گروه: اخبار استان خبر: 109125 / تاریخ انتشار : 1397/4/21 ساعت : 15:09
به منظور بررسی مشکلات روستاها صورت گرفت:

بازدید نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده از سخت گذرترین جاده روستایی شهرستان لنده+تصاویر

نماینده مردم شهرستان های چهارگانه کهگیلویه بزرگ در سفری یک روزه از پروژه جاده روستایی عروه که سخت گذرترین جاده روستایی در این شهرستان می باشد بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، صبح امروز عدل هاشمی پور نماینده مردم در شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده به همراه فرماندار و بخشداران مرکزی و موگرمون از سخت گذرترین جاده روستایی شهرستان لنده که سال های سال است به دلیل کمبود اعتبارات نصف کاره رها شده است بازدید کرد.

 

 

در این بازدید دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده، با شاره به وضعیت کلی این جاده روستایی اظهارکرد: جاده روستای عروه یکی از جاده ها سخت گذر و صعب العبور در بخش مرکزی است که متاسفانه شهروندان این روستا به واسطه صعب العبور بودن تا کنون مشکلات زیادی برای آنان حادث شده است.

وی افزود: وجود باغات و چشمه ساران و مردمی سخت کوش و دامدار در این روستا به همراه داشتن طبیعتی بکر و دیدنی نیازمند داشتن راه مناسب هستند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: در سال های گذشته بیش از 200حفره جهت انفجارات در گلوگاه های سخت گذر جانمایی شده است ولی متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات این ام تحقق نیافت.

کریمی نژاد اظهارکرد: طول مسیر سخت گذر این روستا بیش از پنج کیلومتر می باشد که نیازمند بیل میکانیکی و پیکور است.

 

 

در ادامه نیز عدل هاشمی پور با ابراز تاسف از وضعیت این جاده روستایی گفت: برای ما مایه تاسف است که چنین جاده ای پس از گذشت بیش از چهل سال از انقلاب این وضعیت را داشته باشد.

وی افزود: بیش از 60کیلومتر جاده روستایی سخت گذر با همراهی و همکاری وزارت نفت و با هزینه این وزارت خانه در مناطق مختلف روستایی در کهگیلویه بزرگ اجرا شده است.

 

 

نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده تصریح کرد: اگر در طول این همه سال هرسال فقط 500متر از جاده عروه کار می شد امروز مردم با این همه مشخت و سختی که باید سه ساعت را پیاده طی کنندمواجه نبودند.

هاشمی پور اظهارکرد: به دلیل وضعیت موجود این جاده و مشکلات ساکنین این روستا در آینده نزدیک یک دستگاه بیل میکانیکی پیکور دار از وزارت نفت جهت بازگشایی این جاده به همراه سایر جاده های روستایی شهرستان کهگیلویه بزرگ به منطقه اعزام خواهند شد.   

 

 

گفتنی است که جاده روستایی و سخت گذر عروه چندین سال است که به دلیل کمبود اعتبارات راکد مانده است.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.