گروه: اخبار استان خبر: 109059 / تاریخ انتشار : 1397/4/19 ساعت : 09:55

انتشار کلیپ های لری عروس و دامادها در اینستاگرام/فرهنگی غلط که دامن گیر جوانان استان شده است+تصاویر

کلیپ های لری که برای عروس و دامادها ساخته می شود این روزها جز ترندهای اینستاگرام شده اند که در شان غیرت لرهای این استان نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،به نقل از ایل بانو، فیلم برداری و عکس برداری از مراسمات عروسی یکی از مورادی است که می توان گفت در همه عروسی ها وجود دارد و نمی توان انکار کرد که کسی تمایل به این کار را ندارد اما در چند سال گذشته این تصویربرداری ها از مراسمات عروسی سبک جدیدی پیدا کرده و تحت عنوان کلیپ های عروسی رواج دارد.

 

ساخت این کلیپ های عروسی را کارگردان های جوان بر عهده دارند کلیپ هایی که هزینه ساخت آنها به صورت میلیونی است  به گونه ای که گاهی تا 20 میلیون تومان برای ساخت تنها یک کلیپ هزینه می شود، هزینه خود عروسی نیز جدا محاسبه می شود با توجه به این هزینه ها جوانان زیادی از ازدواج منصرف می شوند.

 

گاهی عروس و دامادها برای چشم و هم چشمی حتی قرض هم می کنند و این کلیپ را می سازند در حالی که ممکن است مشکلات مالی زیادی داشته باشند اما به دلیل نگاه های دیگران این هزینه را متحمل می شوند و این باعث می شود این زوج جوان در همان اوایل زندگی دچار سختی های زیادی شوند.

مردان کهگیلویه و بویراحمد با چقه و زناره ای که می پوشند و زنانشان نیز با لباس های محلی رنگا رنگی که می پوشند در حقیقت فرهنگ این استان را نشان می دهند، در این کلیپ ها نیز از همین لباس ها و در طبیعت استفاده می شود .

اینکه جوانان ما اینگونه دوست دار فرهنگ اصیل خودشان هستند و این گونه لباس پوشیدن را ترجیح می دهد جای امیدواری است اما گاهی مواردی مشاهده می شود که در شان مردم لر استان کهگیلویه و بویراحمد نیست و آن هم کلیپ های عروسی است که در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام منتشر می شوند.

اینستاگرام یک شبکه جهانی است اگر در این فضا و این شبکه باشید بدون شک روزانه شاهد کلیپ های مختلف لری از عروسی های مختلف هستید که هزاران لایک خورده است و یا کامنت های مختلفی در ان درج شده است که این ها غیرت مردم لر را زیر سوال می برد، وقتی در مراسمات عروسی رسمی برای پیدا نبودن صورت عروس تور بر روی سرش می اندازند چرا در این کلیپ ها با آرایش خیلی غلیظ نمایش داده می شوند.

 

برخی از افرادی که این کلیپ ها را می سازند برای جذب مشتری و نشان دادن کیفیت کارشان آن ها را در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام منتشر می کنند اما اینکه ایا انتشار این کلیپ ها در یک شبکه جهانی مورد رضایت این عروس و دامادهاست یا خیر جای سوال دارد.

اگر این کلیپ ها با رضایت عروس و داماد منتشر شود واقعا جای نگرانی دارد که چرا این موضوع به یک فرهنگ غلط تبدیل شده است و مردان کم کم با از دست غیرت خود، اجازه می دهند همه مردم دنیا این فیلم ها را ببینند و در مورد همسرشان نظر بدهند، نظراتی که گاه به دور از شأن یک زن لر و ایرانی است.

 

گاهی این کلیپ های به دلیل تعداد زیاد لایکی که می خورند در ترندهای ایستاگرام قرار داده می شوند و در این حالت بازدید کنندگان از آنها متفاوت تر و بیشتر می شود بدون شک این کار در شان مردم لر نشین و غیرتمند استان کهگیلویه و بویراحمد نیست که چنین کلیپی که کاملا خصوصی است در شبکه های اجتماعی منتشر شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.