گروه: اخبار استان خبر: 109027 / تاریخ انتشار : 1397/4/17 ساعت : 13:09

مصرف بی رویه برق در هایبر مارکت های یاسوج/لامپ هایی که بدون هیچ بیلانی شبانه روز روشن هستند

مصرف بی رویه برق در اداره جات و برخی از مغازه های بزرگ در شهر یاسوج مرکز استان به طوری بالا رفته که باعث خاموشی های متوالی در شب و یا حتی قطع و وصل های پی در پی در بیشتر اوقات شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،اگر بخواهیم از تاریخچه  پیدایش برق و حتی لامپ و ادیسون سخن بگوییم در این مجال نمی گنجد، اما آن چیزی که امروز برای ما یک موضوع مهم بوده و در کلامی کل جهان با آن درگیر هستند همین برق و ارتعاشاتی است که با آن سر کار داریم.

 

برق از چرخش دینام ها در سد ها، انرژی خورشید یا باد و امروز هم به وسیله سیکل های دیگری مانند انرژی هسته ای که یکی از الزامات هر کشوری است، تولید می شود.

 

اما سخن ما امروز بر روی مصرف بی رویه برق در برخی از هایپر مارکتها، پاساژهای بزرگ و حتی ادارات در شهر یاسوج است که همین مصرف بالا در این ادارات و هایپر مارکت ها باعث  برخی از ارتعاشات و قطعی برق در برخی از ساعات شبانه روز شده است.

 

اگر نگاهی اجمالی به برخی از هایپر مارکتهای سطح شهر یاسوج مرکز استان و حتی برخی از حواشی آن بیندازیم خواهیم دید که برخی از مغازه های بزرگ در  سطح شهر یاسوج همه ملبس به لباس سفیدی  از جنس لامپ های یخی هالوژنی هستند که بیشتر از همه برای زیبایی بر سر در این مغازه ها آویزان شده اند.

 

این چراغ ها نه تنها هیچ گونه سودی نداشته بلکه باعث شده که به غیر از خاموشی و قطع چندین ساعته برق در بیشتر مناطق چیزی عاید مردم نشود و باعث یک کلاف سردرگم نیز شده است.

 

امروزه مسئله بالارفتن پیک انرژی بخشی از کشور و حتی استانهای جنوبی باعث شده که میزان  انرژی های لازم همچون برق بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و قسمت زیادی از زندگی مردم با این کالای اساسی گره بخورد.

 

آنچه معلوم است  نبود مدیریت مصرف انرژی های لازم از جمله برق در بین شهروندان و حتی ادارجات نشان می دهد مدیریتی واحد در این زمینه وجود ندارد.

 

مدیریت مصرف مربوط به یک قشر و یا چند قشر از جامعه نیست ،بلکه مربوط به عموم جامعه بوده که می طلبد شهروندان و بویژه کاسب کاران و مدیران ادارات در توجیه کردن نیروها و حتی مدیریت این کالای اساسی کوشا باشند.

 

نبود مدیریت مصرف و صرفه جویی نکردن در این مسئله می تواند در آینده صدمات جبران ناپذیری را به بدنه جامعه وارد کند و مضرات زیادی را برای جامعه و حتی شهروندان به بار آورد که این مسئله نیازمند یک مدیریت صحیح و حتی یک دید وافرتر نسبت به این قضیه است.

 

مصرف بی رویه برق در ادارجات و برخی از مغازه های بزرگ در شهر یاسوج به طوری بالا رفته که باعث خاموشی های متوالی در شب و یا حتی قطع و وصل های پی در پی در بیشتر اوقات شده است.

 

انتهای پیام/ر

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.