گروه: اخبار استان خبر: 109086 / تاریخ انتشار : 1397/4/20 ساعت : 12:32

آبشار یاسوج نگینی که این روزها به دنبال نیمه گمشده اش می گردد/ساماندهی پارک آبشار، آرزوی دیرینه ای که چشم انتظار مسئولان است+تصاویر

آبشار یاسوج از جاذبه‌های اصلی شهر یاسوج و از زیباترین آبشار‌های ایران است که در فاصله ۲ کیلومتری مرکز شهر یاسوج و در شمال این شهر واقع شده است و هرساله میزبان پذیرایی بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یاسوج یکی از شهرهای لرنشین ایران و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است که در فراوانی جاذبه های گردشگری این شهر تردیدی نیست .

آبشار یاسوج از جاذبه‌های اصلی شهر یاسوج و از زیباترین آبشار‌های ایران است که در فاصله ۲ کیلومتری مرکز شهر یاسوج و در شمال این شهر واقع شده است و هرساله میزبان بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی است.

اصلی‌ترین جاذبه گردشگری شهر یاسوج آبشار زیبا و معروف یاسوج است و هر ساله مورد توجه گردشگران و توریست‌های ایرانی و خارجی قرار می‌گیرد آب چشمه‌هایی که از دل کوه‌های زاگرس جوشیده در دو کیلومتری شمال شهر یاسوج آبشاری به ارتفاع ده متر را به منظر تماشا گذاشته است که هر ساله آبشار یاسوج در فصل بهار، تابستان و پاییز پذیرای گردشگران است.

متاسفانه علیرغم تلاش هایی که برای سامان دادن به وضعیت آبشار یاسوج انجام شده است ولی هنوز این مکان گردشگری دارای ضعف و نقصان هایی از قبیل نبود جداول و پیاده روهای مناسب است.

وضعیت نازیبای آبشار یاسوج و بغرنج  زیرساخت هایی که نیمه کاره رها شده و وضعیت اسفبار پیاده رو ها  و همچنین نبود پارکینگ مناسب در آبشار یاسوج موجب شده است که نارضایتی شهروندان و برخی گردشگران را درپی داشته باشد.

با شروع  فصل تابستان و هجوم گردشگران به شهر یاسوج مشکل کم‌آبی آبشار یاسوج به عنوان مهم‌ترین مکان گردشگری این شهر نیازمند تعامل همه دستگاه‌های ذیربط است. 

با توجه به نقش آبشار یاسوج در گردشگری تابستانه این شهر لازم است مشکلات این آبشار اعم از وضعیت نابسامان پیاده روها، قطع درختان، نبود پارکینگ مناسب و جاده باریک دسترسی به این آبشار هر چه سریع‌تر از سوی دستگاه‌های متولی پیگیری شود و برای رفع این مشکل برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تدوین شود. که میتوان با تدبیری حکیمانه بر این معضلات و مشکلات غلبه کرد تا بتوان ظرفیت گردشگری این استان را در این حوزه افزایش داد.

تصاویری از وضعیت کنونی آبشار یاسوج را ملاحظه می کنید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/ب
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.