گروه: اخبار استان خبر: 109064 / تاریخ انتشار : 1397/4/19 ساعت : 11:54

پیاده روهای شهر یاسوج نیازمند عزم جدی شهرداری در نهضت بهسازی خیابان ها+تصاویر

برخی از خیابان های شهر یاسوج در چند ماه اخیر بهسازی شدند اما هنوز در این شهر خیابان هایی هستند که بیشتر به خیابان های متروکه شباهت دارند که نیازمند توجه شهرداری به این مقوله است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، وقتی می گوییم شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است بنابراین باید امکانات و تجیهزاتی باشد که این جمله را تصدیق کند و پایتخت بودن را نشان دهد در حالی که گاهی مواردی دیده می شود که گویا این جا مرکز یک استان نیست بلکه مکانی است که تازه به شهر تبدیل شده است.

زیبایی، فضای سازی و مبلمان شهری از مولفه های بسیار مهم در شهر نامیدن یک مکان است البته در این استان شهرهایی هستند که هنوز بیشتر به یک روستا شباهت دارند تا به شهر اما وضعیت مرکز استان یعنی شهر یاسوج باید متفاوت تر از بقیه مکان ها باشد چرا که مرکز یک استان است و باید این نام در آن نیز هویدا باشد.

برخی از خیابان های شهر یاسوج در چند ماه اخیر بهسازی شدند یعنی برای عبور و مرور نابینایان نیز مناسب شدند اما هنوز در این شهر خیابان هایی هستند که بیشتر به خیابان های متروکه شباهت دارند تا به خیابان های مرکز یک استان این در حالی است که در ماه های اخیر به فضای شهری و مبلمان این شهر انتقادات زیادی وارد شده است.

شهروندان انتظار دارند وقتی از خیابانی رد می شوند با خیال راحت عبور کنند و به فکر زخمی شدن پایشان و یا خاکی شدنشان در مرکز شهر نباشند اما این گونه نیست.

اعضای شورای شهر یاسوج که در زمان انتخابات انواع شعار و وعده می دادند اکنون باید به فکر این مردم باشند به فکر خیابان های شهرشان باشند خیابان های رو به روی شهرداری یاسوج(گلستان ها) اکنون وضعیت مناسبی ندارد و در شان مرکز یک استان نیست.

این خبابان ها یا موزاییکشان کنده شده است و یا شکسته شده اند، این وضعیت مربوط به یک ماه نیست بلکه مدت زمانی است که اینگونه رها شده اند انتظار می رود شهرداری نسبت به خیابان های رو به روی خود ساختمانش اقدام کنند که شاهد چنین صحنه هایی در شهر نباشیم.

ناگفته نماند که گاهی برای سنگ کردن و یا موزاییک کردن این خیابان ها آنقدر عجله و یا بی توجهی به کار می رود که طول عمر این سنگ ها و موزاییک ها گاهی به چند ماه هم نمی رسد و راحت از جا کنده می شوند.

 
آن چه گفته شد و دیدید نمونه ای از سایر خیابان های شهر بودکه در اینجا به صورت مصداقی بیان شد و انتظار شهروندان نیز این است که شهراری یاسوج گامی بلند در جهت زیباسازی و بهسازی پیاده روهای شهر یاسوج بردارند.
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.