گروه: اخبار استان خبر: 109140 / تاریخ انتشار : 1397/4/22 ساعت : 11:27

تولید زباله؛ رد پای جدید گردشگران در تنگ گنجه ای یاسوج + تصاویر

تصاویر تاسف بار از طبیعت تنگ گنجه ای نشان از بی مهری عده ای می دهد که طبیعت را زباله دان پنداشته اند و هر کجای طبیعت که رفته اند از خود ردپای از زباله باقی گذاشته اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ منطقه گردشگری«تنگ گنجه ای» در 13 کیلومتری شهر یاسوج و در مسیر محور "یاسوج به سی سخت "در دره ای با درختان چنار بسیار مرتفع و پوشش جنگلی درخت بلوط واقع شده و هوائی بسیار خنک و مطبوع عبور رودخانه از مسیر بین دره و از لابه لای درختان سر به فلک کشیده چنار این منطقه را به محل گردشگری بسیار زیبائی تبدیل کرده است.

 

 طبیعت جاندار مانند انسانها دارای حس است و اگر در اکوسیستم آنها به واسطه ریختن زباله، خللی ایجاد شود طبیعت بیماری می شود و توان زادآوری و زایش را از دست می رود.

 

تصاویر تاسف بار از طبیعت تنگ گنجه ای نشان از بی مهری عده ای می دهد که طبیعت را زباله دان پنداشته اند و هر کجای طبیعت که رفته اند از خود ردپای از زباله باقی گذاشته اند.

 

طبیعت آنقدر ارزش معنوی و مادی دارد که سازمان ملل تاکید می کند برای حفظ طبیعت باید همه کشورها زیر یک پروتکل یا دپارتمان بین المللی اقدام به صیانت از آن بکنند. 

 

 

متاسفانه با وجود هشدارهای محیط زیستی فراوان در سال های اخیر، اما هنوز عده ای اندک، به طبیعت چندان توجهی نمی کنند و عدم وجود فرهنگ صحیح استفاده از طبیعت همچین نبود سطل زباله باعث رهاسازی زباله های در طبیعت زیبای تنگ گنجه یاسوج گردید است .

 

برای آن که بیشتر به عمق فاجعه ریختن زباله مخصوصا پاستیکی در طبیعت پی ببریم باید می توان به زمان تجزیه مواد پلاستیکی در طبیعت نگاهی بیندازیم به طور مثال ، تجزیه یک بطری نوشابه خانواده، 57 ماده شیمیایی را در هوا آزاد می کند و این یعنی رها کردن بطری های نوشابه در دل طبیعت، 35 تا 40 سال نوشدگی طبیعت را به تاخیر می اندازد. زمانی که مواد پلاستیکی در هوای باز و آزاد دور ریخته و یا حتی در محل دفن زباله ها ریخته می شود صدها سال طول می کشد تا تجزیه شود. 

 


پلاستیک، پسماندی است که از لحاظ انرژی بسیار با صرفه عمل می کند و رها کردن آن در دل طبیعت تهدیدی جدی برای حیات محیط زیست است. متاسفانه شاهد آن هستیم که در طبیعت زیبای تنگه گنجه یاسوج این عمل بصورت زیاد تکرار می شود و عدم وجود فرهنگ سازی صحیح باعث برهم زدن اکوسیستم طبیعی این منطقه و همچنین جلوی زشتی از این منطقه توریستی و گردشگری در ذهن افرادی که به آنجا سفر می کنند به جای بگذارد.

 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 
 
 
 
 
   
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.