گروه: اخبار استان خبر: 109019 / تاریخ انتشار : 1397/4/18 ساعت : 11:36
گزارش ویژه؛

حلقه مفقوده زیرساخت های رفاهی در مسکن های مهر یاسوج+تصاویر

مسکن مهر از جمله مهمترین اقدامات در جهت رفع مشکلات اجاره نشینی اقشار کم درآمد جامعه است که نیاز آنان را تا اندازه زیادی برطرف کرده است ولی این مسکن ها به دلیل عدم توجه مسئولان فاقد زیر ساخت های رفاهی هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از مهمترین طرح ها و برنامه های دولت های نهم و دهم در سال های گذشته آغاز ساخت پروژه های مسکن مهر از اواخر سال 1388 در سراسر کشور بوده است. 

به موجب این طرح سالانه تعداد یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی در کشور به متقاضیان و در بخش مسکن مهر شهری حدود یک میلیون و200 هزار واحد به پایان رسید و مابقی همچنان  که در دست ساخت بود تکمیل و تحویل آنها به متقاضیان به دولت یازدهم و دوازدهم محول شد.

 

 

طرح مسکن مهر، یکی از مهمترین و عظیم‌ترین پروژه‌هایی بود که برای کمک به اقشار کم‌درآمد و مسکن دار کردن آنها بنیان‌گذاری شد ،پروژه‌ای عظیم که به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیحی برای احداث و واگذاری خود به یکی از دلایل و معضلات اجتماعی شهر تبدیل شد.

 

 

نداشتن دسترسی به زیرساختهای فرهنگی، آموزشی ،راه، حمل و نقل و فضای سبز از جمله مشکلاتی است که بیشتر طرح های مسکن مهر از آن برخوردار هستند.

 

 

اگرچه براین اساس با ارائه مشوق ها، تسهیلات ویژه یا اهدای زمین های ارزان قیمت اقدام به اجرای طرح مسکن مهری شد که پس از مدتی به دلیل برخی کمبودها و نواقصاتی که در این زمینه وجود داشت نه تنها گره از مشکلات این قشر حل نکرد بلکه اکنون به یکی از بزرگترین چالش های فراروی دولت تبدیل شده است.

 

 

طرحی که قرار بود جوانان، اقشار ضعیف، کم درآمدها و مستاجرها را خانه دار کند در برخی شهرها به لحاظ ضعف برخی برنامه ریزی ها اکنون به خاری در استخوان و گلوی متقاضیان و متولیان امر تبدیل شده است. 


مهمترین ضعف و مشکل مسکن مهر از نظر کارشناسان و دست اندرکاران تامین اعتبار آن و درعین حال مکان یابی نامناسب و امکانات رفاهی و زیرساخت مناسب آموزشی در بسیاری ازاین پروژه هاست .

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.