گروه: اخبار استان خبر: 109150 / تاریخ انتشار : 1397/4/22 ساعت : 22:45

تصاویری ناب از زیبایی های تنگ دو آب مهریان یاسوج

جاذبه گردشگری تنگ دو آب شهر یاسوج ، در مسیر جاده یاسوج به کاکان تنگه ای بسیار زیبا و سرسبز به نام تنگ دو آب چشمه چنار قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهر یاسوج مرکز استان  کهگیلویه و بویراحمد و پایتخت طبیعت ایران دارای جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی و آب و هوای معتدلی است  و به همین خاطر در طول ایام سال به خصوص در دو فصل تابستان و بهار میزبان گردشگران بسیار زیادی است

 تنگه دو آب مهریان امروز به مکانی توریستی برای گردشگران تبدیل شده و دارای طبیعی بکر بوده که در تمام فصول پذیرای گردشگران است.

این تنگه در محور مواصلاتی یاسوج به اقلید و در 15کیلومتری پیست اسکی کاکان قرار داشته و روان شدن آب بسیار سرد در این تنگه بر جاذبه های آن افزوده است.

 

جاذبه گردشگری تنگ دوآب مهریان، در مسیر جاده یاسوج به کاکان  تنگه ای بسیار زیبا و سرسبز به نام تنگ دو آب چشمه چنار  قرار دارد . اگر از تنگه سمت چپ جاده به سمت بالا حرکت کنیم نهر خروشانی در آن جاریست که این نهر از قله های شرقی رشته کوه دنا سرچشمه می گیرد.

 

عبور از تنگه مستلزم چندین بار عبور از آب نهر خواهد بود چرا که با چند متر پیاده روی در هر سوی نهر، مسیر پیاده روی به صخره های مجاور نهر منتهی شده و ناگزیر به انتخاب سوی دیگر نهر برای پیاده روی خواهید بود و در ادامه به تنگ بسیار زیبایی به نام تنگ کبوتری می رسیم که عرض این تنگ به کمتر از ده متر می رسد.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.