گروه: اخبار استان خبر: 109164 / تاریخ انتشار : 1397/4/23 ساعت : 10:48

فرو رفتن تنها سالن هیئت های رزمی شهرستان بهمئی در کما/ورزشکارانی که به نبرد با مشکلات می روند+تصاویر

کمبود فضا، نبود امکانات بهداشتی، سرمایشی وگرمایشی و عدم نور کافی از مشکلات سالن تربیت بدنی شهید رجائی شهر لیکک است که رزمی کاران بهمئی را برای تمرین با مشکل مواجه می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ کمبود فضا، نبود امکانات بهداشتی، سرمایشی وگرمایشی و عدم نور کافی از مشکلات سالن تربیت بدنی شهید رجائی شهر لیکک است که رزمی کاران بهمئی را برای تمرین با مشکل مواجه می کند.

سالن تربیت بدنی شهید رجائی شهر لیکک از اولین سالن های ورزشی شهرستان بهمئی است که چند سالی به هیئت های رزمی واگذار شده است اما تعدد هیئت های رزمی و آمار بالای ورزشکاران هر رشته، باعث شد تا این سالن به چند بخش جداگانه تقسیم و هر بخش به چند هیئت به صورت شیفتی واگذار شود.

پارتیشن بندی این سالن با چوب های نئوپان انجام شد که با توجه به حساسیت رشته های رزمی و تشک و تاتامی های مخصوص هر رشته، خاک این چوب ها مشکلات بهداشتی برای ورزشکاران ایجاد می کند و به سلامت آنها آسیب می زند.

مشکل دیگر این سالن که امید همه هیئت های رزمی شهرستان است، قطعی برق و کمبود امکانات روشنایی است ؛این سالن با وجود داشتن ده ها نورافکن اما تعداد انگشت شماری از آنها در شرایط نرمال کار می کند هر چند در حال حاضر برق این سالن به علت بدهی 13میلیون ریالی به طور کامل قطع است و ورزشکاران در شرایط بد روشنایی و به سختی تمرین می کنند.

قسمت مخصوص رشته کشتی را می توان نامرغوب ترین محیط برای تمرین دانست ؛تشک نامناسب، نور بسیار کم، آمار بالای ورزشکاران این رشته و  مشکلات بهداشتی بخشی از مشکلاتی است که ورزشکاران این رشته با آن دست و پنجه نرم می کنند.

ورزشکاران رشته بوکس سالن ورزشی شهید رجایی شهر لیکک رینگ تمرین بوکس را که به سختی تهیه کرده بودند، به خاطر مشکلات بهداشتی، تهویه نامناسب و کمبود فضا به حال خود رها کردند و در حال حاضر در فضایی کمتر از 20 متر شاهد تمرین ده ها بوکسر در سنین مختلف هستیم.

هر چند شیشه های سالن تربیت بدنی شهید رجایی لیکک با تکه های فایبرگلاس تعویض شدند اما این حفاظ ها در چندین مورد از بین رفتند و هجوم ریزگردها از یک طرف و ورود پرنده ها به سالن از طرف دیگر، وضعیت بهداشتی این مکان ورزشی را نابسامان کرده است.

مشکل دیگر این سالن ورزشی سرویس بهداشتی های غیر بهداشتی و نیمه تعطیل، نبود دوش حمام و کمبود آب شرب سالم و بهداشتی برای ورزشکاران است.

هر چند سالن ورزشی شهید رجایی شهر لیکک با داشتن مشکلات زیاد فاکتورهای لازم را برای تمرین ورزشکاران ندارد اما رزمی کاران بهمئی همه این مشکلات را به جان می خرند و در گرمای نزدیک به 50 درجه تمرین در آن را رها نمی کنند.

مسئولان شهرستان باید بدانند از دل همین مکان نامناسب ورزشی است که سالانه چندین مقام منطقه ای، کشوری و حتی بین المللی برای بهمئی کسب می شود اما بی توجهی به رفاه و سلامت ورزشکاران می تواند منجر به رکود توسعه ورزش های رزمی و حتی تعطیلی تعداد زیادی از این هیئت ها در آینده نزدیک شود.

برطرف کردن مشکلات کنونی سالن تربیت بدنی شهید رجایی شهر لیکک بخشی از مشکلات رزمی کاران شهرستان را در کوتاه مدت برطرف می کند اما برای رفع این مشکلات در دراز مدت باید به فکر احداث سالن های ورزشی دیگری در کنار تنها سالن هیئت های رزمی بهمئی باشیم.

انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.