گروه: اخبار استان خبر: 109031 / تاریخ انتشار : 1397/4/17 ساعت : 21:45
به منظور ارتقای سطح سلامتی شهروندان صورت گرفت:

بررسی وضعیت کشتارگاه شهرستان لنده با حضور مسئولان استانی وشهرستانی +تصاویر

بررسی وضعیت کشتارگاه ها و مسائل بهداشتی آنان به دلیل رابطه مستقیم آنان با سلامت دام و انسان باعث شده است تا اهمیت ای موضوع در جلسات شورای سلامت استان به طور ویژه مورد ارزیابی و بررسی قرارگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروزه شیوع بیماری ها به دلیل عدم توجه به دستورالعمل های سازمان نظام دامپزشکی در حیوانات و پرندگان نظیر تب کریمه کنگو، آنفولانزای مرغی و صدها بیماری مشتریک بین انسان و دام باعث شده است تا اهمیت این موضوع در لحظه اول با آموزش بهینه دامداران شروع شود و در مرحله بعد با بررسی وضعیت بهداشتی کشتارگاه ها در تمام شهرستان های استان صورت گیرد.

 

 

امروز نیز در راستای اهمیت این مسئله معاون شبکه دامپزشکی استان، بخشدار مرکزی لنده، رئیس اداره دامپزشکی لنده، رئیس شورای اسلامی شهرلنده،مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان و جمعی از کارکنان این ادارات با حضور در کشتارگاه شهرداری لنده ضمن بازدید میدانی از وضعیت بهداشتی این کشتارگاه موارد فنی و نواقصات این کشتارگاه را بررسی و با اجرای تفاهم نامه ای موارد و نواقصات آن جهت طرح در جلسه استانی که به ریاست استاندار کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود مطرح تا تصمیمات لازم از سوی مدیران کل استانی اتخاذ شود.

 

 

رجب زاده معاون دامپزشکی استان در بازدید از کشتارگاه شهرداری لنده گفت: سلامت مردم و تامین امنیت غذایی آنان مهمترین وظیفه ادارات و نهادها است و این مسئله به هیچ وجه ممکن قابل چشم پوشی نیست.

وی افزود: کشتارگاه شهرداری لنده دارای نواقصاتی است که در اسرع وقت باید برطرف شود چرا که نداشتن سالن سرد برای نگهداری لاشه به مدت24ساعت، نداشتن روشنایی کافی، دوربین مداربسته، مجهز نمودن کشتارگاه به سپتیک تانک از جمله مواردی است که باید جهت ارتقای سطح سلامت بهداشتی کشتارگاه شهرداری لنده برطرف شود.

 

عادل مرادی در ادامه، ضمن اشاره به اهمیت مسئله سلامت گفت: بدون شک همه ما در قبال مسئله سلامت آحاد جامعه موظف و مسئول هستیم.

وی افزود: در جلسات شورای سلامت شهرستان لنده به طور مکرر در خصوص بررسی وضعیت کشتارگاه شهرداری مصوباتی داشته ایم که برخی از آنان اجرایی شده و برخی دیگر چشم انتظار اعتبار هستند.

بخشدار مرکزی لنده تصریح کرد: شهرداری لنده باید از محل منابع خود حتماٌ اعتباری برای بحث ساماندهی کشتارگاه خود اختصاص دهد.

مرادی اظهارکرد: هرچند به دلیل توسعه و مهاجرت روز افزون روستای دم تنگ لنده این روستا به کشتارگاه چسبیده و مشکلات بهداشتی زیادی نیز برای شهروندان ایجاد کرده است که باید به فکر انتقال کشتارگاه به جای جدید باشیم.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

تصاویر تکمیلی: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.