گروه: اخبار استان خبر: 109102 / تاریخ انتشار : 1397/4/20 ساعت : 21:46
قهرمان بازی های آسیایی در گفتگو با صبح زاگرس:

با حجاب هم می توان قهرمان شد/حضور بر روی سکوی قهرمانی با حجاب بسیار لذت بخش بود

بانوی ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی گفت: وقتی با حجاب کامل در سکوی قهرمانی حاضر می شدم برایم لذت بخش بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از ایل بانو، سحر ضیائی  اهل شهر سی سخت و متولد 21 خرداد ماه سال 73 است که مدت 5 سال است دو میدانی کار می کند و قهرمان پرتاب نیزه نیز هست  و در این مدت توانسته مدال هایی را از کشورهای مختلف کسب کند وی از جمله بانوان ورزشکاری است که در مسابقاتی که در سایر کشورها برگزار می شود با حجاب کامل حضور پیدا می کند و این افتخاری برای مردم کهگیلویه و بویراحمد است که به همه دنیا گفته اند شیرزنان این دیار نیز با داشتن چادر حضرت فاطمه زهرا (س) موفق هستند.

با توجه به اینکه در هفته عفاف و حجاب قرار داریم در همین خصوص با این بانوی ورزشکار هم صحبت شده ایم.

این بانوی ورزشکار گفت: دو سال به صورت پی در پی رکورد زن پرتاب نیزه ایران را به خود اختصاص داده ام و در مسابقات بازی کشورهای اسلامی مدال نقره را کسب کردم امسال نیز در مسابقات بین المللی ترکیه مقام اول را کسب و مدال طلا را از آن خود کردم و در مسابقات قهرمانی کشور که در  مشهد برگزار شد طلا کسب کردم.

ضیائی هدف خود از ورزش کردن را الینگونه بیان کرد:  هدف من رفتن به المپیک است و تا رسیدن به چنین مقامی  تلاش می کنم  با توجه به تمرین هایی که انجام می دهد امیدار هستم بتوانم روزی در المپیک شرکت کنم.

در هفته حجاب و عفاف و هستیم ایا حجاب برای ورزش کردن و قهرمان بودن محدودیت است؟

اصلا اینگونه نیست وقتی هنگام دادن مدال ها با حجاب کامل در سکو قرار می گرفتم و آن را دریافت می کردم برایم لذت بخش بود هیچ گاه حجاب باعث محدودیت در ورزشکار نمی شود من در کشور و شهری بزرگ شدم که اکنون حجابم جزئی از من است هیچ گونه محدودیتی برای من ندارد.

سال 92 در مسابقات قهرمانی در دبی سوم شدم خرداد ماه سال گذشته در باکو رتبه دوم را کسب کردم و یک ماه قبل نیز در ترکیه مقام اول را کسب کردم و در همه این مسابقات با حجاب کامل بودم و قهرمان شدم.

واکنش ها نسبت به حجاب شما در سایر کشورها چگونه بود؟

وقتی با حجاب کامل در مسابقات شرکت می کردم سایر ورزشکاران فکر نمی کردند بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم و موقق عمل کنم در صورتی که در مسابقاتی که شرکت می کردم در کشورهای اسلامی بودند اما تنها فردی که با حجاب کامل در سکو برای گرفتن مدال حاضر می شد من بودم و این حجاب برایم لذت بخش بود.

گاهی سایر کشورها نمی توانستند این موضوع را درک کنند که ما می توانیم با حجاب نیز موفق باشیم و قهرمان شویم گاهی با تعجب می پرسند مگر می شود با این گونه پوشش موفق شد در حالی گاهی از آنها نیز بالاتر بودیم.

من تا چند سال قبل وقتی با لباس اسپرت ورزش می کردم برای مردم تعجب بود و نمی تواستند این موضوع را هضم کنند اما اکنون می بینیم که بعد از ظهرها بیش از 400 زن و مرد با خانواده در حال ورزش کردن هستند و خوشحال هستم که این موضوع برای مردم استان جا افتاده است و این خیلی ارزش دارد که خانواده ها کنار فرزندانشان ورزش می کنند .

مشکل شما به عنوان یک ورزشکار در استان چیست؟

 یک موضوع برای من نگران کننده است  وقتی این همه تمرین می کنم و سختی می کشم اما مسابقات لیگ باشگاهی را باید به استان دیگری بروم مثلا سال گذشته برای پیام نور خراسان رضوی مسابقه دادم انتظار می رود مسئولان همکاری کنند و  و یا اسپانسرهای بیشتری وارد کار ورزش شود که بچه های این استان مجبور نشوند برای استان های دیگر لیگ مسابقه  دهند.

انتظار داریم به این موضوع توجه ویژه ای شود  این استان جز استان هایی است که پتانسیل این را دارد که در بخش بین المللی حرف برای گفتن داشته باشیم که این موضوع به برنامه ریزی نیاز دارد واین بچه ها باید حمایت شوند متاسفانه در استان سطح در آمد خانواده ها به گونه ای نیست که بتوانند صفر تا صد یک قهرمان را داشته باشند.

در استان نیازمند استعداد یابی هستیم بدون شک استعدادهای خوبی در استان داریم و باید حمایت شوند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.