهرک امام علی(ع) در حسرت یک خیابان آسفالت

خیابان شهرک امام علی(ع)یاسوج به صورت خاکی رها شده است که عدم وجود جدول کشی در آن باعث روان شدن آب و فاضلاب های خانگی در آن شده و منظره ناپسندی را به نمایش گذاشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از بویرخبر؛ بی شک یکی از راه کارهای پیشرفت و توسعه شهری و جلوگیری از حاشیه نشینی، آماده سازی و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز شهرنشینی بوده که زمینه ساز توسعه یافتگی جوامع امروزی است.

 

در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد خیابان هایی دیده می شود که هیچ بویی از توسعه یافتگی و بافت شهری نبرده بلکه به دلیل عدم وجود امکانات اولیه، از روستاها نیز عقب افتاده تر اند.

 

شهرک امام علی(ع) یاسوج که خانوارهای زیادی را در خود جای داده  و تصفیه خانه بزرگ شهر نیز در آنجا قرار گرفته است از نعمت جاده آسفالت بی بهره مانده است و جدول کشی در آن انجام نشده است.

 

خیابان اصلی این شهرک به صورت خاکی رها شده است و عدم وجود جدول کشی در آن باعث روان شدن آب و فاضلاب های خانگی در آن شده و منظره ناپسندی را به نمایش گذاشته است.

 

وجود چاله چوله های فراوارد و کنده کاری های زیاد بر وضعیت نابسامان خیابان اصلی شهرک امام علی(ع) افزوده است، بگونه ای که هر وسیله نقلیه ای که قصد عبور از آن را دارد خسارت هایی به آن وارد شده و باعث رنجش خاطر ساکنین آن منطقه شده است.

 

یکی از ساکنین منطقه شهرک امام علی(ع) گفت: پیگیری های زیادی از سوی ساکنین این منطقه برای آسفالت نمودن خیابان اصلی شده است ولی به ما می گویند بعضی از خانه ها حریم خیابان را حفظ نکرده اند و باید عقب نشینی کنند تا آسفالت شود، اکنون سوال ما این است چرا شهرداری برای این خانه ها که در حریم جاده هستند پروانه صادر کرده است؟ چرا وقتی می دانستد باید عرض 12 یا16 متر جاده رعایت شود به آنها مجوز ساخت داده اند؟ این طبیعی است که کسی که خانه خود را ساخته و در آن زندگی می کند دیگر آن را تخریب نمی کند که عقب نشینی کند.

 

شهروند دیگری گفت: بوی بد و غیرقابل تحمل فاضلاب که از تصفیه خانه یاسوج واقع در شرک امام علی(ع) ساطع می شود امان مردم مناطق اطراف آن را بریده است، بگونه ای که در این فصل گرما نمی توانیم کولر روشن کنیم، حال این بوی بد تصفیه خانه از یک طرف، جاده نامناسب و فاضلاب روان در خیابان از طرف دیگر موجب نارضایتی مردم شده است.

 

تصاویری از وضعیت بغرنج خیابان شهرک امام علی (ع) در زیر آمده است:

 

 

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.