گروه: اخبار استان خبر: 109146 / تاریخ انتشار : 1397/4/22 ساعت : 13:28
آن چه در خطبه های نماز جمعه کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد:

شروط شش گانه رهبری در بسته پیشنهادی غرب رعایت نشده است/نظارت بر بازار و برخورد با اخلال گران بازار مهمترین مطالبه مردم است

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

خطیب جمعه یاسوج: شروط شش گانه رهبری در بسته پیشنهادی غرب رعایت نشده است

حجت الاسلام حسینی صدر امام جمعه موقت یاسوج در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) گفت: در تاریخ اسلام سه بانوی گرانقدر تراز اول اسلام حضرت زهرا حضرت زینب کبری و حضرت معصومه (س) بودند بعد از علی بن موسی الرضا(ع) این حضرت جایگاه ویژه ای در خانواده امام موسی بن جعفر (ع) داشتند از لحاظ فضایل و مقامات معنوی و علمی نورد احترام اهل بیت بودند در خصوص شخصیت این بانوی اسلام جملات زیبایی از ائمه گفته شده است.


حجت الاسلام حسینی صدر عنوان کرد:  حضرت فاطمه معصومه سلام الله برکاتی دارد این ایام ولادت احمدبن موسی شاه چراغ نیز است که ایشا نیز شخصیت و مقام هایی داشتند.


وی افزود: امام‌جمعه موقت یاسوج عنوان کرد امامان معصوم ما در خصوص قم که محل دفن حضرت معصومه س است بیاناتی را مطرح کردند امروز مرکز نشر ثقل احکام اسلامی قم است امروز جهان اسلام به واسطه کسانی که در کنار تربت پاک حضرت معصومه تربیت شدند اداره می شود.


وی گفت: امامزاده گان ما در میان همه کشورها کشور ایران را انتخاب می کنند یکی دلایل این است که مردن ایران اولین مردمی بودند که به اسلام گرایش پیدا کردند و بیشترین مقام ولایت مداری را دارند.
امروز امامزادگانی که در کشور دفن  هستند برای ما برکاتی دارد مراکز فرهنگی و مذهبی ما هستند .


حجت الاسلام حسینی صدر عنوان کرد: هفته عفاف و حجاب است دختران مسلمان از حضرت معصومه حضرت فاطمه زهرا الگو پذیری می کند باید از این شخصیت ها الگو پذیری کنند.


وی گفت : در این هفته تشکیل شورای نگهبان را پیش رو داریم که قانونی به آنها اختصاص یافته است اصولی از قانون اساسی به این امر اختصاص یافته است و جایگاه مشخصی دارد و اقداماتی که در طول این جهل سال انجام داده کاملا متبلور است.


حجت الاسلام حسینی صدرافزود: دشمنان اسلام نسبت به شورای نگهبان دشمنی داشتند دلیل آن این بود که اجازه نمی دهند احکام غیر اسلامی تصویب شود و در بدنه نظام جاری شود عصبانی هستند.


خطیب موقت یاسوج گفت: شورای نگهبان یک نهاد تازه تاسیس نیست در یک کشوری باید حافظانی باشد و قوانین را بررسی کنند.


حجت الاسلام حسینی صدر افزود: باید این اصل بماند و تا زمان ظهور امام عصر حضور خواهد داشت امام راحل در خصوص شورای نگهبان مطالب ارزشمندی فرمودند که شورای نگهبان مورد تایید این جانب است وظیفه آنها بسیار مقدس است و باید با قاطعیت به وظیفه خود عمل کنند.


وی افزود: مرکزی که باید قوانین را با موازین انقلاب اسلامی تطبیق دهد شورای نگهبان است حافظ قانون اساسی و شریعت است وظیفه دیگر این شورا این است که اجازه ندهد دشمنان وارد بدنه نظام شوند.


وی ضمن تشکر از شورای نگهبان گفت: هیئت نظارت بر انتخابات در استان تلاش کردند که قوانین اسلام اجرا شود .

وی گفت: ۲۶تیر سال ۶۶  قطعنامه598صادر شد و ۲۷تیر  ۶۷ این قطعنامه پذیرفته شد در این قطعنامه بخشی از حقانیت نظام در آن لحاظ شده بود و امام ره با تیزبینی خود و اصلاحاتی که در طول یک سال انجام شد و بهترین تصمیم را برای نظام بگیرند که این قطعنامه را پذیرفتند.


حجت الاسلام حسینی صدر افزود: این قطعنامه درس هایی در آن مقطع تاریخی داشت و امروز باید از آن درس بیاموزیم نکته اول استقامت ملت ایران در مقابل زیاده خواهی های آمریکا بود امروز اثبات کردیم نقاوم هستیم و دشمن مغلوب می شود.


وی گفت: در دفاع مقدس با حضور در خط مقدم در مقابل همه دشمنان ایستادند امروز هم باید بدانیم یکی از مولفه های قدرت نظام مسله نظامی جمهوری اسلامی است که یک کمربند امنیت برای ملت است این بسته ای که اروپایی ها برای ایران دادند مایوس کننده بود .


وی تصریح کرد: مردم و نسولان یک موضع داشتند ایستادند و نتیجه گرفتند امروز اگر مردم و مسئولان در مقابل دشمن یک ایده داشته باشند پیروز هستند اینگونه نیست که قدرتی تهدید کند ایران نباید در جهان برای فروش نفت حضور داشته باشد.


در کشور غیر از این ملت این بسیجیان چه کسی برای پیروزی تلاش کردند مشکلات را باید از درون حل کرد آنگونه که رزمندگان آن روز جنگ را با همه مشکلات حل کردند و هم به ابرو نیاوردند
رمز پیروزی اسلام در هشت سال دفاع مقدس این بود که به حرف امامشان اعتقاد داشتند و عمل می کردند.


بسته پیشنهادی دنیای غرب ۱۰ بند دارد یک بند آن این است که اعضای برجام در تعهد خود با حسن نیت تاکید دارند آن زمینه ها حفظ و ارتقای گسترده اقتصادی در موارد مختلف با ایران .حفظ و استمرار از کانال های موثر مالی برای تعادل با ایران و نکته سوم جنایت از فروش نفت و مواد گازی بوده است و تقویت کارهای صادراتی بود اما در متن بیانیه هیچ ضمانت اجرایی وجود ندارد عدم رعایت شروط شش گانه ای که رهبری بعد از خروج آمریکا از برجام گفتند.

 

**********************

امام جمعه موقت شهرستان لنده: نظارت بر بازار و برخورد با اخلال گران بازار مهمترین مطالبه مردم است

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: نظارت قوی در بازار، برخورد قاطع و شفاف با سوء استفاده کنندگان و اخلال گران ارز مهمترین مطالبات مردم است.

 حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) روز دختر گفت: ولادت با سعادت و پر برکت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر را به همه دختران تبریک عرض می کنیم، حضرت معصومه(س) مراتب عالی علم و عمل را از پدر و برادر خویش آموخت و تاریخ اسلام صدها بانوهمچون ایشان را به خود معرفی کرده است.


وی افزود: عمل به دستورات شرع مبین اسلام توانسته است خود را جاودانه سازد، حضرت فاطمه معصومه(س) این بانوی نمونه از چهره های کم نظیر زنان جهان اسلام است که روایت متعددی به منزلت و مقام و جایگاه آن حضرت تاکید دارند.


امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: حج یکی از مهمترین فرایض دینی است که باید با ویژگی‌های خاصی انجام شود حجم واقعی می‌تواند برکات زیادی برای مسلمین به همراه داشته است.


الهی نیا تاکیدکرد: اعمال مسلمانان در حج هر سال بررسی و مشکلات آن همدیگر را تشریح می شود که باید این مشکلات با همکاری امت های اسلامی رفع شوند.


خطیب جمعه این هفته لنده گفت: مراسم برائت مشرکین در مراسم حج مهمترین و اساسی‌ترین نیاز امت های اسلامی است .


وی گفت: برائت از دشمنان اسلام به دلیل این همه هجمه و کینه توزی برعلیه امت های اسلامی مهمترین وظیفه حجاج است.


الهی نیا گفت:۲۶ تیرماه سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان است که یکی از ارکان اساسی نظام اسلامی و قوانین در جمهوری اسلامی و تثبت قانون اساسی است.


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده خاطر نشان کرد: امام راحل همیشه بر حفظ جایگاه و قدرت اقتدار شورای نگهبان در دفاع از اسلام و قوانین اسلامی تاکید داشتند.


وی گفت: ملت ایران همیشه شورای نگهبان را یک مانع بزرگ و مستحکم و سد راه دشمنان می‌دانند و برای ضربه زدن به پیکره جمهوری اسلامی همواره به دنبال نقد و تخریب این شورا هستند.


الهی نیا گفت: شورای نگهبان باید با قدرت صلابت در مقابل توطئه ها و تهمت ها و تخریب های بایستد چرا که خاری در چشم منافقین است .


امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: ۲۵ تیرماه سالروز هفته بهزیستی و تامین اجتماعی است ، یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه پیشرفت در جامعه از لحاظ اقتصادی و اجتماعی شاخص های سلامت افراد جامعه است.


وی گفت: با توجه به اهمیت این روز لازم است که اداره بهزیستی به طور ویژه معلولین را مورد حمایت خود قرار دهد کما اینکه در چند روز گذشته شاهد افایش 14درصدی حقوق و مستمری آنان از طریق کشور بوده ایم.


الهی نیا گفت: خدمات و تلاش‌های خوبی در جهت توانمندسازی معلولین صورت گرفته است تا آنان در شرایط زندگی رفاهی مناسبی به سر ببرند.


خطیب جمعه لنده گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی سازمان بهزیستی کشور در زمینه تحقق عدالت اجتماعی تشکیل و تبدیل به یک سازمان فرهنگی و اجتماعی و امدادی برای کمک به اقشار محروم آسیب‌پذیرشده است که خدمات ارزشمندی نیز انجام داده است اما نیاز به همکاری و همیاری بیشتر مردم برای ارائه خدمات بیشتر به مردم است .


وی گفت: بهزیستی شهرستان لنده زنده و با نشاط و همیشه در صحنه های مختلف یار و مددکار و معلولین می باشد بلکه همکار و سایر ادارات بود و عملکرد فرهنگی این اداره قابل تحسین است.


امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: ۲۷ تیرماه سالروز قطعنامه ۵۹۸ جنگ نابرابری است که دفاع مقدس و بعد از ۸ سال نبرد با عراق صورت گرفته است، مقاومت جانانه در زمان جنگ وصبر و بردباری در پذیرش قطعنامه درس بزرگی است که باید به آن افتخار کرد.


وی تاکیدکرد:مشکلات معیشتی مردم، اقتصاد مقاومتی و توجه به درون و هماهنگ شدن وضعیت زندگی مسئولان با زندگی مردم از مهمترین روحیه‌های وحدت و انسجام داخلی است.


خطیب جمعه این هفته لنده گفت: نظارت قوی در بازار، برخورد قاطع و شفاف با سوء استفاده کنندگان و اخلال گران ارز مهمترین مطالبات مردم است.


وی گفت: صرفه جویی در مصرف آب به شکل بهینه می تواند باعث کاهش کمبود آب شود لازم است با خاموش کردن یک لامپ اضافه می توان از خاموشی شهر جلوگیری کرد.

***************


امام جمعه چرام: مدیرکل محترم راه وشهرسازی استان پروژه راه چرام به یاسوج و چرام به دهدشت را با سرعت بیشتری پیگیری کند

حجت الاسلام سیدنورالله افشار  امام جمعه چرام ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه برای رسیدن به شیرین ترین زندگی ها جز از طریق هدایتی که خداوند بیان کرده میسر نخواهد شد،اظهار کرد: خود هدایت دارای مراتبی هست که یک مرحله آن هدایت عمومی برای همه انسان هاست،خواه پیروی کنند یا نکنند.


امام جمعه چرام با اشاره به این مطلب که هرچیزی در تامین سعادت انسان ها سهم موثر داری در قرآن بیان شده است،عنوان کرد: به طور قطع و یقین باید دانست که قرآن یکپارچه هدایت است،فرامین و نواهی آن داستان ها و تشبیهات آن همه در راستای هدایت قرار گرفته شده است.


وی در خطبه دوم نماز سیاسی،عبادی با اشاره به جلسه شورای اداری شهرستان،گفت: در این نشست،بحث جاده های شهرستان مطرح شد،توقع مردم منطقه گرمسیری از مدیرکل محترم راه و شهرسازی و نماینده محترم به عنوان موکل مردم بحق است و باید تسریع در روند این پروژه ها صورت گیرد تا مردم ،ولی نعمتان انقلاب در این زمینه خواسته هاشون به سرانجام برسد.حجت الاسلام افشار،تصریح کرد: بنده هم ضمن تشکر از خدمات صورت گرفته، از مدیرکل محترم تقاضامندم پروژه راه چرام به یاسوج و چرام به دهدشت را با سرعت بیشتری دستور پیگیری دهند،قطعا این روند کار رضایت بخش نیست و مردم گله مند هستند.وی،اضافه کرد: دوم بحث فسفات چرام است،پروژه ای که سال ها مردم شهرستان منتظر شروع به کارش بودند،در مرحله اول تجهیز کارگاه صورت گرفته ودر فاز نهایی حدود ۵۰۰ نفر مشغول بکار خواهند شد،ضمن تشکر از سردار هاشمی نماینده ی محترم بخاطر زحمت هایی که در زمینه فسفات متحمل شدند،باید یک نکته را با تاکید تمام ذکر کنم وحتما پیگیر این مساله هم خواهم بود،در فسفات چرام باید جوانان جویای کار وشغل شهرستان چرام شاغل شوند واجازه اینکه نیروی خدماتی از بیرون آورده شود نخواهیم داد.امام جمعه چرام،خاطرنشان کرد: بحث تعرفه برق مطرح شد که طبق فرمایش نماینده محترم این مساله هم حل شده وتابستان امسال تعرفه برق چرام اصلاح وبصورت گرمسیری لحاظ خواهد شد،بنده بعنوان خدمتگزار مردم عزیز از همه مسولینی که زحمت خدمت به مردم را صادقانه بعهده دارند وتلاش وکوشش در رفع محرومیت شهرستان دارند تقدیر وتشکر دارم.باید از مساعدت ها وپیگیری فرماندار محترم شهرستان در زمینه رفع مشکلات فوق وهمکاری صادقانه تقدیر و تشکر کنم.

******************
 

امام جمعه شهر لیکک: اروپایی ها دنبال وقت کشی برای اعمال تحریم بیشتر ایران هستند/خیانت اروپا در برجام کمتر از آمریکا نیست


خطبه های امروز نماز جمعه شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تأسی از آیات و روایات وجود دختران را برای خانواده برکت و نعمت دانست.


وی با بیان اینکه باید نگاه ما نسبت به دختران جامعه،لطیف تر شود، گفت: طبق حدیث از پیامبر اکرم(ص)،تربیت صحیح فرزند دختر و آموزش سواد زندگی به آنان، سپری است برای آتش دوزخ.


امام جمعه شهر لیکک در ادامه بر لزوم توجه به رفاه خواهران به خصوص در مراکز فرهنگی و آموزشی و در سطح کلان، اجرای سیاست های حمایت از زن در جامعه تاکید کرد.


حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:نباید تحت عنوان روشنفکری و تاثیر پذیری از برخی رسانه ها، مسائل دینی برای ما غریب شوند.


وی در ادامه، وضعیت کنونی برجام را برجام نیمه جان خواند و افزود:اروپا هم در خیانت به ایران در برجام دست کمی از آمریکا ندارد.


حجت الاسلام افروغی خاطر نشان کرد:در مذاکرات کنونی خواسته های ملت ایران مشخص است اما اروپایی ها در حال وقت کشی برای اعمال تحریم های بیشتر از طرف آمریکا علیه ایران می باشد.

******************

امام جمعه گچساران: مسوولان بیشتر دردهای مردم را ببینند/آقایان مسوول بیش از این مردم را اذیت نکنید

امام جمعه گچساران گفت: انتظار این است که هم خود رئیس جمهور محترم و هم هیات دولت و هم آقایانی که اختیارات مملکت را در دست دارندکمتر به مردم بی توجهی کنند و بیشتر دردهای مردم را ببینند.

حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم گفت: رهبرمعظم انقلاب به خاطر مشکلات معیشتی مردم و به دلیل نوسانات نامطلوب بحث سکه و ارزو نیز مواردی که دور از انتظار است، ناچارا خودشان به این مسائل ورود کردند.


وی افزود:قاعده این است که رهبر انقلاب در امور کلی خط بدهند، در کلیات خط بدهند در یک سخنرانی و بایک اشاراتی بیان کنند دیگران باید خودشان به وظایفشان عمل کنند.


حجازی تصریح کرد:اما اینکه گاهی اوقات می بینیم در موارد ریز هم مقام معظم رهبری ناچار ورود می کنند که دلیلش را اگر بخواهیم عرض بکنیم ساعت ها وقت می طلبد وبنا هم براین نیست که ملال آور حرف بزنیم گرچه دلها خون است اما ناچار باید سوخت و ساخت.


امام جمعه گچساران اظهارکرد:اینکه یک انسان مسنی باید امور جهان اسلام را بلکه گاهی اوقات مستضعفین غیرمسلمان را هم باید توجه کنند،مقام معظم رهبری به عنوان یک عالم مومن باید حتی فراتر از مسلمین باید به مستضعفین عالم توجه کند و لذا انتظار این است درون کشور مسئولین عزیزخودشان به وظایفشان بپردازند.


وی تصریح کرد:مسائل ریزمملکت نباید وقت مقام معظم رهبری را اشغال کند،مقام معظم رهبری به رئیس جمهور محترم فرموده اند که چرا بحث سکه و ارز در بازار چنین است؟و انتظار این است که هم خود رئیس جمهور محترم و هم هیات دولت و هم آقایانی که اختیارات مملکت را در دست دارندکمتر به مردم بی توجهی کنند و بیشتر دردهای مردم را ببینند.


خطیب جمعه گچساران درادامه افزود:این وضع خاص دشمن است تا به نوعی به مردم القاءکند که مملکت مشکل دارد،که باید گفت مملکت مشکل اقتصادی ندارد مشکل معادن ندارد مشکل نفت و گاز و معادن زیرزمینی را ندارد که متاسفانه باید گفت مشکل مدیریتی دارد.


وی گفت:متاسفانه دولتمردان این مواردی که خیلی بزرگ و بزرگ هستند را نمی بینند از شخص رئیس جمهور و هیات دولت و از برخی نمایندگانی که خیلی خیلی منم منم می کنند خواهش می کنیم بیش از این مردم را اذیت نکنند.


انتهای پیام/د

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.